Skocz do zawartości
Gość maras

chyba rozrząd pomóżcie?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość maras

Witam mam spory problem od niedawna bardzo mocno słychac jakieś dziwne dzwięki w okolicach rozrządu i alternatora.Takie rzężenie bardzo głośne co to może być??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cos ci sie pewnie odkręciło, posprawdzaj czy wszystko poskręcane

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość maras

kupiłem rolke pasek i napinacz jutro dam wam odpowiedĽ.Nastraszył mnie tylko taki mechanik który powiedział żebym go odcholował do warsztatu i nim nie jeĽdził nawet kilometra zasugerował że jakieś koło od wałka może byc rozwalone. Miał trochę racji czy nie?dokładnie tak napisałeś - dĽwięk jak naprawdę go słychać grzechocze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

;) Co prawda dżwięków nie słychać - ale weĽmy to na doświadczenie?

 

:?: Mogą to być właściwie dwie przyczyny: - (ale nie wykluczam innych)

- albo rozwaliło się łożysko alternatora (jak zdejmiesz pasek to nie powino być słychać)

- albo któraś rolka rozrządu jest do wymiany (lub napinacz)

 

:!:zdejmij pasek alternatora - to zaraz będzie wiadomo

 

ps. stawiam na alternator - rozrząd jest lepiej zabezpieczony i tak od razu nie grzechocze.

Nie kupuj części na zaś - jak się okaże, że to coś innego - to nie potrzebnie wydasz pieniądze. Jak "dobry" mechanik zweryfikuje przyczynę, to kupi co potrzeba i zamntuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość maras
:564: Już po problemie autko śmiga jak nowe a okazało się że pompa wodna jest bardzo padnięta i to ona robiła tyle chałasu na szczescie jest niedroga kosztuje 60 zł.Dzienx za podpowiedź

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość koksik

ja tutaj odswieze temat

słuchajcie mozna wogole jakoś poznac że mamy pasek rozrzadu juz do wymiany???

moj samochód ma teraz przejechane 160 tys km ostani wpis do ksiazki serwisowej był przy 120 tyś i był wymieniany wtedy rozrzad.Ja ten samochód kupiłem z przebiegiem 150 tyś km.Tylko zastanawiam sie bo ostani wpis do ksiazki był w listopadzie 2004 a potem gostek juz go nie serwisował i nie wiem czy ten przebieg jest faktyczny czy czasem np gostek przez ten rok nie nastukał ze 100 tyś i licznik przekrecił(choć zapewniał mnie ze nie)??????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
gostek przez ten rok nie nastukał ze 100 tyś i licznik przekrecił(choć zapewniał mnie ze nie)??????

 

:D

 

wymień pasek z rolką dla swojego bezpieczeństwa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuszna uwaga.

Co prawda łatwo jest sprawdzić stan paska, lecz najlepiej w takim przypadku jest poprostu wymienić i mieć święty spokój.

 

Z drugiej jednak strony nie wiem, ile lat ma Twoje autko, ale najczęściej z zapisów w książce serwisowej łatwo wyliczyć, ile przeciętnie kilometrów auto robiło rocznie.

Jeśli był tylko jeden uzytkownik, to przebieg możesz wyliczyć z dużą dokładnością (powiedzmy 2 do 5 tys. km).

Ludzie rzadko zmieniają przyzwyczajenia.

 

Jeśli auto robiło 15, 30 tys. km rocznie, to trudno komuś zarzucić, że w ostatnim roku zrobił 50, 70 a tym bardziej 100tys. km. Ja w to nie wierzę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeśli auto robiło 15, 30 tys. km rocznie, to trudno komuś zarzucić, że w ostatnim roku zrobił 50, 70 a tym bardziej 100tys. km. Ja w to nie wierzę.

 

Kolega ma Uno 3 lata i już 180 tkm na szafie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ale najczęściej z zapisów w książce serwisowej łatwo wyliczyć, ile przeciętnie kilometrów auto robiło rocznie.

 

 

Ludzie rzadko zmieniają przyzwyczajenia

 

 

Jeśli auto robiło 15, 30 tys. km rocznie, to trudno komuś zarzucić, że w ostatnim roku zrobił 50, 70 a tym bardziej 100tys. km

 

I łatwo obliczyć, że jeśli jeszcze rok pojeździ tym autkiem, to będzie 240kkm. cbdu :643:

Kolega lubi podróże :629: i płaci za to.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
I łatwo obliczyć, że jeśli jeszcze rok pojeździ tym autkiem, to będzie 240kkm. cbdu

Kolega lubi podróże i płaci za to.

będzie więcej :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co on jest qźwa? ROBOCOP? :629: :629: :629:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A co on jest qźwa? ROBOCOP?

 

Prawie :D taką ma pracę. Szafę cofa, ale o auto dba - przeglądy, wymiany itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

maras, jak swojego kupowałem to wszystkie paski, płyny, rolki, filtry poszły out.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siem!!!

maras, jak swojego kupowałem to wszystkie paski, płyny, rolki, filtry poszły out.
Bo niestety tak trzeba robic...chyba ze jak kupujesz to bedziesz mial tak jak ja,czyli fakture w rece z wymiany.A i tak sprawdzalem czy zabki na pasku nie sa zmasakrowane!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość lysiek

Ja powiem że też po kupnie samochodu miałem dylemat czy wymienia rozrząd czy nie. Pojechałem do mechanika i powiedział, żebym się przygotował i nie zwlekał za długo. Zrobiłe nim jakieś 15-16 tyś km i właśnie tydzień temu wymieniłem:

-pasek rozrządu

-rolki

-pasek alternator

-pasek klimy

 

I mam pewnośc że teraz mogę zrobi następne 60tyś a może 90tyś.

 

:641:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak z ciekawości: Ile kosztuje pasek i rolki oraz robocizna za wymiane - chciałbym niedługo wymienic...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od silnika. Jeśli masz np. VR6, to.....

Za pasek Boscha płaciłem 38PLN, za napinacz 60PLN. Wymiana natomiast wyniosła mnie 90PLN (trochę drogo).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak z ciekawości: Ile kosztuje pasek i rolki oraz robocizna za wymiane - chciałbym niedługo wymienic...

 

Ok. 300 pln.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli wymieniasz pasek rozrządu, to wymień pozostałe, bo i tak cena powinna być ta sama. A to ze względu na to, że aby dostać się do paska rozrządu trzeba zdjąć wszystkie pozostałe paski.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności