Skocz do zawartości
Gość luka

Felgi 17" jakie opony

Rekomendowane odpowiedzi

pawelb6 jestem nowy i chcialbym sie dowiedziec jakie ET masz w tych 18 bo znalazlem naprawde ladne felgi teraz tylko szukam z rozstawem do passata mam b5 2000 ale nie fl

U mnie ET 45 8,5''x18'' odległość ok 0,5cm od wahacza z przodu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Waldzior

Też właśnie się zastanawiam 16" czy 17"... Naczytałem się tyle o tym, że już zgłupiałem.

Wczoraj byłem zdecydowany na 16" a dzisiaj już znów nie wiem.

Pomocy!

Chyba kupię RAV4 i założę 20"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pawelb6 sorki ze cie tak mecze, ale czy 8,5"x18 ET45 z oponkami 225/40 beda pasowaly, tzn czy nie beda gdzies opcieraly w moim passacie tzn b5 jeszcze nie fl ale z 2000 r i jakbys mogl to jakis kontakt do tej firmy prince w poznaniu o zawiasy einbach -30. bo podejrzewam ze bedzie wysoko stal na tych 18

Edytowane przez kamsonlegia2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
pawelb6 sorki ze cie tak mecze, ale czy 8,5"x18 ET45 z oponkami 225/40 beda pasowaly, tzn czy nie beda gdzies opcieraly w moim passacie tzn b5 jeszcze nie fl ale z 2000 r i jakbys mogl to jakis kontakt do tej firmy prince w poznaniu o zawiasy einbach -30. bo podejrzewam ze bedzie wysoko stal na tych 18

napisałem 2 posty wyżej że u mnie wchodzą bez problemu,eibach : http://www.prince.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, chciałbym zakupić takie o to felgi http://moto.allegro.pl/hit-17-5x112-vw-passat-b5-b6-golf-v-vi-i1429482845.html ale nie chce nic w zawieszedniu zmieniac, jakie oponki do tewgo byście polecili??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam, chciałbym zakupić takie o to felgi http://moto.allegro.pl/hit-17-5x112-...429482845.html ale nie chce nic w zawieszedniu zmieniac, jakie oponki do tewgo byście polecili??

225/45/17-jak fabryka dawała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym znowu założył przy tej szrokości felgi nieco węższą oponę zważywszy na to że jest to tylko 7"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja bym znowu założył przy tej szrokości felgi nieco węższą oponę zważywszy na to że jest to tylko 7"

 

Szerokość felg i opon - wg niemieckiego TUV wynosi odpowiednio:

guma 175 jest na felgę od 4.5 do 6.5 cala,

185 od 5 do 7 cali,

195 od 5.5 do 7.5 cala,

205 od 6 do 8 cali,

215 od 6.5 do 8.5 cala,

225 od 7 do 9 cali

a 235 od 7.5 do 9.5 cala.

 

Czyli 225 da się naciągnąć - ale bepieczniej rzeczywiście jest wybrać węższą z tego względu, co napisał Patryk.

 

 

Wrobelek528 a nie myślałeś o 16, no i o oryginałach??? Na nasze drogi troszeczkę bezpieczniejsze ;-) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a mógłbyś zarzucić linka z jakimiś takimi oryginalnymi felgami?? Albo wezne takie tylko 16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a mógłbyś zarzucić linka z jakimiś takimi oryginalnymi felgami?? Albo wezne takie tylko 16

 

Oczywiście że tak ;)

Felgi z numerami oraz ceny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wielkie dzięki:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a mógłbyś zarzucić linka z jakimiś takimi oryginalnymi felgami?? Albo wezne takie tylko 16

 

Kup nawet używane ale oryginały - ja tak zrobiłem. I polskie drogi na razie nie są im straszne - oby jak najdłużej ;-).

Oczywiście decyzja należy tylko i wyłącznie do Ciebie. Oryginały zawsze bedą wytrzymalsze trwalsze.

A ten felunek z aukcji którą wrzuciłeś wcześniej nawet nie jest firmowy (to są no name). Gościu z aukcji nawet nie pisze jakiej są firmy. One tylko mają wygladać no i wygladają ;-).

 

A np takie:

http://moto.allegro.pl/felgi-5x112-vw-golf-passat-caddy-opony-goodyear-16-i1438300453.html

???

Edytowane przez Wojciechpop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam czy ktoś morze mi powiedzieć ile wzrosnie mi spalanie na takich kołach 225/45 R17 felgi 17cali originalne VW Phoenix ile wytrzymuje zawieszenie na naszych drogach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam czy ktoś morze mi powiedzieć ile wzrosnie mi spalanie na takich kołach 225/45 R17 felgi 17cali originalne VW Phoenix ile wytrzymuje zawieszenie na naszych drogach
To zależy jak sie będzie poruszał po naszych cudownych drogach:ok Na 17 Phoenixach śmigam jakieś 3 lata i średnie spalanie oscyluje mniej więcej w granicach 6-7/100 na trasie a co do zawiechy to narazie śpię spokojnie na dodatku mam obniżonego paska -3,5cm.Także wybór należy do Ciebie :ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To zależy jak sie będzie poruszał po naszych cudownych drogach:ok Na 17 Phoenixach śmigam jakieś 3 lata i średnie spalanie oscyluje mniej więcej w granicach 6-7/100 na trasie a co do zawiechy to narazie śpię spokojnie na dodatku mam obniżonego paska -3,5cm.Także wybór należy do Ciebie :ok

To zależy jak sie będzie poruszał po naszych cudownych drogach Na 17 Phoenixach śmigam jakieś 3 lata i średnie spalanie oscyluje mniej więcej w granicach 6-7/100 na trasie a co do zawiechy to narazie śpię spokojnie na dodatku mam obniżonego paska -3,5cm.Także wybór należy do Ciebie

Czyli nie jest tak żle, ale takie oponki szybciej śię zużywają pewnie? Edytowane przez 1212kris

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czyli nie jest tak żle, ale takie oponki szybciej śię zużywają pewnie?
a czemu tak sadzisz to zależy od Twojej jazdy :ok jak będziesz palił gumy itd to pewnie tak ale jak jeździsz normalnie to czemu sie maja szybciej zużywać

Bierz śmiało :ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koła już są Phoenix 225/45 R17 czekają na wiosnę dzięki Gekoon za poradę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Koła już są Phoenix 225/45 R17 czekają na wiosnę dzięki Gekoon za poradę
Nie ma problemu,ciesze sie ze moglem pomoc,

----------------->

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam zamiar zakupić felgi 17" szerokość 7" do Passata B5 1998r. i to jest moje zapytanie czy najodpowiedniejszą oponą będzie 215/45/17 czy 225/45/17?? patrząc że felga ma szerokość 7".

 

Pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam

Mam zamiar zakupić felgi 17" szerokość 7" do Passata B5 1998r. i to jest moje zapytanie czy najodpowiedniejszą oponą będzie 215/45/17 czy 225/45/17?? patrząc że felga ma szerokość 7".

 

Pozdrawiam

Fabryka na felgi 7x17 zakładała opony 225/45/17.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności