Skocz do zawartości
Kristof

VW Passat 1,9TDI 130KM 2002r wyje skrzynia biegów

Rekomendowane odpowiedzi

Skrzynia od 2.5 nie pasuje...Chyba że niewiem jak jakichś modyfikacjach ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego " SeM@passatb5" jak jesteś z Boronowa (herby) koło Częstochowy to mam takiego kolege co się skrzyniami trudni i moge Ci podać nr. kontaktowy i chłopak Ci naprawi twoją skrzynie w Częstochowie (wymieni łożyska ) i co potrzeba mechanicy w Częstochowie polecają go nawet do skrzyń automatycznych .Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak możesz to podrzuć namiary na niego na PW, bo moja zatarta skrzynia dalej czeka na naprawę, tzn. czeka na przypływ gotówki :) W Lisowie jest też bardzo dobry mechanik od VW, Skoda, Audi. Wg mnie bardzo dobry i nie za drogi, skrzynie też umie naprawiać. Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

J@ceq nowa skrzynia 14300zł w ASO :D

 

 

mielke a która usterka droższa w naprawie? mechanizm różnicowy czy skrzynia biegów?

Edytowane przez adamB5FL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak możesz to podrzuć namiary na niego na PW, bo moja zatarta skrzynia dalej czeka na naprawę, tzn. czeka na przypływ gotówki W Lisowie jest też bardzo dobry mechanik od VW, Skoda, Audi. Wg mnie bardzo dobry i nie za drogi, skrzynie też umie naprawiać. Pozdro

Prosze kolego Częstochowa ul . Ludowa 9 tel.504 126 307.

Jak Ci pomoże tel mechanik to daj mi znać na Pw.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy skrzynia biegów od innego auta z takim samym silnikiem np. A3, A4, Golf, Octavia, Leon będzie identyczna z tą do Passata, czy może są jakieś różnice ze względu na wielkość aut?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie beda pasowac. Inne lapy, a przede wszystkim inaczej ulozony silnik...Golf 4, A3, Leon itp maja silnik poprzecznie a nie wzdluznie jak Passat, wiec chyba troche grzebania by bylo ktore nie ma sensu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli do Passata tylko i wyłącznie skrzynia od Passata tak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od A4,A6 pasi do paska bez problemu!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tu raczej nie chodzi o typ auta a o typ silnika i skrzyni która z nim działa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli, jeśli we wspomnianej A4 lub A6 był silnik 1.9 TDI AVF 96kW to skrzynia podejdzie tak?

 

Czy symbole skrzyń GVS, FRK, ELP, HHQ (takie podobno pasują do tego silnika) są tak samo oznaczone w przypadku Audi?

 

p.s. wolę 100 razy zapytać niż kupić coś co nie będzie pasowało :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W A6 Były tylko skrzynie FRK i GVS z silnikiem AVF, i jeszcze 7 innych automatów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam problem z wyciem czegos w przedziale 2000-3000 czy istnieje jakis sposub by wykluczyc ze to skrzynia z góry dziekuje skrzynia dhl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

adamB5FL mam paska jak w opisie z silnikiem AVF i mam skrzynię oznaczoną FRK więc ten model skrzyni powinien pasować

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatecznie okazało się, że padł mechanizm różnicowy - wymiana skrzyni na używaną plus robocizna 1700zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wymieniałem rok temu na święta BN, byłem za granica (Holandia) i mi padło to samo, do domu 1200km i bałem się jechać. Znajomy mechanik załatwił mi tam skrzynię za 650euro! Za wymianę wziął 50euro, czyli razem 700!!! Pech to pech:/ Ci goście co mu sprzedawali chcieli tą uszkodzoną spowrotem, ale udało mi się ją zatrzymać. Holandia to i ceny holenderskie, musiałem zacisnąć zęby i śmigać spokojnie na święta do PL. Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szanowni koledzy!!!

Chciałbym podpiąć się pod ten temat gdyż uważam, że mój problem jest podobny, a może nawet taki sam. Problem ten objawia się uciążliwym odgłosem szlifierki bądź wiertła dentysty jak kto woli przedostającym się do kabiny z okolic lewarka zmiany biegów. Najgłośniej wyje na 5tym biegu, ale słyszalne jest to również na 4tym i 6tym choć trochę z mniejszym natężeniem i jakby inną częstotliwością na jakiej wyje owo niedomagające "coś". Powiem, że wcześniej było cicho w aucie, a teraz mam wrażenie, że równolegle ze mną leci odrzutowiec. Dźwięk tak jak widać na załączonym filmiku zaczyna się od mniej więcej 80km/h. Więcej jak 140 nie jechałem bo mi jeszcze coś odfrunie...

Link do Youtube z irytującym hałasem:

Pomóżcie abym nie musiał popaść w kredyty po wizycie u mechanika bo oni to najchetniej wymieniliby wszystko.

Edytowane przez z1mone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czy te wycie (mechanizm różnicowy) może padać przez stary olej w skrzyni? niby producent nie wymaga wymiany no ale po 10latach i 300000km olej pewnie już nie trzyma swoich właściwości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie!

 

Otóż mam taki problem przy prędkości około 90 km/h na piątym biegu cos wyje ale jak wcisnę sprzęgło to wycie ustaje. Spotkał się ktoś z takim problemem?? (Passat 1,9 TDI combi 66KW)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[/quote

mam podobny problem.przestaje wyć jak wcisnę sprzęgło.słychać ten dźwięk szczególnie mocno w okolicach ok 60km/h.niestety nie wiem co może być przyczyną.wymieniłem łożysko wyciskowe przy sprzęgle ale wycie nie ustało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności