Skocz do zawartości
Poochini

Jakie auto do 5tyś pln aby zmieścił się wózek

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

W związku z narodzinami malej, musimy sprzedać fioletową strzałę - Forda KA, i kupić coś wiekszego. Myśleliśmy nad Lanosem z klimatyzacją i gazem. Auto będzie używane zadziej, traktowane jako drugie, głównie do zapakowania wozka i całego sprzetu nad wode czy działkę. Macie jakieś propozycje? Z wyposażenia musi byc klimatyzacja, wspomagania.

Dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mondeo mk 2 w benzynie za tą kasę możesz wyrwać na wypasie z 2000r.

bardzo wdzięczne i mało awaryjne autko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez miałem ten sam dylemat, auto miało kosztować max 5 tys i miało służyć jako wózkarnia pod blokiem ;) Nic ciekawego nie było a myślałem o Alfie 156, cordobie, mondeo, vectrze, astrze...

 

... i kupiłem passata :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a golf mk3 lub mk4? do czwórki wózek wchodzi na styk :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
głównie do zapakowania wozka i całego sprzetu nad wode czy działkę. Macie jakieś propozycje?

 

 

caddy.jpg

 

Idealne auto do wożenia się z dzieciarnią + graciarnią :mniam

 

Z klimą znaleźć nie łatwo, ale bywają czasem do kupienia....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie brałeś pod uwagę np Seata Cordoby lub Cordoby Vario? Sedan ma potężny bagażnik, wiem bo miałem co prawda była z 2003 roku ale wcześniejsze modele pojemnością kufra naprawdę oszałamiają, wózek dla niemowlaka ze stelażem, gondolą i wszelkimi dodatkami swobodnie wchodzi a jak się postarać to i jeszcze się i teściową upchnie, Vario to kombi - nawet ładne- no a miejsce ładunkowe to potęga jak na tą klasę auta. Do 5000 tyś śmiało coś znajdziesz jak dobrze poszukać można nawet wynypać coś z modelowego rocznika 99-02. Seat to wiadomo Niemiec w Hiszpańskim przybraniu, części tanie, łatwo dostępne, kupa zamienników, i cholernie wytrzymałe zawieszenie. Co do silników to proponował bym nie pchać się w gaz, polecam 1,9SDI, silnik bardzo prosty, ekonomiczny i bezawaryjny cholernie wytrzymały, może nie powala mocą bo tylko 75KM. Lanos do Seata wychodzi bardzo blado. No i w przyszłości wydaje mi się że w przypadku sprzedaży sprzedać Lanosa a sprzedać Seata to dwa różne światy. Ale to tylko moje sygestie.

Edytowane przez wladek1181

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[ATTACH=CONFIG]109662[/ATTACH]

 

Idealne auto do wożenia się z dzieciarnią + graciarnią :mniam

 

Z klimą znaleźć nie łatwo, ale bywają czasem do kupienia....

 

już sobie wyobrażam jak pakują dziecko do fotelika w cadilaku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Własnie Seat Vario mi chodzi po głowie. Klima sie w nich była?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet climatronic ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o Seata Cordobę to wersje z dieslem zasadniczo były lepiej wyposażone właśnie w klimę, wspomaganie, itd, w przejściówce jak wcześniej pisał kuczaw był climatronic z fajnym bodaj 4" wyświetlaczem i nawet kokpit się fajnie prezentował. Co do bagażników i ich pojemności to ktoś to jednak fajnie wymyślił bo bagażnik w seacie jest bardzo głęboki, głębszy niż w innych autach tej klasy no i dość długi, i choć auto z zewnątrz niby nie wygląda pojemnie to po otwarciu kufra jest potężne zaskoczenie obszernością bagażnika. Jeśli chodzi o korozję to fakt pierwsze Cordoby z metalowymi zakończeniami zderzaków miały problemy z korozją, po liftingu w bodaj 96 roku problem z korozją praktycznie znikł, poprawiła się dość mocno jakość i materiałów i wykonania. No i ceny samych aut nie są wygórowane.

Edytowane przez wladek1181

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
już sobie wyobrażam jak pakują dziecko do fotelika w cadilaku

 

 

No ja to rozumiem, że dla niektórych ludzi wsiadanie do tyłu przez przednie drzwi, to może być nie lada wyzwanie, ale przecież nic nie stoi na przeszkodzie, żeby dziecko pakować na przedni fotel.

 

Problemem może być wtedy to, że jak będzie lepsza wersja z klimą, to i zapewne z prawą poduszką.

 

 

Chyba że nie o tym piszesz :hmm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odświeże temat:) Zmieniłem pracę i szukam autka do 4tyś z gazem co polecacie? no max 5 tyś:)

Myślałem nad:

Bravo

Punto

Civic

Laguna

vectra

Polo

albo jakieś bmw ale czy warto w bmw sie pchac?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z opisanych powyżej - polo :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
z opisanych powyżej - polo :)

 

Możesz coś swojego dodać jesli jest lepsze według ciebie np astra?

ciezko cos wybrac:)

wiadomo że potem jeszcze trzeba spr stan, wiec tez moze byc ciezko;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w propozycjach powyżej nie było astry ;) mimo wszystko jednak skłaniałbym się ku polo 1.4,bo nie miałem z tym zadnych kłopotów,do tego paliło całkiem przyzwoicie,no i w vw wiem gdzie co się znajduje w razie W :) taka bezstresowa cicha benzyna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
w propozycjach powyżej nie było astry ;) mimo wszystko jednak skłaniałbym się ku polo 1.4,bo nie miałem z tym zadnych kłopotów,do tego paliło całkiem przyzwoicie,no i w vw wiem gdzie co się znajduje w razie W :) taka bezstresowa cicha benzyna

 

A ile to paliło gdzieś?:) w gazie warto kupic czy lepiej sama benzynka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obserwuje temat i właśnie doszła jeszcze Vectra B. Mieliśmy ją kiedyś przez 6lat. Wada - rdza ogromna i niestety czeste, denerwujace usterki. Natomiast wykonanie VW polo ew seata jest jakby mocniejsze. Gabarytowo VB jest wieksza, mozna ja zagazowac, ale martwi mnie stan blachy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gazu nie było z racji tego że spalanie było na poziomie 6-7 litrów,czyli tak jak w tdi,tyle że nie odpycha się tak energicznie...

na miasto za to jak znalazł,no i szybko sie nagrzewa,co za tym idzie w kabinie jest ciepło :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Odświeże temat:) Zmieniłem pracę i szukam autka do 4tyś z gazem co polecacie? no max 5 tyś:)

Myślałem nad:

Bravo

Punto

Civic

Laguna

vectra

Polo

albo jakieś bmw ale czy warto w bmw sie pchac?

 

wszystkie które znajdziesz w dobrym stanie będą ok. Ktoś poleci ci np. civica, a w twojej okolicy będą same trupy więc nie należy nastawiać się na dany model . Ustaw sobie cenę max np. na allegro i oglądaj to co ci się podoba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
do 4tyś z gazem co polecacie? no max 5 tyś:)

 

Clio 2 przed liftem 1,2 8V też dobre auto jest, nawet bez gazu bo pali niewiele

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności