Skocz do zawartości
Zapfen

Problem z pilotem webasto (webasto fabryczne)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Stałem się posiadaczem paska b6, i kilka rzeczy chciałbym doprowadzić do ładu, ale po kolei...

 

Passat z 2006roku, 2.0 TDI-PD 170KM, ma zainstalowane seryjne webasto, które jest programowane na wyświetlaczu między zegarami.

 

Mam też wyłącznik na panelu klimatronika, z tych dwóch źródeł wszystko działa jak należy.

 

Dostałem pilot do webasta (kształtem przypomina pilota T90), ale nie mogę go zaprogramować

jak duszę ON to mruga (4-5razy) zielona dioda, jak klikam OFF to mruga (4-5razy) czerwona

 

próbowałem tak: odpinam aku webasta i potem podpinam i dusze OFF na pilocie, ale pilot nie zmienia zachowania.

 

co sprawdzić? i gdzie, będę wdzięczny za pomoc :)

Edytowane przez Zapfen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpinasz od zasilania sterownik pilota

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a gdzie znajdę sterownik ? rozumiem że masz na myśli centralkę ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy wiesz ale w bagażniku powinieneś mieć drugi akumulator. Odpiales oba?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie po zmianie licznika na biały fis znikła mi opcja ustawiania webasta na zegarach, podpowie ktoś gdzie dokładnie mam zakodować to aby mi się znowu wszystko pokazało na fisie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie odpinasz akumulatora tylko wyjmujesz bezpiecznik od sterowania (1Amper) Webasto. Mignie oznacza przedmuchanie urządzenia. Musisz poszukać tego bezpiecznika i wyjąć na chwilę. Na początek naciśnij oba guziki razem i poczekaj na możliwość zmiany funkcji. W instrukcji powinieneś mieć wszystko wyjaśnione, lub szukaj w internecie. Ale na 100% aby zaprogramować pilota musisz wyjąć bezpiecznik sterownika pilota podłączony do agregatu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Yogi84 rozumiem cie, ale w pasacie nie dojde tak łatwo do bezpiecznika na piecu (jak to pokazano w instrukcji), więc moje pytanie brzmi - gdzie jest odbiornik/sterownik pilota, lub na którym bezpieczniku (w samochodzie) będzie ten moduł, żeby po jego wyjeciu był ten sam efekt co po wyjęciu z pieca.

 

przedmuchanie webasto? nic nie reaguje na pilota, a z panelu i sterowania na zegarach wszystko działa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A więc na 100% nie masz zakodowanego pilota. Skoro sterowanie panelami działa to webasto jest sprawne. Zdjęcie klemy w 80% przypadków nic nie da bo rozkodowujesz wszystko. Zapytam i dam ci odpowiedz do piątku. Najlepiej na priv daj mi do siebie numer. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozkodujesz wszystko? To co jeśli wymieniam akumulator muszę przeprowadzać od nowa kodowanie wszystkich sterowników? Bez przesady.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a gdzie znajdę sterownik ? rozumiem że masz na myśli centralkę ?

 

centralka jest za tapicerka po prawej stronie w środku kufra.

 

Odepnji od niej wtyczkę na kilka sekund potem wepnji ponownie i przytrzymaj chwilkę przycisk off na pilocie.

Wtedy zostanie zakodowany do centralki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę odgrzeję bo zima się zbliża. Próbowałem odłączać, kodować i nadal nic. Zapomniał jak się uruchamia z pilota. Może ktoś z wawy lub okolic ma urządzenie w swoim paszczurze i spotka się ze mną. Spróbujemy zakodować jego pilota u mnie albo podmienić telestart ale jeszcze coś innego wymyślimy żeby wyeliminować problem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Kolegów,

 

mam w Pasku oryginalne webasto i jest do niego pilot. Od kupna auta nigdy nie sprawdzałem czy działa i przyszedł ten moment żeby sprawdzić. Poszedłem do auta nie włączałem zapłonu, wcisnąłem przycisk webasta ten na panelu klimatronika i włączyło się podświetlenie panela i zaczęło grzać, było słychać wentylatory, wyłączyłem i zgasła kontrolka i panel. Zamknąłem auto i chciałem włączyć z pilota, ale kontrolka zielona mrugała z przerwami i nic się nie włączyło. Doczytałem w instrukcji, że takie mruganie oznacza wyczerpaną baterie. Po kilku dniach kupiłem nową baterię, włożyłem do pilota, nacisnąłem w domu przycisk "on" i zielona kontrolka mrugała przez ok 2 sekundy. Naciskając przycisk "off" czerwona kontrolka świeciła się przez ok 2 sekundy. Poszedłem do auta, nacisnąłem przycisk "on" na pilocie i webasto się nie włączyło. Otworzyłem auto i chciałem sprawdzić czy będzie działać z przycisku na panelu i okazało się, że po naciśnięciu kontrolka zapala się i zaraz gaśnie. Wszedłem w menu między zegarami i miałem tam napis "system error aux. heater". Jak kupiłem auto to były opcje ustawień, bo sprawdzałem. Ponaciskałem jeszcze kilka razy przycisk na panelu, ale to nic nie dało, zmienił się tylko napis między zegarami na "system fault: aux. heater". Czy możecie mi pomóc w ustaleniu, co jest nie tak, że webasto nie działa, czy trzeba zakodować pilota czy coś innego ?

 

Z góry dziękuję za pomoc.

 

Pozdrawiam

Zbyszek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kabel i vcds sprawdz co siedzi w webasto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, tylko dlaczego właczyło się kiedyś z przycisku, a teraz nawet nie można ustawić miedzy zegarami ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Webasto jest w trybie serwisowym. Nie odblokujesz tego bez kabla. Obstawiam ze padla pompa od webasta. I dlatego przeszlo w ten tryb aby nie uszkodzic piecyka. Bez kabla nic nie zrobisz.

Jak odblokowac masz na forum tylko poczytaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, dzięki za podpowiedź. Będę sprawdzał kabelkiem co tam się porobiło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Kolega z forum sprawdził i okazało się, że są dwa błędy. Pierwszy błąd to 01237 - Fuel Shut-OffValve (N109), a drugi to że zablokowane jest webasto. Webasto zostało odblokowane, błędy skasowane. Odpaliliśmy webasto, zadziałało, poszło troszkę dymu ale zaczęło pracować, pilot też działał. Sprawdziliśmy na ogrzewaniu i przewietrzaniu kilka razy. Po ok. dwóch godzinach chciałem włączyć webasto ale znowu pilot mrugał i nie chciało się włączyć. Na drugi dzień sprawdziliśmy błędy i były te same. Znowu zostały skasowane, sprawdziliśmy i webasto działało. Na drugi dzień rano chciałem odpalić ale znowu zapaliła się kontrolka weba sta i piecyk nie ruszył. Myślę, że są te same błędy. Przypuszczalnie jest coś z zaworem N109. Chciałbym ten zawór wymienić tylko czy w aucie są dwa zawory N109, jeden odpowiadający za silnik, a drugi za webasto ? Jeżeli tak, to czy te zawory są takie same ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

. Passat B7 2011 rok 4motion, 170KMWitam, mam taki problem, w pilocie seryjnego Webasto padła mi bateria, wymieniłem, ale nadal nie mogę włączyć z pilota \webasto. \Jak mam go zakodować, ponownie przypisać, wyciągałem bezpiecznik chyba 43 lecz nadal nie działa z poziomu pilota. pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musisz wejść w blok18 czyli Ogrzew.pomocn, potem Nastawy Podstawowe. Następnie wybierasz z listy Wyuczenie nadajnika radiowego. Uruchamiasz i następnie wciskasz ON na pilocie. VCDS potwierdza zakodowanie i koniec.

 

Edytowane przez maniujr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odgrzewam kotleta

Próbuje dodać pilota do ogrzewania postojowego - VCDS Blok 18, nastawy podstawowe - pilota nie mogę zakogować

Próbowałem wównież sposobu z wyjmowaniem bezpiecznika (wyjąłem bezpiecznik nr 15 ze skrzynki po stronie kierowcy, nastepnie po włożeniu przytrzymałem przez kilka sekund przycisk OFF na pilocie)

Obydwa sposoby nie zadziałały - czy może ktoś podpowiedzieć co robię źle? Czy wyjmowałem, zły bezpiecznik?

Aktualnie po wycśnięciu OFF lub ON na pilocie miga przez jakąś sekundę czerwona dioda. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności