Skocz do zawartości
Gość maras

chyba rozrząd pomóżcie?

Rekomendowane odpowiedzi

Kup Conti Tech. Gates jest a dużo pod r óbek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mkzibi
;) Co prawda dżwięków nie słychać - ale weźmy to na doświadczenie?

 

:?: Mogą to być właściwie dwie przyczyny: - (ale nie wykluczam innych)

- albo rozwaliło się łożysko alternatora (jak zdejmiesz pasek to nie powino być słychać)

- albo któraś rolka rozrządu jest do wymiany (lub napinacz)

 

:!:zdejmij pasek alternatora - to zaraz będzie wiadomo

 

ps. stawiam na alternator - rozrząd jest lepiej zabezpieczony i tak od razu nie grzechocze.

Nie kupuj części na zaś - jak się okaże, że to coś innego - to nie potrzebnie wydasz pieniądze. Jak "dobry" mechanik zweryfikuje przyczynę, to kupi co potrzeba i zamntuje.

 

Wymieniłem pasek rozrządu, napinacz i pasek wpomagania oraz alternatora. Wszystko było by ok gdyby nie fakt że po rozgrzaniu silnika słyszę jakieś grzechotanie i klekotanie z okolicy koła rozrządu. Jak silnik jest zimny to tego nie ma. Było jeszcze gorzej ale mechanik mi popuścił pasek rozrządu który również jakoś dziwnie wył i jest lepiej ale nadal jest ten dzwięk klekotania (wycie ucichło). Więcej paska rozrządu nie popuszczam bo jest ok. (sprawdzałem i nie mogę przekręcić go więcej niż o 90 stopni). Wcześniej jak miałem stary pasek nic takiego nie było.

 

Czy ktoś miał taki problem? Czy jest on groźny?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name="mkzibi

Wymieniłem pasek rozrządu, napinacz i pasek wpomagania oraz alternatora. Wszystko było by ok gdyby nie fakt że po rozgrzaniu silnika słyszę jakieś grzechotanie i klekotanie z okolicy koła rozrządu. Jak silnik jest zimny to tego nie ma. Było jeszcze gorzej ale mechanik mi popuścił pasek rozrządu który również jakoś dziwnie wył i jest lepiej ale nadal jest ten dzwięk klekotania (wycie ucichło). Więcej paska rozrządu nie popuszczam bo jest ok. (sprawdzałem i nie mogę przekręcić go więcej niż o 90 stopni). Wcześniej jak miałem stary pasek nic takiego nie było.

 

Czy ktoś miał taki problem? Czy jest on groźny?[/quote]

 

U mnie jak zmienili rozrzad za bardzonaciagneli pasek - stad grzechotanie lozyska bylo u mnie. Klekotanie mam ale to wina szklanek choc do konca nie jestem pewien... Ostatnio zaczela mi grzechotac pompa wody - lozysko - znaczy sie konczy swoj zywot pomalu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności