Skocz do zawartości
szczupak28

Z jakim silnikiem kupić VW POLO ?

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie mam pytanko a mianowicie chodzi o poradę.

 

Chcę kupić zonie autko POLO rok 2004-2006 , mam do wydania 15.000 , mój problem jest taki że nie wiem z jakim wziąć silnikiem .

Rozchodzi się o silniki

1.2

1.2 -12V

1.4

1.4--16V

 

Który radzicie?

Wady zalety tych silników?

 

Dodam że chciałbym kupić na benzynę a po zakupie zagazować to autko.

_________________

Edytowane przez rainman777

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega ma 1.2 i mówi ze pali jak smok i nie ma czym jechać w trasie

Drugi kolega kupił żonie 1.4 i jest zadowolony pod każdym względem

A koleżanka ma 1.6 fsi i jest mega zadowolona ze spalania i osiągów ale ceny serwisowania mówi ze jak na polo to spore tym bardziej ze silnik jest bardzo kapryśny nawe złe paliwo na niego działa

Wiec jak do gazu to chyba 1.4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko i wyłącznie 1.4 75KM. Ośmiozaworowych chyba nawet nie było w tych rocznikach. Od 2005 było polo 9N3,wcześniej ten okular niezbyt ładny.Ale na polifta 1.4 ładnego 15tys.to mało.Sam niedawno szukałem takiego dla mamy i te 17tys.trzeba mieć.

Dobre 1.4 i 5drzwi znikają natychmiast,więc trzeba się naszukać.Znalazłem krajówkę z książką ostatecznie,ale co się naoglądałem trupów to żal.

1.2 żadnego nie polecam.Zero dynamiki,spalanie jak 1.4,awaryjny. Zobacz ile takich jest w ogłoszeniach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No masz racje Darku.

1.2 jest w pierniki a ładnego nic nie ma 1.4 16V

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja kupiłem w maju dla żony okulara z 2002 roku z silnikiem 1,9sdi, fakt że trochę muł na trasę ale w przemieszczaniu sie po mieście i w kosztach eksploatacji bajka.. pali dosłownie 5l/100km :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Silnika 1.2 nie polecam. Specyficzny dźwięk podczas pracy i sporo pali. Najlepszy to 1.4 16V. Można zastanawiac się nad dieslem 1.9, ale trafić nie zjeżdżonego trochę ciężko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie za porade .....a silnik 1.4 --16V to od którego roku był wkładany do POLO ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do wersji 9N od samego początku czyli 2002.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ponadto w 1.2 wyciaga się łańcuch rozrządu i wtedy zaczyna się "jazda" ... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bolączką 1.4 są padające cewki. Potrafią paść wszystkie w jednym momencie. Przetestowane na aucie mojej mamy. przelot ledwo ponad 60 tys.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A pomyślałeś kolego o bracie bliźniaku Polo czyli Ibizie(Cordobie)? W tych pieniądzach spokojnie jesteś w stanie wyszperać nawet 2007r. Są to praktycznie identyczne samochody różniące się jedynie łupiną. Ciekawą propozycją jest jeszcze 1.9 SDI

1,9sdi, fakt że trochę muł na trasę ale w przemieszczaniu sie po mieście i w kosztach eksploatacji bajka.. pali dosłownie 5l/100km
Potwierdzam, młody porusza się Cordobą z takim silnikiem i pali symbolicznie, a i sam silnik przy prawidłowej eksploatacji niezniszczalny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

my mamy jako drugie autko w domu polo 6n2 (czyli poliftówka) z 2001 roku. Silnik - 1.4 8V - nieekonomiczny, nie dynamiczny, nieprzyjemny. Pali 8L. Zawsze. Niezależnie czy jedziesz w trasie czy w stoisz w korku. Pali 8L i kropka. Mamy 3-drzwiową wersję dość dobrze wyposażoną (jak na Polo z tamtych lat) klima, elektryczne szybki etc. Bolączką tych silników są popychacze zaworowe - bezpośrednio po zapaleniu do zagrzania brzmi jak diesel, potem jest troszkę lepiej, ale i tak z zamkniętymi oczami rozpoznam kiedy moja małżowina zbliża się do domu - ot charakterystyczny klekot. W sumie myślałem o zmianie na 16V ale póki co nie mogę znaleźć na to czasu i chęci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A pomyślałeś kolego o bracie bliźniaku Polo czyli Ibizie

 

Dzisiaj na FB mi przemknęło ogłoszenie, ja bym wolał ibizę niż polo . http://sieradzak.pl/towar,towid,225958

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ibiza o niebo lepsza od polo. Łatwiej znaleść Ibize na wypasie i Seat jest zazwyczaj tańszy. Moja mama ostatnio kupiła Ibize, poczatkowo szukała Polo ale jak spróbowała Ibize to odrazu zrezygnowała z polo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam 1.4 8v, silnik mało awaryjny i nawet dosyć sobie radzi w takiej budzie, w razie czegoś to nawet gaż bez problemu przyjmie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ani mi ani mojej Ibiza się nie podoba.

Stanowczo trzymamy się POLO :fajny

I decyzja padła na 1.4 16V.

 

SDI totalnie odpada bo to muł tak jak 1.0 POLO.

A 1.4 TDI moja nie chce uparła się na benzyne to nic nie poradzę.

Myślę czy by nie dołożyć pare groszy i nie kupić FSI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Myślę czy by nie dołożyć pare groszy i nie kupić FSI.

Ja bym nie ryzykował. Zyski raczej średnie, a możliwość wystąpienia drogich problemów spora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A 1.4 TDI moja nie chce uparła się na benzyne to nic nie poradzę.

hmmm... a takim polo 1.9 TDI 130 km chyba by nie pogardziła ? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności