Skocz do zawartości
RS7

pęknięty wąż. auto nie odpala po naprawie.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam problem. W Passacie 1.9 TDI AFN pękł wąż tzn takie kolanko co łączy sie z dwoma wezami i wyglada jak trójnik obok bagnetu i wyleciał cały płyn chlodniczy i przejechałem około 1 km do warsztatu. W warsztacie odłączyli filtr paliwa i całość trojnika z zacisków aby miec dojscie do wymiany owego kolanka. Zalozyli drugie kolanko, zamontowali filtr paliwa, wlali płyn chlodniczy. Auto kreci lecz nie odpala. Co jest przyczyną ? Kilka razy byl sygnal czerwona kontrolka oleju ale olej jest. Czujnik wpiety lepiej i nie pokazuje kontrolki. Auto kreci lecz dalej nie odpala. Cos jest zapowietrzone czy co ?

Pomocy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Być może założyli filtr paliwa nie zalewając go paliwem przed montażem i jest zapowietrzony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co to za warsztat? Diesla nigdy nie robili? Zapowietrzony układ wtryskowy, szkoda piłować rozrusznikiem, niech poluzują rurki na wtryskiwaczach, żeby odpowietrzyć. No i zalanie filtra paliwa to podstawa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Najlepszy sposób na odpowietrzanie to chyba odkrecenie rury dolotowej i takie dawkowanie plaka azeby silnik na nim pracował.

 

Do łba durnego sobie plaka napsikaj. Skad Wy sie bierzecie!

Koledzy juzmu napisali jak odpowietrzyc AFN'a i tyle starczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Najlepszy sposób na odpowietrzanie to chyba odkrecenie rury dolotowej i takie dawkowanie plaka azeby silnik na nim pracował.

 

Nie wiem o jakim "plaku" piszesz ale z tego co wiem to jest środek do pielęgnacji, konserwacji kokpitu,:D Przynajmniej Ja go do tego używam.:D Plak czy jakiś samostart nie jest sposobem na odpowietrzenie ropniaczka:hehe

Edytowane przez Rufus110hp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Najlepszy sposób na odpowietrzanie to chyba odkrecenie rury dolotowej i takie dawkowanie plaka azeby silnik na nim pracował.
:wmorde

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za rady. zauwazylem ze z pompy wtryskowej leje sie ropa. Dzis probowalem odpalac sobie na kable. kreci kreci i nic. potem patrze na pompe a na niej ropa. pewnie szlak ją trafil. pewnie regeneracja bedzie potrzebna tej pompie. Wczesniej elegancko chodzil a po wymianie rurki przestał

 

---------- Dodano o 14:42 ---------- Poprzednia wiadomość o 14:41 ----------

 

Dzieki za rady. zauwazylem ze z pompy wtryskowej leje sie ropa. Dzis probowalem odpalac sobie na kable. kreci kreci i nic. potem patrze na pompe a na niej ropa. pewnie szlak ją trafil. pewnie regeneracja bedzie potrzebna tej pompie. Wczesniej elegancko chodzil a po wymianie rurki przestał palić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzieki za rady. zauwazylem ze z pompy wtryskowej leje sie ropa. Dzis probowalem odpalac sobie na kable. kreci kreci i nic. potem patrze na pompe a na niej ropa. pewnie szlak ją trafil. pewnie regeneracja bedzie potrzebna tej pompie. Wczesniej elegancko chodzil a po wymianie rurki przestał palić

 

zrob zdjecie skad leci to moze obejdzie sie bez.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

braciak sie zajął autem wiec bedzie dobrze :) sciagnal laweta auto z lipnego warsztatu na mławie ;) ma zlokalizować skąd leci itd :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Najlepszy sposób na odpowietrzanie to chyba odkrecenie rury dolotowej i takie dawkowanie plaka azeby silnik na nim pracował.

 

jesteś mistrzem chciałbym to zobaczyć jak twó pasek chodzi na Plaku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odświeżę temat. Czy ktoś montował wąż wodny o którym mowa (idący od pompy wody między innymi na filtr oleju) w AFN o numerze 028 121 053K? Mi sprzedali z końcówką K zamiast AA i różni się podejściem właśnie do filtra oleju (minimalnie inne zakrzywienie i brak pierscienia wogół gumowej rury). Wąż z końcówką K był montowany w AHU i AHH a ia mam AFN i zastanawiam się czy rozbierać sprzęt czy jednak wymieniać bo nic z tego nie wyjdzie.

 

AA

https://www.google.pl/url?sa=i&rct=j&q=&esrc=s&source=images&cd=&cad=rja&uact=8&ved=0CAcQjRw&url=http%3A%2F%2Fwww.ebay.de%2Fitm%2FVW-Passat-3B-Audi-A4-Kuehlwasserschlauch-028121053AA-AFN-AVG-Schlauch-Kuehlmittel-%2F271252888449&ei=Ip92VffMFMGTsgHH17eQBw&bvm=bv.95039771,d.bGg&psig=AFQjCNF469loolc1hWukLewRMKpPjIDS3A&ust=1433923731764714

 

 

K

https://www.google.pl/url?sa=i&rct=j&q=&esrc=s&source=images&cd=&cad=rja&uact=8&ved=0CAcQjRw&url=http%3A%2F%2Fauto-asm.ru%2Fauto-parts%2F028121053K%2F&ei=T592VdiDNMG9swH98IGYDQ&bvm=bv.95039771,d.bGg&psig=AFQjCNFuZVz1xHKCy1ozLnY7L6MEhtZn5w&ust=1433923715470797

Edytowane przez killer_84

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie ten wąż z kolankiem zastąpiłem zwykłym wężem z metra. Dałem dłuży wąż aby mógł sam się swobodnie zgiąć bez załamania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności