Skocz do zawartości
Gość zetes

antena radia,słaby zasięg,co zrobić?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Mr_Unknown

Witam, niedawno kupiłem Passata B5, 1999 r. Mam tylko ZETkę [z racji bliskiego nadajnika]. Radio fabryczne GAMMA. Czy to wina wspominanego tak często separatora? Nie mam pomysłu co z tym fantem zrobić. Zawsze słuchałem tylko radia. A teraz cisza w aucie. W razie czego - mogę zrobić zdjęcie "okablowania" tyłu radia.

pozdrawiam,

Mr_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź sobie miernikiem przewód najpierw, wyciągnij radio i zobacz wtyk, potem z tylu zdejmij podsufitkę, ewentualnie rozkręć też antenę. Ja mam radio clariona i nie ma różnicy czy jest separator czy nie.

Edytowane przez Gracek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja już nie ogarniam tego całego radia. Wymieniłem na JVC za 400zł, odbiera zdecydowanie lepiej, ale i tak są braki, przerywa, itd. itp. Dodam, że kiedyś ktoś sobie pożyczył mój bacik i może w tym tkwi przyczyna? Wkręciłem potem bat z allegro za kilka/naście złotych, który de fakto mnie irytuje, bo świszczy cały czas. Myślicie, że z ori batem byłby lepszy odbiór? Trochę mnie to zastanawia, bo w serwie patrzę na ceny i wychodzi po 100-150 zł. Chyba, że patrzę na zły numer? Mam AVFa z 2002 roku 3BZ2P36.... jakby ktoś podrzucił prawidłowy numer katalogowy to byłbym wdzięczny :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1J0 035 849 B - bacik anteny do samochodów z telefonem lub z przygotowaniem do telefonu.

1J0 035 849 A - bacik anteny dla pojazdów z radiem.

1J0 035 849 - bacik anteny dla pojazdów z systemem nawigacyjnym lub pojazdów z przygotowaniem dla systemu nawigacyjnego.

1J0 035 849 A - bacik anteny dla pojazdów z systemem nawigacyjnym lub pojazdów z przygotowaniem dla systemu nawigacyjnego => do nr nadw. 3B-2-293 000.

 

Ceny w aso od 101,50 do 163,06zł.

Edytowane przez Gracek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość michal84b5

witam, tez niedawno kupilem paska b5 kombi i nie jestem zadowolony z radia poniewaz czesto nie gra czysto , co radzicie wymienic ten separator jak wczesniej bylo wspomniane czy wogole lepiej oryg radio ymienic na jakiegos jvc albo pioneera ? moge przeznaczyc do 300 zl bo jednak brakuje mi mp3 :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mój problem jest taki... RMF wszędzie gra czysto ale np. RMF Maxxx w niektórych miejscach w mieście trzeszczy. Wymieniłem radio z JVC na Kenwood separator jest i działa bo odłączając go w ogóle nie słychać radia. Dobrze wnioskuję?

 

I teraz takie pytania czy dać sobie spokój z szukaniem problemu i np. po prostu niektóre stacje czasem szumieć muszą bo mają słaby sygnał? Czy może wymienić ten separator na nowy może tamten działa tak na 50%?

 

A może to wina anteny? Była oryginalna ale ten bat się złamał i dokręciłem nowy może on jest za krótki i za słabo odbiera? Więc może zamówić nową antenę i wymienić całość bat i ta podstawa wkręcana w dach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

w moim przypadku dokupiłem separator podłaczyłem do kostki pod pina który daje prąd do wysuwanej anteny (instrukcja blaukpunkt) i nic ,brak napięcia na wzmacniacz na wtyczce raku2 przy antenie, a za separatorem jest napięcie,wkurzyłem się i puściłem drugi kabel antenowynad schowkiem ->boczny prawy panel->słupek i skrajem prawego boku dachu (przewód omija dwie rączki podczas montażu odkręciłem je żeby kabel był nad nimi )i do anteny ,jest napięcie na kablu, po przylutowaniu do wytczki raku2 -brak napięcia ,okazało się że wtyk orginalny miał zwarcie to go obciełem i nareszcie zaczęło działać radio (kabel połączyłem na stałe z 10cm odcinkiem który pozostał przy antenie), wcześniej jeszcze poprawiłem lut w stopce anteny(demontarz stopki to dwie śrubki w podstawie po bokach pod skosem przykręcone+ w podstawce wychodzi zaprasowany kawałek blaszki z oplotu kabla też dla pewności drucikiem go połączyłem z masą wzmacniacza ),położenie kabla 0,5 godz .....polecam najpierw sprawdzić czy dochodzi napięcie do anteny i czy jest separator a dopiero póżniej kombinować z wymianą anteny itp...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

Podłącze się po temat i poproszę WAS o pomoc

Mam w moim Pasku NAVI MFD wer. D wcześniej miałem zwykłe radio. Dario śmigało no i NAVI również, od jakiegoś czasu tzn. od 6 miesięcy od tak, samo przez sie, coś się stało z moim radiem, nie działa dobrze, nie wyłapuje fal jak szukam scan. NAVI działa, zmieniarka na kartę CD również działa a radio nie bardzo. Mieszkam w Pruszkowie i tam odbiera mi RMF FM, chociaż czasami nie za dobrze, ZET-ka wcale, TRÓJKA jako tako a inne również po Japońsku :). Czytając powyższy temat sprawdziłem bat radia i nic nie dało, , podłączyłem nawet separator i nadal to samo, kurcze nie mogę tak słuchać radia, czasami mnie denerwuję ponieważ lubię słuchać w aucie radia jak jadę. Acha, jeszcze jedno nie mam anteny takiej specjalnej do NAVI ponieważ moje autko nigdy nie miało NAVI tylko ja je wmontowałem. Może mi podpowiecie co mam zrobić, może nową antenę zamontować ???

 

Za pomoc z GÓRY DZIĘKUJĘ i POZDRAWIAM SERDECZNIE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że ogólnie są problemy z osiągnięciem prawidłowego zasięgu stacji radiowych, również u mnie taki problem jest. Radio MFD Navi + telefon i również źle odbieram stacje radiowe. W czasie zakupu auta miałem uszkodzony bat antenowy i nie świadomy, że występują różne rodzaje bacików zakupiłem na Alledrogo oryginalny bacik VW GSM 6K0 051 849A, okazało się, że bacik miał za małą średnicę śrubki którą się wkręca w uchwyt na dachu, podłożyłem miedzianą blaszkę i wkręciłem bacik antena się trzymała bez problemu, radio odbierało bardzo dobrze. Jednak nurtowało mnie to, że bat nie pasuje do tej stopy i poszukałem uszkodzoną stopę wraz z oryginalnym batem NAVI 1J0 035 507 - na tym bacie radio odbiera bardzo źle, ale gdy tylko złapie ręką za antenę radio odbiera wyśmienicie. O co tutaj chodzi, uszkodzony bat czy może jeszcze to też nie jest ten bat co powinien być katalogowo. Według katalogu on-line wychodzi, że ta uszkodzona stopa którą kupiłem jest od kombi a ja mam sedana, czy to miało by aż takie znaczenie, że bat od kombi nie będzie odbierał w sedanie??? Doradźcie koledzy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, jestem nowym użytkownikiem. Mam problem. Zakupiłem radio Alpine CDE-120RR i albo nie widzi albo gubi stacje. Co może być przyczyną? Antena? Wzmacniacz anteny? Co zrobić? Na jaką wymienić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Miałem ten sam problem Założyłem nowe radio i okazało się że nie może znaleźć żadnej stacji.Kupiłem nową antenę i ten separator o którym każdy tu pisze i dalej to samo.W moim przypadku był gdzieś uszkodzony kabel który idzie od radia do anteny.Wymieniłem kabel i ominąłem wzmacniacz który jest w stopce od anteny.Po prostu przylutowałem bezpośrednio bez żadnego tam śmiesznego wzmacniacza. Chyba tylko vw coś takiego mógł wymyślić żeby ludziom życie utrudnić. Teraz odbiera bez problemu. Kosztowało mnie to 7 zł. Nie licząc tego separatora który był niepotrzebny i anteny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W moim przypadku również nic nie odbierałem więc kupiłem antenę z wzmacniaczem, poprowadziłem z bagażnika z zapalniczki "plus" do anteny i mam oryginalne radyjko i ta łapie każda stację. Koszt anteny do VW w hurtowni 12 zł :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W moim przypadku również nic nie odbierałem więc kupiłem antenę z wzmacniaczem, poprowadziłem z bagażnika z zapalniczki "plus" do anteny i mam oryginalne radyjko i ta łapie każda stację. Koszt anteny do VW w hurtowni 12 zł :)

Taa?A ja Ci udowodnię że nie masz racji,z resztą nie ja pierwszy o tym piszę.To nie jest prawda,bo niektóre stacje mają większy (mocniejszy) zasięg a niektóre słabszy.Temat był wielokrotnie poruszany w wątku,ale niema super anteny na wszystko-nię kłam :P

A jak słyszę o "antenie cud" za 12 zeta to aż mnie dreszcze przechodzą :nono

Sam odbiór zależy także or radia-np. Kenwood lepiej mi odbiera niż JVC-ale miodu i tak niema.Zasięg może i jest idealny ale w odpowiedniej odległości d nadajnika,oczywiście (jak już wspominałem) nie wszystkie stacje będą tak samo odbierane w danym miejscu.

Jeszcze jedno-zapomnijcie o antenach wewnętrznych,płetwach i innych badziewiach,bo jak to już ktoś Wam zachwala to jest kompletny kit!

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, przepraszam takze ze odkopuje stary temat :(. Jakis czas temu wymienilem sobie fabryczne radio wszystko ok tylko ogolnie jakosc odbioru stacji jest fatalana. Poczytalem troche na necie i okazalo sie ze jest to wina tego ze nie dziala wzmacniacz. Podkreslam ze nie mam batu antenowego i wczesniej na fabrycznym radiu wszystko chodzilo ok. Zastanawiam sie jednak czy wystarczy gdy kupie sam separator i radio bedzie ladnie gralo czy tez warto zainwestowac w bat antenowy i czy jego kupno da jako taki zysk.

 

mysle nad kupnem tego separatora: http://allegro.pl/wzmacniacz-separator-antenowy-vw-seat-skoda-audi-i3127914766.html a jaki bat ewentualnie kupic to nie wiem bo jest ich troche na allegro :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pozwole sobie odswiezyc pytanie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Mam mały problem z radiem gamma 5. Najpierw miałem zwarcie w przednim, prawym głośniku. Po odkręceniu tapicerki i schowka "pasażera" problem znikł i pojawił się nowy tj. radio nie łapie fal. Kod przyjmuje, podświetlenie, kaseta oraz jakiś tam dźwięk jest. Po podłączeniu kabla"VAG" na radiu jest tylko jeden błąd związany z anteną, błąd ten istniał już wcześniej i radio grało! Radio zostało przemyte spirytusem i dalej nic. Czy problem tkwi w radiu czy w kostkach przy schowku pasażera? Czy radio będzie grało na samym kablu umieszczonym w gnieździe? I jeszcze jedno jaka powinna być rezystancja na gnieździe ant. radia a jaka na radiu?

Dziękuję za pomoc!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po wymianie anteny ze wzmacniaczem oraz dołożeniu separatora radio dalej szumi. Na kostce napięcia się zgadzają. Czy poszło radio? Proszę o pomoc!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy może mi ktoś powiedzieć gdzie podpiąć ten niebieski kabelek od separatora antenowego tzn dokładnie do którego kabelka pierwsze foto to kostka z kablami od radia, a drugie foto to oryginalna kostka instalacji z auta

4.jpg

1.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

U mnie na radiu JCV KDR-432 jest dziwny cichy pisk po włączeniu radia, nie ważne co jest wybrane jako źródło. Macie jakieś propozycje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam kdr443 - troszke nowszy model, ale przy uruchamianiu radio po prostu sprawdza każde źródło.. jedynym dającym o sobie znać (czyli, że go po prostu słychać) jest odtwarzacz cd, więc być może to właśnie słyszysz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności