Skocz do zawartości
ziomek1988

Po wymianie pompowtryskiwaczy dalej kopci na czarno

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

jakiś czas temu zobaczyłem, że mój passek jak go przycisnę to kopci na czarno. Poczytałem forum i pierwsze co pomyślałem do padających pompkach no ale...pompki wymienione w ramach akcji serwisowej a on dalej kopci.

 

Co to może być? Dym jest typowo czarny i wydostaje się jak mu przycisnę między 2,5-3,5 tys obrotów. Jak go mocniej przegonię na trasie to przez chwile mam spokój - tak jakby cały dym wyleciał i wszystko grało heheh :P

Najbardziej efekt kopcenia jest widoczny jak postoję trochę w korkach miejskich i później przycisnę

 

Logi dynamiczne nic złego nie wykazały, no może poza tym, że geometria do czyszczenia bo turbo za dużo pompuje w pewnym zakresie...czy to może być bezpośrednią przyczyną tego dymienia? Jeśli nie to co?

Edytowane przez ziomek1988

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz DPF'a to nie powinien kopcić, a jeśli nie masz to każdy diesel jak mu dasz w palnik będzie kopcił, nawet jeśli wtryski są dobre.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No DPF'a nie mam...ale kolega też nie ma filtra w passku i jemu tak nie kopci...to taka duża czarna chmura :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego sprawdź i wyczyść EGR - może pomóc :) (w znajomym Audi A4 B7 wzmożone kopcenie było początkiem końca EGRu)...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To rzeczywiscie sprobuj tak jak mowi grzelmo. Moze to rzeczywiscie EGR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma moc, nie oslabl? Sprawdz moze szczelnosc dolotu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moc ma, właśnie nawet ponad moc bo na hamowni seria 149KM :) ale to przez przeładowujące turbo...we wtorek jadę na czyszczenie vnt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam kolego ziomek1988

I pytam czy znalazłeś problem z tym dymieniem.

Ja mam 2.0 TDI BKP i przy dodaniu gwałtownym dodaniu gazu lub przy wyprzedzaniu zostaje chmurka wtryski mam wymienione wszystkie 4.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nieszczelność w dolocie i tyle :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie objawy były takie same. Moc była, nowe pompki i kopcił. Winowajcą okazała się turbina. Dokładnie nie powiem CI co w niej robili. Pamiętam, że wymienili gruszkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też miałem taki sam problem z kopceniem na czarno, przy gwałtownym przyśpieszaniu. Problem tkwi moim zdaniem we wtryskiwaczach. Otóż nasze silniki są 140 konne, a te same wtryski są dedykowane także do silników 170 konnych. Po prostu fabrycznie jest troszeczkę za duża dawka paliwa. Ja w swoim robiłem tuna i po tym zabiegu już nie mam tego kopcenia, oczywiście jest trochą czarno za mną jak pedał dam do dechy.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten twój to chyba prototyp,bkp z 2002?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisali wyżej. Sprawdzić układ dolotowy( dokładnie ) łączenia rur itp. EGR może być zapaćkany ...

u mnie w b5 waliło na czarno . co zrobiłem? rozebrałem egr wyczyściłem (syf niemiłosierny) przewód "S" rozerwany zaraz przy turbinie...

po wymianie przewodu (gdy dałem po garach) wystrzeliło łączenie rur z dolotu (przez syf) nie wspominając o wpadaniu auta w tryb awaryjny.

po oczyszczeniu całego układu ok 3-4 godz pracy problem znikł i od roku się nie pojawia

może w waszych b6 być podobnie. pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuszna uwaga zapomniałem zmienić roku. Wcześniej było b5 z 2002

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności