Skocz do zawartości
rafał

dziwna praca sinika...?

Rekomendowane odpowiedzi

proszę o pomoc, chcę kupić niestety nie passata z silnikiem CFGB 170 KM, nagrałem jego prace po kilkutygodniowym postoju i wydaje mi się że dziwnie 'stuka'

 

 

https://www.youtube.com/watch?v=VYR-VmJ5LG8&feature=youtube_gdata_player

Edytowane przez rainman777
Przeniesiony do prawidłowego działu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po rozgrzaniu silnika ucichło?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pod maską jak passat

 

superb?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Po rozgrzaniu silnika ucichło?

 

pracował kilka minut do ciepłego powietrza w dmuchawie, superb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co jest dziwnego, klekotanie zaworów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
pracował kilka minut do ciepłego powietrza w dmuchawie, superb

 

Może to popychacz po dłuższym postoju?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprecyzuj odpowiedz czy po rozgrzaniu ucichło??

ja coś takiego miałem ale podaj więcej informacji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie ucichło, może za krótko chodził, może jest w Poznaniu magik, który za opłatą podjedzie ze mną do komisu, nie mogę pojechać do ASO (takie są warunki aukcji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro nie możesz przed kupnem sprawdzić auta w serwisie to odpuść.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie ucichło, może za krótko chodził, może jest w Poznaniu magik, który za opłatą podjedzie ze mną do komisu, nie mogę pojechać do ASO (takie są warunki aukcji)

 

Popytaj tutaj - może chłopaki Ci pomogą.

 

Z tego co widzę to autko stoi ponad 2 miesiące - opinia rzeczoznawcy robiona 15 października. Ile czasu miałeś silnik odpalony?

Jak dobrze pamiętam u mnie było podobnie - auto stało jakieś 2 miesiące, po odpaleniu bardzo podobnie było go słychać. Po dobrym rozgrzaniu + jazda jakieś 30km ucichło i do dziś się nie pojawiło. Słychać to było z okolic paska wielorowkowego, napinacza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie ma też przypadkiem zbyt wysokich obrotów na jałowym?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
proszę o pomoc, chcę kupić niestety nie passata z silnikiem CFGB 170 KM, nagrałem jego prace po kilkutygodniowym postoju i wydaje mi się że dziwnie 'stuka'

 

 

https://www.youtube.com/watch?v=VYR-VmJ5LG8&feature=youtube_gdata_player

 

na moj sluch to ten silnik ma sporo kilometrow za soba zawory klekocza i to jedna z najbardziej awaryjnych jednostek napedowych nie bral by m tego gowna jak ci koles nie daje samochod sprawdzic to bym sie nie zastanawial dluzej i olalbym go

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ma przejechane 110 tys. na 100 %,

znajomy mi napisał : Najpierw sprawdził bym, po odkręceniu korka wlewu oleju w pokrywie rozrządu czy dźwięk się nasila - w ten sposób wykluczył bym w 100% klawiaturę...... bo nie brzmi to jak uszkodzony rozrząd. Obstawiam uszkodzony napinacz paska klimatyzacji, lub uszkodzone kółko wolnobieżące na alternatorze. Spróbuj popatrzeć na pasek napędu klimy lub alternatora. Jak mocno podskakuje to na 100% coś tam puka na kółkach. Czasem rozlatuje się koło dwu masowe na wale głównym napędu tych właśnie pasków i będzie tak pukać. Zwróć uwagę, że pukanie nie nasila się względem rosnących obrotów proporcjonalnie, więc musi to być coś na paskach.....

jednak mogę się mylić........ ?ui=2&ik=da0db1bf76&view=att&th=143472baf950f111&attid=0.1&disp=emb&realattid=e0a2095491ea2eba_0.1&zw&atsh=1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To bardzo trwała jednostka 170 jak i ta robiona teraz 177km. Najgorszą jednostką była ta 2.0 140km to jest prawdziwe ścierwo ludzie unikają jej tak samo jak tego sławnego 2.5 TDI z zacierającymi się wałkami. Na Twoim miejscu podjechałbym do ASO. Skoro sprzedawca nie chce udzielić takiej zgody to jest tu coś nie tak. Jak bym unikał takiego auta.

 

SPAM::beach: Obecnie audi pracuje nad wypuszczeniem nowego DIESLA 2.0 197KM 400Nm. W pierwszej kolejności bedzie montowany w A4.

Edytowane przez piotrek24dm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam potrzebna szybka pomoc, mam paska 1.9 avf 130 , dzis wyjechałem na miasto jezdził normalnie wszystko tak jak powinno , pojechałem na stacje zatankowac zrobiłem pare kilometrów i nagle jakby zmulił sie silnik tak słabo zaczął sie wkrecac , praca jakby nie równa niewiem o co moze chodzic , ktos cos doradzi zanim pojade do mechanika , na poczatku myslałem ze turbo padło ale to chyba nie to , z góry dzieki za jakąs pomoc , pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A paliwo dobre zatankowałeś?? Nie pomyliłeś się skoro mówisz że po zatankowaniu :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

panowie wczoraj kiedy wróciłem z pracy i już chciałem gasić auto usłyszałem jakby pyrkanie spod auta. Mam Paska 1.6 2000 r. Czy moż ktoś ma jakieś pomysły co to?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności