Skocz do zawartości
ellah

START-STOP w praktyce i bez ściemy

Rekomendowane odpowiedzi

A jak sprawdzic jaki sie ma aku ??

Tzn jak rozpoznac ten odzyskujacy energie ?

 

Bo chyba start stop i rekuperacja to osobne opcje w modelach z bluemotion ?

Edytowane przez Mlody_tm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A jak sprawdzic jaki sie ma aku ??

 

pisze na nim. jak masz start stop to masz AGM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rekuperacja była montowana w autach z SS prosto sprawdzić klema minusowa aku jak ma wtyczke na dwa pin to ma odzysk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jak kupilem sobie aku warty ss to moze jednak trzeba jakos adaptowac ? Lub nie wiem... Kupic dedykowany bosch ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czołem

Odgrzeje temat . Od kilku dni mam objaw nie działajacego układu start stop , błędów brak , informacji na zegarach nie ma żadnej , ale silnika mi nie wyłącza . Nie martwi mnie to bardzo :-) , ale zastanawiam sie czy zepsucie sie czegoś , bo pewno tak sie stało , nie ma wpływu na coś innego w pojeździe . Czujników biorących udział w aktywacji ss jest sporo ... W momencie kiedy powinien wyłączyć silnik pojawia sie przekreślona A , to jedyny symptom od auta .

Ma ktoś jakieś pomysły ... Wszystkie podpowiedzi z instrukcji wprowadziłem w życie , Aku sprawdzone i doładowane , pasy zapięte , itd .

Coś sprawdzić ??

 

Czy problem się rozwiązał? Co było przyczyną? Od dwóch dni mój samochód dopadła identyczna przypadłość. Pewnie jestem w mniejszości ale ja polubiłem ten system:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę Wy to gó... używacie ???? ja nawet po 200 tyś wymieniłem przycisk start stop bo był juz wytarty....

oczywiscie nigdy nic nie bede kombinowal zeby to wylaczyc programowo bo tak jak mowicie... lepiej zeby harmonia byla zachowana i wszystko działało jak z fabryki... no ale bede wyłączał bo to zło. ani nie polepsza spalania no litosci... ile wam więcej spali nawet jak się jeżdzi caly dzień po mieście. ale wyłączanie i wł diesla ?? to największe zło....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oszczędność z tego żadna, wręcz przeciwnie. Na pewno szybciej padnie aku, rozrusznik, turbo.....i kij wie co tam jeszcze. To jest po prostu ekologia, nic więcej. Wystarczy, że 10 aut stojących na światłach wyłączy silnik na 30 sek......i o ile mniej zanieczyszczeń w powietrzu.....???

Jak dla mnie system S/S mógłby nie istnieć w ogóle. Samo odpalanie auta z przycisku, to faja sprawa. Nie mam tego u siebie, ale może kiedyś tam założe. Ale skoro już jest, to niech działa prawidłowo i bez błędów.

 

Miłego dnia Panowie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grunt że Wam rano nie klekocze jak mi :) milego dnia ! wreszcie pogoda....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mlody_tm żeś się tego klekotania przyczepił:paker mi też jak już Ci kiedyś pisałem klekocze (nie zawsze ) ja mam jednak inne podejście

"nie bedę nim całe życie jeździł" może u Ciebie klekocze mocniej ? ,że jest to tak irytujące ,ale wtryski chyba robiłeś juz ,hmm ty chyba wszystko juz robiłeś.

P.S . Kto montował podświetlane dekory (ambiente) w B7 ?

 

A pogoda tylko we Wrocławiu (taka ładna oczywiście)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dzis w golfa pykałem caly dzien pod Libercem, piękna pogoda.

Klekotal rano jak stary traktor :) ale tylko jak sie wolno jedzie. Przyspieszajac nic nie slychac. Auto dziwne bardzo.

Gdy zgasnie poprzez start stop to po odpaleniu wciaz klekota. Ale jak wylacze normalnie zaplon i odpale to juz nie klekocze wcale. Jajca niezle.

 

Od nowych wtyskow zaczalem :) aaaa szkoda gadac :) piwko....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wyłączyłem programowo start stop i jestem szczęśliwy że tego g...a nie mam i nie zauważyłem jakiś problemów ze spalaniem czy też pracą silnika lub spalaniem.

Moim zdaniem jest to żadna ekologia szybciej zużywa się akumulator,rozrusznik i silnik ,moim zdaniem jest to napędzanie koniunktury i tyle .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te wylaczanie programowo zawsze myslalem ze psuje caloksztalt i harmonie pracy.... Ale skoro mi klekota to tez wylacze ?:)

 

Edytowane przez Mlody_tm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Start-Stop mozna prosciej wylaczyc/oszukac za pomoca VCDS niż montować jakieś badziejstwo...:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyłączać i się nie zastanawiać. Naprawdę po wyłączeniu odczuwam taki komfort z jazdy że nawet se nie zdawałem sprawy że tyle przyjemności mi może dać taka pierdoła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale przecież można najzwyczajniej i najprościej w świecie wyłączać przyciskiem......po co szukać problemu skoro go nie ma. Wsiadam do auta, odpalam i pyk przycisk, wtedy mam spokój.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można przyciskiem,ale nie zawsze się pamięta. Szczególnie jak trzeba jeszcze inne kombinacje zrobić przed uruchomieniem aby odpalić auto. Mam na myśli anty kradzieżowe,których muszę wykonać dwie plus jeszcze start stop. Inna sytuacja kiedy auto zgaśnie przez przypadek podczas ruszania ,oczywiście sam zapali po takiej akcji,ale już system automatycznie zostaje ponownie włączony i znowu trzeba wyłączać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie to sie 10 min instaluje i pamieta decyzje kierowcy jak autohold. Super sprawa.

 

A vcdsem cos sie przeklamuje i ciekawe czy kiedys zle sie to ustawienie nie skonczy.... Dla reszty podzespolow....

 

Robi to forumowicz ryger:

 

http://forum.vw-passat.pl/threads/122413-Jak-wyłączyć-Start-Stop-(Auto-Start-Stop)/page4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wlasnie to sie 10 min instaluje i pamieta decyzje kierowcy jak autohold. Super sprawa.

 

A vcdsem cos sie przeklamuje i ciekawe czy kiedys zle sie to ustawienie nie skonczy.... Dla reszty podzespolow....

 

Robi to forumowicz ryger:

 

http://forum.vw-passat.pl/threads/122413-Jak-wyłączyć-Start-Stop-(Auto-Start-Stop)/page4

 

Przerobiłem 100 sposobów i niestety u mnie w CC nie da się tego wyłączyć. Byłem w serwisie u elektroników nikt się nie garnął.

Sprawdziłem wszystkie sposoby mam VCDS i niektóre opcje porostu ich nie ma lub są nieaktywne?

Teraz natrafiłem na wpis o układzie zlecę jakiemuś elektronikowi zrobienie płytki.

Wg mnie ten system to jedne wielkie oszustwo na spalaniu.

Miałem okazję już wymienić aku po 3 latach zabawy koszty 2x normalny nie mówiąc o rozruszniku alternatorze i całej reszcie która dostaje podczas tych zabaw.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przeciez jest przycisk od wyłączenia ! skoro wiesz ze auto w dupe dostaje dlaczego nie wylaczales tego po uruchomieniu auta ?? ja pamiętam za każdym razem - cos jak kiedyś swiatla mijania, nawyk i tyle.

 

chcesz miec to zrobione to pisz do rygera

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. O pasach też trzeba pamiętać. Czy o zwolnieniu ręcznego.....ja nie widzę problemu z tym systemem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności