Skocz do zawartości
sYlAr

Szarpnięcie skrzynią DSG na mrozie.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam dzisiaj odpalałem rano samochód w garażu temperatura ok -5 i i gdy silnik załapał poczułem mocne szarpnięcie pojazdem do przodu, dodam żę nogę trzymałem na hamulcu a lewarek znajdował się w pozycji P.

Czy ktoś spotkał się z czymś podobnym i czym to może być spowodowane?

Podczas dalszej jazdy skrzynia pracowała normalnie zero szarpania i płynna zmiana jak i redukcja.

Edytowane przez sYlAr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam, ze szarpnelo ci silnikiem a nie skrzynią. Moze jakis problem z prawidlowym zapaleniem mieszanki na ktoryms z cylindrów? I przez to tak walneło. Ja tak mialem przy rozruchu jak miałem kiepski rozrusznik. W momencie odpalania czasami szarpalo a odczucie bylo takie jak od skrzyni lub wlasnie silnika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie silnikiem, i szarpnęło do przodu ale ni mogę tego wykluczyć na 100% sprwadzę jutro a możesz mi powiedzieć czy jak miałeś kiepski rozrusznik to palił dobrze czy chwile kręcił?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem to samo czasami po dużym mrozie.

Jeśli olej miałeś wymianiany tak jak jest zalecane to bym sie tym nie przejmował.

 

pozdrawiam - Maciek

 

Raczej nie silnikiem, i szarpnęło do przodu ale ni mogę tego wykluczyć na 100% sprwadzę jutro a możesz mi powiedzieć czy jak miałeś kiepski rozrusznik to palił dobrze czy chwile kręcił?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak chwilę kręcił i do tego miał taki lekki problem jakby akumulator był trochę za słaby.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też tak miałem szarpnięcie do przodu i było coraz gorzej, olej wymieniony kilka miesięcy wcześniej na Febi, pomogła ponowna wymiana oleju ale już na oryginalny z ASO.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja też tak miałem szarpnięcie do przodu i było coraz gorzej, olej wymieniony kilka miesięcy wcześniej na Febi, pomogła ponowna wymiana oleju ale już na oryginalny z ASO.

 

Mówisz o oleju w skrzyni??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak olej w skrzyni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakoś u mnie minął ponad rok od zmiany oleju na ten z ASO i przy obecnych mrozach i tych rok temu nic skrzynia po uruchomieni silnika nie szarpnie ani na sekundę, także polecam dobry olej i wszystko jest cacy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podczepię się pod ten wątek bo nic nie mogę znaleźć. Otóż passat b6 2010 r dsg w bloku 015 w skrzyni biegow ma dziwne wartości tz. Wszystkie ponad 2000 gdzie w innym passacie jak i touranie wartosci te oscyluja w ok. 500. Jeżeli wie ktoś co ten parametr oznacza prosze o pomoc. Auto chyba za mocno szarpie przy zmianie biegów i slabo ciagnie na zimnym. ( po wymianie oleju na serwisowy vw)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mój problem z DSG6 wyglada jakby podobnie ale jest małe ale (Passat CC 2.0 tdi 2011 blueTDI DSG przebieg 102tyś) : otóż kiedy temperatura na zewnątrz spada poniżej 7 stopni C po odpaleniu silnika chcę od razu ruszyć tzn. przełączam na D i próbuje ruszyć mam wrażenie że się sprzęgła ślizgają jakby nie spinał napędu obroty rosną a auto rusza ale właśnie ślimaczy ,mam auto od 59tyś teraz mam 102 tyś . i każdej zimy jest tak samo .Po rozgrzaniu silnika do 20 st.C. rusza normalnie w ciepłe dni powyżej 10 - 15 st.C wszystko działa exelent - odpalam ruszam jadę jest ok a nawet lepiej skrzynia działa perfekcyjnie . olej był wymieniany w serwisie ASO przy 59tyś, błedów brak -pozdrawiam artur

Edytowane przez arturjasion

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie też występował problem z szarpnięciem skrzyni tuż po odpaleniu. Nic nie zrobiłem i samo przeszło. Na mrozie rzędu -15 czy -20 przy odpaleniu z rana tak szarpało, że potrafiło silnik udusić. Podejrzewam, że przy takiej temp olej był na tyle gęsty, że gdy pompa podała go na układ sprzęgieł poprostu je ściskało i dusiły silnik, bo przecież pozycje lewarka była na P. To moja osobista teoria :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mój problem z DSG6 wyglada jakby podobnie ale jest małe ale (Passat CC 2.0 tdi 2011 blueTDI DSG przebieg 102tyś) : otóż kiedy temperatura na zewnątrz spada poniżej 7 stopni C po odpaleniu silnika chcę od razu ruszyć tzn. przełączam na D i próbuje ruszyć mam wrażenie że się sprzęgła ślizgają jakby nie spinał napędu obroty rosną a auto rusza ale właśnie ślimaczy ,mam auto od 59tyś teraz mam 102 tyś . i każdej zimy jest tak samo .Po rozgrzaniu silnika do 20 st.C. rusza normalnie w ciepłe dni powyżej 10 - 15 st.C wszystko działa exelent - odpalam ruszam jadę jest ok a nawet lepiej skrzynia działa perfekcyjnie . olej był wymieniany w serwisie ASO przy 59tyś, błedów brak -pozdrawiam artur

 

Też zauważyłem, że przy zimnej skrzyni się ślizga, ale nie jest to u mnie uciążliwe. Raczej dla mnie normalne - rozgrzewa ją. Też na manualnej przy zimnym benzyniaku tak ruszałem na wyższych obrotach i delikatnie sprzęgłem operowałem.

Ale w DSG na zimnym przy średnio delikatnym ruszaniu mam 1800 i czuć, że ślizga.

Nie wiem, jak bardzo u Ciebie jest ten efekt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie odwrotnie, po zmianie mechatroniki na zimnym lekko poślizguje (czytaj: rusza płynnie) tak jak powinno być a na cieplym szarpie przy ruszaniu :D olej -> motul

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności