Skocz do zawartości
Gość Baggio

Passat B5 Wymiana rozrządu

Rekomendowane odpowiedzi

Passat 1,9 TDI AVF 131KM zarejestrowany 2002 grudzień wymiana rozrządu maj 2008 przy przebiegu 88.000 (myślę że wymiana raczej na wiek niż przebieg) teraz 143500 czy należy juz wymieniać rozrząd czy czekać np do maja 2013 (pięć lat)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepiej to wymień, bo jeśli masz czekać jeszcze dwa lata, to po prostu w wyniku starzenia się gumy, pasek może strzelic, a wtedy ... wiesz co będzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Msz już nakręcone prawie 60tyś i minęły 3 lata od poprzedniej wymiany zatem już nadszedł czas na nowy rozrząd bo po co później wydawać tysiące jak teraz można jeden tysiąc PLN ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki kirwa tysiąc Kolego?!Dwie rolki+pasek Rouville+Contitech w hurtowni 270 PLN+100 założenie+VAG=370 PLN.Tak przepłacając nie zaoszczędzisz na nową,dobrą zawiechę...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jaki kirwa tysiąc
Ty masz AFN, więc rozrząd tani, Kolega Kosmy ma AVF, więc "kirwa" płaci więcej..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ty masz AFN, więc rozrząd tani, Kolega Kosmy ma AVF, więc "kirwa" płaci więcej..

Pisałem oczywiście w kontekście AFN-a,gdyż wypowiadający się ma takowy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kto wam wymienia rozrząd za 100 zl ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobieństwo posiadania dobrego Kolegi-mechanika jest spore,poza tym,dla posiadających zdolności manualne i naturalnie jakąś tam wiedzę,zmiana rozrządu nie powinna stanowić problemu,wtedy koszty operacyjne spadają do zera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kto wam wymienia rozrząd za 100 zl ?

No właśnie, też chciałbym się tego dowiedzieć. Niedługo ktoś to zacznie charytatywnie robić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamierzam wymianiac rozrzad w swoim pasku ale w warsztacie za czesci spiewaja sobie jakies ceny z kosmosu. Czy taki mi podejdzie??

http://allegro.pl/show_item.php?item=1839494503&msg=Tw%C3%B3j+e-mail+zosta%C5%82+wys%C5%82any.&msgtoken=048a25b10f8bf5405c1e387864ffa85323220a1444b540a86acf77d00be2ff62

Pasek B5, 2000r 1,9TDI 115KM ATJ 101 084.

 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam,

 

nie chcę tworzyć nowego tematu więc podpinam się pod ten...

 

a więc mam taki problem, jakieś 1-1,5kkm temu wymieniłem rozrząd wraz z pompą wody i hydraulicznym napinaczem, po czym zauważyłem, że silnik wydaje dziwne dźwięki (nie wiem czy od razu po wymianie czy dopiero teraz to nastało) jakby jęczenie... jak pasior chodzi na biegu jałowym to mniej więcej co nie całe pół sekundy (uwaga, nie śmiać się!!!!) JEN JEN JEN JEN JEN coś takiego... myślałem że to może micro paski z klimy bądź alternatora ale zrzuciłem oba i dziwne dźwięki dalej były... celuje w pompę wody, ale czy ona swoją budową i specyfikacją może wydawać z siebie coś takiego...?? czy macie jakieś pomysły co to może być i jaki tego powód?? Pacjent to 3BG AVF 130km:D

 

P.S. myślałem że to może być jakiś plastik, o który ociera pasek, ale przecież po ok 500km na bank by się stopił i wyślizgał:P:P

 

Pozdrawiam Łukasz;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy wymianie kpl rozrządu zawsze zalecam wymianę zimmeringów ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przy wymianie kpl rozrządu zawsze zalecam wymianę zimmeringów ;-)

 

czyli simeringi mogą wydawać ten dziwny dźwięk??

 

*****

 

rozumię że owe simeringi znajdują się na kołach rozrządu, bo pompa jest w calości z łożyskiem i uszczelniaczem...

Edytowane przez diablo.xd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam,

 

nie chcę tworzyć nowego tematu więc podpinam się pod ten...

 

a więc mam taki problem, jakieś 1-1,5kkm temu wymieniłem rozrząd wraz z pompą wody i hydraulicznym napinaczem, po czym zauważyłem, że silnik wydaje dziwne dźwięki (nie wiem czy od razu po wymianie czy dopiero teraz to nastało) jakby jęczenie... jak pasior chodzi na biegu jałowym to mniej więcej co nie całe pół sekundy (uwaga, nie śmiać się!!!!) JEN JEN JEN JEN JEN coś takiego... myślałem że to może micro paski z klimy bądź alternatora ale zrzuciłem oba i dziwne dźwięki dalej były... celuje w pompę wody, ale czy ona swoją budową i specyfikacją może wydawać z siebie coś takiego...?? czy macie jakieś pomysły co to może być i jaki tego powód?? Pacjent to 3BG AVF 130km:D

 

P.S. myślałem że to może być jakiś plastik, o który ociera pasek, ale przecież po ok 500km na bank by się stopił i wyślizgał:P:P

 

Pozdrawiam Łukasz;)

Nagraj film jak chodzi pasat i umieść na forum. Ostatnio sobie kupiłem stetoskop na początku smiałem się z zakupu ale naprawdę się przydaje jak coś puka świszczy i nie wiadomo do konca gdzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[video=youtube;v19i2Iw-LzE]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udało się Panowie dotrzeć do źródła tego paskudnego dźwięku ?

chyba nie muszę dodawać że po wymianie rozrządu mam tak samo...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jaka pompa wody ?

 

bo ja na ruvillu mam to samo ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za pierwszym razem był DOLZ, teraz jest oryginał z ASO 220 złotych mnie kosztował.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie rozrząd wymieniany był w 2009r. przy przebiegu 192 000km.Teraz ma nalatane 257000km.Wymieniać czy zaczekać do przyszłego roku kiedy miałem w planach wymianę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
U mnie rozrząd wymieniany był w 2009r. przy przebiegu 192 000km.Teraz ma nalatane 257000km.Wymieniać czy zaczekać do przyszłego roku kiedy miałem w planach wymianę?

 

U Ciebie wymiana wychodzi z lat i samego przebiegu. Zasadą jest 5 lat lub 60 tyś. także warto się pokusić o wymianę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności