Skocz do zawartości
GRZECHHH

Darmowy, przyjazny program do edycji wsadów EDC15P

Rekomendowane odpowiedzi

A nie zasyfisz sobie przy takim afr zmiennej geometrii?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To już pytanie dla bardziej doświadczonych. W sumie to prawdopodobne, tak na chłopski rozum. Z tym AFR 15 to tak strzeliłem, ogólnie chodzi mi o w miarę niskie (oczywiście bezdymne).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam jestem ciekaw czy jest taki wzór żeby to policzyć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja robiłem u siebie bezdymnie z afr 22-20 dodatkowo specjalna mapa n75 do czyszczenia vnt. Zdało to egzamin perfekcyjnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To pochwał sie jak ta specjalna mapa wygląda

Mugłbyś jeszcze napisać jak policzyłeś afr no chyba że zmierzyłeś

Edytowane przez lukas313

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja robiłem u siebie bezdymnie z afr 22-20 dodatkowo specjalna mapa n75 do czyszczenia vnt. Zdało to egzamin perfekcyjnie.

 

Przy 22 to nie ma prawa dymić, jak powietrza dowalone tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Max AFR bez dymu to 17. Obliczasz to (ciśnienie doładowanie[bar]*480)/AFR=max paliwa[mg] np. (2,1bar*480)/17=59mg, tyle możesz dać paliwa przy ciśnieniu 2,1bar. Musisz też wziąć pod uwagę korekcję na pompkach. Jeśli ECU koryguje np. +1,5mg to AFR z powyższego przykładu spadnie do 16,6 dla cylindra, na którym jest korekcja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciśnienie ciśnieniu nie równe lepiej przeliczyć przez przepływ z przepływki czyli mając mape smoke limiter przy przepływie 800mg dzielisz przez afr powiedzmy 17 i wychodzi 47mg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jasne, że lepiej z przepływki, bo mino uzyskanego ciśnienia, czystego powietrza może być mniej np. przez niedomknięty EGR i w efekcie AFR może spaść poniżej 17.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

koledzy mam pytanie który limiter blokuje odczyt w SL ,ustawione mam ostatnia kolumna 1076 dawki powyżej 60mg , przepływka mierzy 1250 w logach a dawka jest ucięta jakby mierzył z mniejszych wartości około 970 mg/str przepływki logi do oceny i jesli nawet dam mu 1200 w SL mierzy z mniejszych wartości coś go blokuje .

http://speedy.sh/j7ZTd/bsjwbchjwbc.txt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A moze pokazesz kanal 8

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A moze pokazesz kanal 8

 

kolego jest w tym linku kan 08.011.03 pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pytanie do znawców odnosnie wyłaczenia przeplywki, sterownik msa15 z afn postanowilem przełaczyc MAF>> MAP wpisalem 257 przerobilem mapy IQ by MAP i to niby ma działać tak? ze niby przeplywka zostanie wyłaczona?czy jeszcze cos trzeba zrobic?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukam ori wsadu:

Audi a4 B6 AWX

038906019FP SG1538

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy czy ktoś mi powie dostałem sterownik o takich samych nr jak mam w moim autku tylko że bez wirusa i mam pytanie jeśli wgram do niego soft z mojego sterownika to czy autko odpali czy będzie go blokował imo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Immo bedzie go blokowało

Musisz sobie kupić kabel vag can comander zgrać immo z twojego sterownikami i wgrać do drugiego

To tak w skrycie resztę u wójka google masz jak na tacy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak właśnie myślałem że bez vag comandera się nie obędzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy ktoś posiada oryginalny wsad do 038 906 019LF audi a4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
pytanie do znawców odnosnie wyłaczenia przeplywki, sterownik msa15 z afn postanowilem przełaczyc MAF>> MAP wpisalem 257 przerobilem mapy IQ by MAP i to niby ma działać tak? ze niby przeplywka zostanie wyłaczona?czy jeszcze cos trzeba zrobic?

Odpowie ktoś? Trzeba koniecznie robić mapę IQ by MAP przy przejściu? Teraz mam sterowanie po MAF a mapa IQ by MAF też jest nie zrobiona.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności