Skocz do zawartości
artmin

Kupujemy B8 - na co zwrócić uwagę?

Rekomendowane odpowiedzi

koledzy, przez weekend trochę się bawiłem i zamieszczam 2 filmiki z testów przyśpieszeń 2.0 tsi

0-100 jest książkowe 6,7 sek. Elastyczność - wzorowa. Na razie 500km na liczniku, więc może jeszcze się z czasem poprawi...

https://www.youtube.com/watch?v=cktuohfcu4i

[video=youtube;ix-y8ra2tbq]https://www.youtube.com/watch?v=ix-y8ra2tbq

 

ale ma odejscie ładne :)

swietne filmy kolego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Z wylaczona kontrola trakcji byloby lepiej :)

 

Kontrola była wyłączona. Przytrzymalem ESC przez 3sekundy i weszło w tryb ESC Sport. Tak sugerowali w instrukcji przy włączeniu Launch Control

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

6.5sek jest do zrobienia. powyzej 150 bedzie dynamiczniejszy od 240PS diesla, co mnie niewatpliwie cieszy.

 

PS. termin ZP8 (koniec produkcji) mojego to 4.09, zamowiony 23.03 :(

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Ja też nie wierze. Ja mam sytuację jak passacik B8. Zamówieni połowa grudnia, odbiór cholera wie kiedy.

 

podaj KT-Nummer (2015xxxxxx) na priv

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6.5sek jest do zrobienia. powyzej 150 bedzie dynamiczniejszy od 240PS diesla, co mnie niewatpliwie cieszy.

 

PS. termin ZP8 (koniec produkcji) mojego to 4.09, zamowiony 23.03 :(

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

 

 

podaj KT-Nummer (2015xxxxxx) na priv

 

ja niemam tego numeru mam to pole puste ?????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ACC bajer choć nie sprawdziłem jeszcze opcji tempomatu powyżej 160 km/h.

 

Udało się Tobie sprawdzić ACC powyżej 160 km/h?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Udało się Tobie sprawdzić ACC powyżej 160 km/h?

 

ACC nie bedzie działać, to na pewno. Liczę na jakiś zwykły tempomat, pasywny. Jak znajdę chwile to moze dzis mi sie uda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ACC nie bedzie działać, to na pewno. Liczę na jakiś zwykły tempomat, pasywny. Jak znajdę chwile to moze dzis mi sie uda.

Passat z ACC nie posiada pasywnego tempomatu - względy bezpieczeństwa. V>160km/h oznacza teoretycznie nogę na pedale gazu ;). Stąd też moje pytanie o ACC. Cały czas się łudzę, że powyżej 160 km/h da się jechać na "tempomacie", gdyż bedzie mi tego troszkę brakować :rozpacz.

Przeglądałem niemieckie fora szukając czegoś na ten temat, ale helmuty zamawiają ACC 210km/h więc nie mają tego problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kris, radar jest inny w wersji 210km/h, ale to juz chyba wiesz. generalnie chodzi o zasieg wiazki. Upgrade bedzie raczej mozliwy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że tak łatwo się tego programowo nie zmieni. Pożyjemy zobaczymy.

Z drugiej strony 160km/h jest wystarczające (na Polskę na 100%). Ja dużo jeżdżę po niemieckich AB i przy sprzyjających warunkach lubię sobie "nisko polatać". Średnio mam nastawioną na tempomacie prędkość 140-150km/h, ale to raczej z lenistwa (sterowanie tempomatem z ręki).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeszcze wrażenia ze spalania przy 2.0 TSI.

Bawiąc się ECO-drivingiem i używając trybu żeglowania w DSG udało mi się zejść do 7 l/100km przy 200km trasie, średnia prędkość 60kmh.

Pełny bak, 2 pasażerów i jedna walizka w bagażniku. To napawa optymizmem.

Drogę powrotną już trochę inną trasą w tym ekspresówką, pokonałem już ze spalaniem 8,5 l/100km.

W mieście przy odcinkach 8km do pracy i z powrotem wychodzi 12-13l/100km.

Jakiś inny właściciel 2.0 TSI może się wypowiedzieć jak to u niego?? Na razie mam jakieś 500km przejechane.

[ATTACH=CONFIG]130886[/ATTACH]

Edytowane przez szylton

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@szylton

 

jak dla mnie na pierwszym filmie ewidentnie widać, że LC Ci się nie załączyło

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@szylton,

 

w miescie pali sporo, niestety. No ale cóż, taka uroda...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Passat z ACC nie posiada pasywnego tempomatu - względy bezpieczeństwa. V>160km/h oznacza teoretycznie nogę na pedale gazu . Stąd też moje pytanie o ACC. Cały czas się łudzę, że powyżej 160 km/h da się jechać na "tempomacie", gdyż bedzie mi tego troszkę brakować .

 

Możesz przestać się łudzić. Na chwilę zobaczyłem 161, ale zasadniczo trzyma 160 km/h i koniec. To rzeczywiście jest zdecydowana wada,porażka... :( do końca nie wierzyłem, że VW wyciął taki brzydki numer.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Możesz przestać się łudzić. Na chwilę zobaczyłem 161, ale zasadniczo trzyma 160 km/h i koniec. To rzeczywiście jest zdecydowana wada,porażka... do końca nie wierzyłem, że VW wyciął taki brzydki numer.

Dzięki za info.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
@szylton

 

jak dla mnie na pierwszym filmie ewidentnie widać, że LC Ci się nie załączyło

 

tak myślisz? W sumie robiłem wszystko jak w instrukcji. ESC tryb sport, DCC też na Sport. Hamulec do dechy, gaz do dechy i puściłem hamulec...

W sumie jak robiłem to we wcześniej wypożyczonym TDI 150KM to się wkręcał do 3tyś obr., pomyślałem, że w TSI max mom. obr osiąga już przy 1500obr więc dlatego dalej nie idzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szylton zobacz tutaj:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Szylton zobacz tutaj:

 

a widzisz, faktycznie do 3000obr się rozkręcił. Hmmm wszystko zrobiłem jak u Zachara, też ESC Sport (widać w dolnym prawym rogu "ESC off"), też tryb Sport wrzuciłem. Jeszcze popróbuję, ale nie chciałem na długo się zatrzymywać bo to było na drodze szybkiego ruchu.

[ATTACH=CONFIG]130893[/ATTACH]

Edytowane przez szylton

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Próbuj próbuj :)

Czym mierzyłeś przyspieszenie i elastyczność?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Próbuj próbuj :)

Czym mierzyłeś przyspieszenie i elastyczność?

 

jeśli chodzi o pomiar czasu, to jedynie zwykłym chałupniczym sposobem :) tj. w edytorze filmów bardzo dokładnie (klatka po klatce) oznaczyłem moment wciśnięcia gazu (odpuszczenia hamulca) oraz moment osiągnięcia 100,120 kmh.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności