Skocz do zawartości
Gość dudek

passat vr6 opinie!!!

Rekomendowane odpowiedzi

hmm warto pakowac sie w ten silnik na aparacie??

 

Tak :) Aparat jakby co to tańszy w zakupie w razie usterki a moduł zależy jaki trafisz...może juz byc na wykończeniu ( pęka )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A co oznacza "prawdziwy" DOHC? Pytam z ciekawości, bo z tego co się orientuję DOHC = Double On Head Camshaft - czyli podwójny wałek rozrządu w głowicy,

Dohc to jeden wałek na zawory ssące, drugi na zawory wydechowe, inaczej - 2 wałki na rząd cylindrów ;)

vr6 to coś pomiędzy ohc i dohc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Hej. Tak z ciekawosci to ile tam trzeba dac za VR-a i z ktorego roku jest Twoj?Moze fotke wrzucisz?

 

siemka, ja swego passata B4 combi exclusiw z 1994r. kupiłem za 4800, ale troche musiałem w nim wymmienić, mianowicie ->nowa chłodnica, świece, przewody wysokiego napięcia, tarcze+klocki+łozyska z przodu, tarcze+klocki+łozyska + amory z tyłu , przedostatni tłumik i zamontowalem instalacje gazową , także troche musiałem w niego włożyć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam znawców Vr-ek :fajny

Mam pytanko,czy jest możliwość żeby Vr6 miał 215 kuców a jeśli tak to w jaki sposób może to być z niego wyciśnięte :?: dodam,że bez turbinki ;)

 

i jeszcze jedno jak sprawuję się skrzynia automat w Vr-ce :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest możliwość. Podobno była limitowana edycja która miała więcej koni (miał taką Puchaty)

 

Jeśli to seria AAA i nie ma ani turbo ani kompresora to ktoś musiał duuużo kasy włożyć w ten motor by uzyskać 215KM. Da się to zrobić lecz bardzie opłaca się wsadzić kompresor

 

Skrzynie automatyczne w VR6 też są wadliwe, tak samo jak manuale...

 

Jeśli nadal interesuje cię temat VR6 to zapraszam na forum golfa do działu VR6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jest możliwość. Podobno była limitowana edycja która miała więcej koni (miał taką Puchaty)
więcej,ale chyba nie 215?
Jeśli to seria AAA i nie ma ani turbo ani kompresora to ktoś musiał duuużo kasy włożyć w ten motor by uzyskać 215KM.
z tego co się orientuję to nie ma turbo ani kompresora więc pewnie ktoś wpakował duuużo kasy :D
Skrzynie automatyczne w VR6 też są wadliwe,
no to lipa ;)
Jeśli nadal interesuje cię temat VR6 to zapraszam na forum golfa do działu VR6
o widzisz dzięki o tym nie pomyślałem,trzeba będzie tam zajrzeć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam posiadaczy vrek :cool i tutaj od razu spale sie na wstepie i powiem ze do tej pory jezdzilem bmw bo kocham r6 :D ale mam okazje zreanimowania pewnej vrki(jej dzwiek doprowadza moje uszy do orgazmu) i z tego co tu czytam to raczej na pewno jest to wersja exclusive (nie wiedzialem o istnieniu czegos takiego :P) Full elektryka + skory ale jak juz zaznaczylem musze go zreanimowac od ponad roku stoi sobie biedak pod chmurka a szkoda A powodem tego ze stoi jest zatarta pompa paliwa i lpg ktore zdetonowalo puszke filtra powietrza(doslownie) i nie wiem jak jest w vw i tu pytam :D przeplywce moglo sie dostac czy raczej nie koniecznie ?bo na zbyt skomplikowana nie wyglada ale roznie bywa .Jak vrka zachowuje sie na blosie polecany czy raczej nie? No i na co zwrocic uwage przy reanimacji układu paliwowego no i wg was czym to najlepiej zalac zeby to mialo rece i nogi (tu mam na mysli olej) Czekam na wyczerpujace odp i porady za ktore z gory dziekuje (za krytyke oczywiscie tez )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
i z tego co tu czytam to raczej na pewno jest to wersja exclusive

rozkoduj sobie wlepkę w bagażniku, wtedy będziesz wiedział na pewno co to za wersja wyposażenia.

 

przeplywce moglo sie dostac czy raczej nie koniecznie ?

mogło się jej dostać, przeważnie jest tak że się jej dostaje.

 

.Jak vrka zachowuje sie na blosie polecany czy raczej nie?

na to pytanie Ci nie odpowiem. której generacji masz gaz założony?? najlepsza dla tych silników, jest sekwencja.

 

 

czym to najlepiej zalac zeby to mialo rece i nogi (tu mam na mysli olej)

takim olejem jaki był zalany ostatnio. jeśli nie wiesz jaki to był olej to zalej półsyntetyk. nie lej minerala.

 

resztę niech dopiszą posiadacze vr'ek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niestety to nie sekwencja ale jak sie mowi darowanemu koniowi w zeby sie nie zaglada i dla tego pytam o tego blosa a moze jest ktos kto mial podobna sytuacje (strzał w dolot) i dalej czekam na podpowiedzi ;p Aha i jeszcze jedno dostep do pompy paliwa jest przez fotele czy to bardziej skomplikowane ?? :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Aha i jeszcze jedno dostep do pompy paliwa jest przez fotele czy to bardziej skomplikowane ??

 

w kombi od bagażnika, w sedanie chyba z resztą też

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na blosie śmiga tak samo jak na sekwencji, silnik jest podatny na tą instalkę. Na forum były ze dwa vry z blosem kilka lat temu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i wkoncu mamy jakies konkrety :D Czyli blos na tak do pompy dopcham sie przez bagaznik zainwestowac w przeplywke. Moze jeszcze zapytam o co zadbac po rocznym postoju ?Dokladniej to na co warto zwrucic uwage. Wiem (slyszalem od niewiernych) ze glowica jest wrazliwa ale dokladniej co ja boli naprawde tak jest czy po prostu nie lubi palowania na zimno (z reszta jak wszystkie no ale sa wyjatki ) ?? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym go narazie uruchomił wymienił olej+ wkład filtra(u siebie mam mobila 10w 40półsyntetyk)i troche pojezdził,a reszta niesprawnosci o ile takowe sa wyjdzie wczesniej czy pozniej

Edytowane przez marcin007

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Moze jeszcze zapytam o co zadbac po rocznym postoju?

 

Proponuję przyjrzeć się układowi chłodzenia. Wszystkie wężyki, łączniki, cybanty. Do tego sterownik wentylatora, czyli podłączyć na krótko i spojrzeć czy działają oba biegi.

Dobrze jest też podłączyć pod VAGa, zobaczyć co ewentualnie może boleć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dobrze jest też podłączyć pod V AGa
a czy wujek VAG jest na tyle przyjazny ze jest to mozliwe we wlasnym zakresie (lapek+port com+wtyczka+program) czy raczej tu juz poszlo w strone plac i placz czyli konieczny serwis(ogolnie wole moze wolniej ale sam podlubac a wiec i auta w ktorych da sie dlubac :P) moze jakas lektura polecana mam na mysli papierowe kompendium wiedzy :beach:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
lapek+port com+wtyczka+program

 

oczywiście że się tak da :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy obecnych cenach paliwa bym się zastanowił nad zakupem VR6. A zagazować go szkoda, o ile w ogóle jest taka możliwość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przy obecnych cenach paliwa bym się zastanowił nad zakupem VR6.

nie przesadzajmy.. jeździłeś vrem że się wypowiadasz?? ;)

 

A zagazować go szkoda, o ile w ogóle jest taka możliwość.

jak się da, to się da ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A zagazować go szkoda, o ile w ogóle jest taka możliwość.

 

Dobrze założona sekwencja gwarantuje bezproblemową jazdę przy spalaniu rzędu 13-14 litrów.

 

 

a czy wujek VAG jest na tyle przyjazny ze jest to mozliwe we wlasnym zakresie

 

Wystarczy kabelek z interfejsem OBD-II (na Allegro są od 15 zł) na USB i laptop. A program wedle własnych upodobań - jest ich kilka.

I to wystarczy do odczytywania błędów i sprawdzania parametrów silnika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dobrze założona sekwencja gwarantuje bezproblemową jazdę przy spalaniu rzędu 13-14 litrów.

 

Sam jestem tego dobrym przykładem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności