Skocz do zawartości
GRZECHHH

Darmowy, przyjazny program do edycji wsadów EDC15P

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie,robił ktoś wyłączenie egr w 2,5 tdi BDG, mapę egr zapisałem całą wartością max czyli 950,egr odłączony fizycznie a i tak skubany wywala błąd egr i check engine na liczniku

Dnia 16.05.2019 o 19:07, masterluke85 napisał:

na zagranicznym forum ludzie wręcz  zalecają stosować mpps bardzo dobrze współgra z EDC15 ponoć stawia na nogi nawet stery uwalone po galletto 

potwierdzam,wielokrotnie stawiałem na nogi edc15 po craschu nawet bez otwieranie stera,wystarczy w menu wyboru prędkości wybrać tryb najwolniejszy (odzyskiwania) i leci. robiłem tylko na pająku nie wiem jak przez obd samochodu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakby ktoś potrzebował coś wylutować hot airem albo podczerwienią, to mogę pomóc. Może da się wlutować podstawkę pod układ? Jaka to obudowa?

Edytowane przez Zlin526f

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie zerknie ktoś na soft pod ATD 101KM ? Czy w miarę bezpiecznie można wgrać ? Wydaje mi się, że nie jest zbytnio wyżyłowany. Widziałem, że w tym temacie tez kolega podrzucił soft pod ATD: Soft ATD - ale to chyba za mocne na seryjne graty 101 KM...

Edytowane przez xoslox

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten Twój ori nie wygląda na ori :D

Osobiście nie przepadam za kwadratowymi mapami, ani też za takim sposobem obróbki mapy rozruchu.

 

tq.jpg

roz.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli nie wgrywać ?

To chociaż pokażcie model jak dobrze powinny wyglądać te mapy rozruchowe... Bo na tym co było zmienione (w tej niby ori) zdecydowanie lepiej odpala, głównie na ciepłym. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam pytanko ile bepiecznie można dmuchnąć w 1.9 tdi AXR 101km??? ori jest 1.05b myśle nad 1.25b ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich,

To mój pierwszy post więc proszę o wyrozumiałość. Od kilku dni męczę się z tematem zmiany licznika i ECU na poliftowy w swoim aucie, gdy przełożę cały zestaw startowy - tak to było nazwane na allegro - wszystko jest w porządku. Problem polega na tym że zestaw jest nie od tego silnika 110 Km i po wgraniu softu z 90 wywala mi błąd immo. Mam kod Immo z nowego zestawu.

Co można zrobić z tym problemem? Jak można podmienić sam soft (512kb) żeby zmianie nie uległ immo3 (wydaje mi się że to immo 3 ponieważ wyświetla sie VIN i id immo). Można edytować sam eprom przepisując dane z jednego softu do drugiego tak żeby po wgraniu softu z 90 immo nie wywalał błędu?

Ps. Wiem że to forum Passata ale to ta sama grupa VAG do której należy również octavia.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eeprom i flash to dwie rożne rzeczy w jednym masz informacje vin,immo,itp w drugim (flash) mapa paliwowa  ,jak cie dobrze kumam chcesz wgrac do ecu z 110tki mape z 90tki ? przecież numery z końcówka dwie ostanie literki muszą ci się zgadzać inaczej uwalasz ecu 

Edytowane przez masterluke85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam 

ceferki muszą się zgadzać , tzn fizycznie ECU muszą być takie same

literki nie muszą , inna literka to po prostu inny soft mniej lub bardziej zmieniony 

sprawdzone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Staram się podmienić flash z 110 KM 038906012 CL na flash z 90 Km 038906012K, oba dla VP - główne różnice to różne turbiny i ich sterowanie(tu jest największy problem ponieważ nie potrafię tego przerobić na WG), wtryski i ich ciśnienia otwarcia. Po wgraniu flasha ze 90 nie uwaliłem ecu. Normalnie mogłem się z nim vagiem łączyć sprawdzać dane i błedy tylko silnik odpalił na 1s i gaśnie przez immo 3.

Może jest ktoś w stanie dopasować flash z 90 do 110 odpłatnie?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie możesz zrobić tego po najmniejszej linii oporu czyli immo off ?

ja uważam że posiadanie immo w takim aucie to już jest wada a nie zaleta

sam miałem przygody że do domu nie mogłem wrócić prze pętelkę immo 

nie wiem czy tak się da to tylko sugestia ale spruj sklonować eeprom z jednego do drugiego

jaki masz kod silnika ? agr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dziś próbowałem wyłączyć immo vag k +com ale niestety nie łączy się z eeprom ECU. Tak mam silnik AGR. Co do sklonowania to ja mam jeden ECU ze 110 i tylko soft z 90 AGR pod sterownik 012K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spróbuj tym kablem vag k+can commander, 

a nie masz starego ecu z 90 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takim cudem próbowałem to zrobić INTERFEJS OBD2 VAG K+CAN 1.4 FULL - AUDI SKODA VW - sprzedawca zapewniał że bez problemu dam radę.

Mam stary ECU i licznik tylko że to 018GM a z tego co wiem to trzeba robić wylut żeby coś podziałać i na pewno nie chodziło by z nowszym sterownikiem

Gdy oglądam softy to widzę że ten ze 110 immo3 ma od samego początku dane w przeciwieństwie do tego z 90 - może właśnie ten fragment podmienić? Tylko jak dla mnie to byłoby to zbyt proste

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten kabel co masz słuzy tylko do flasha , do ruszenia eepromu potrzebujesz ten co ja napisałem

no dobra a wtyczki ecu są takie same w starym i nowym ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobaczymy co zdziała ten kabel VAG K+CAN COMMANDER 3.6 PL FULL AUDI SEAT SKODA VW

Co do wtyczki to oczywiście że się różnią. Sterownik 018 ma 80 pinów a 012 ma 121 pinów dlatego wykonałem taka przejściówkę jak na zdjęciu żeby w każdej chwili móc wrócić do starego zestawu. Najważniejszy w moim przypadku był fakt że to model przejściowy wiec mam już can w instalacji. Jedynie AIRBAG jest jeszcze po K-line

IMG_20190912_205716.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież zwykłym kablem do diagnostyki kkl chińskim z allegro  ogarniesz  immo nawet na stole tkz pająkiem , vag +can 1.4 lub 2.5 sprawdzone

u mnie działa na win XP w paczce instrukcja jak postępować 

vagk+can2.5 needn't dongle.rar

Edytowane przez masterluke85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Dopiero vag commander 3,6 połączył się z eeprom ECu (inne wersje nie dawały rady) i udało mi się wyłączyć immo i wpisać aktualny przebieg samochodu.

Może ktoś się spotkał z przypadkiem że po zmianie licznika z 919 na 920 nie ma kontrolki świateł mijania i przeciwmgielnych przednich - muszę to jakoś zaprogramować w liczniku czy liczniki maja inną pinologie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności