Skocz do zawartości
Gość MarcinTDI

Przeguby - jak diagnozować, objawy, jak poznać który uszkodzony?

Blop

UWAGA! Ten temat wymaga aktualizacji, głównie z powodu brakujących zdjęć oraz nieczytelnej formy.

Chcesz podjąć się poprawy lub opracowania tego tematu? Zgłoś się do kogoś z administracji!

Wiadomość dodana przez Blop

Rekomendowane odpowiedzi

Witam w sobote zmienolem przegub prawy przejechalen 1.5km bylo ok na drugi dzien zaczelo znowu strzelac przy wyjezdzie z parkingu co to moze byc wewnetrzny prosze o rady dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie ten zmieniles - nie z tej strony , złej firmy włozyles - krzak firmy , niech ktos stanie na zewnatrz auta a ty na skreconych kolach ruszaj i zobaczycie z ktorej strony strzela , jak z tej co zmieniales to prawdopodobnie rozlecial sie nowy , ajkiej firmy kupiles ? czy dales - powciskales smar w przegub dokladnie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie ten zmieniles - nie z tej strony , złej firmy włozyles - krzak firmy , niech ktos stanie na zewnatrz auta a ty na skreconych kolach ruszaj i zobaczycie z ktorej strony strzela , jak z tej co zmieniales to prawdopodobnie rozlecial sie nowy , ajkiej firmy kupiles ? czy dales - powciskales smar w przegub dokladnie ?

 

Nie pamietam firmy ale kosztowal 180zl i po 1,5km by sie rozlecial smar juz byl w srodku nie bylo tubki wczesbiej pukalo mocniej teraz lzej i pukalo noe raz na prostej drodze

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Strona dobra bo 3 mc temu robiony byl lewy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolego piszesz chaotycznie i z błedami , jak smar mógłbyc w srodku ?????? w przegubie czy w pudełku ????w nowym przegubie ze sklepu nie ma smaru w przegubie tylko jest dołaczany odzielnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak piszesz sory slownik sie wlaczyl przed wymiana stukala mocniej i czasem przy jezdzie na wprost

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Firma przegubow metelli

Edytowane przez karol84

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
kolego piszesz chaotycznie i z błedami , jak smar mógłbyc w srodku ?????? w przegubie czy w pudełku ????w nowym przegubie ze sklepu nie ma smaru w przegubie tylko jest dołaczany odzielnie

 

bzdura kolego bo ostatnie dwa przeguby które wymieniałem miały już w środku smar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co moze byc przyczyna ze nadal puka za jakis czas ide rozkrece przegob wloze stary i nowy daje na gwarancje ale dalej nie wierze ze po 1.5 km rozlecial sie nowy

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

A smar byla w przegubie w srodku nie w tubie tak jak pisze Ziewal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo druga strona przegub zewnetrzny albo się trafił lipny przegub. Tez sie zdarza ze nowy przegub nawet niezłej firmy jest lipny. Ostatnio tak bylo z meteli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przegub wyjety jutro oddaje na reklamacjie zobaczymynco stwierdza dzieki wszystkim za zainterwsowaniei

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Reklamacja uznana przegub zmieniony wszystko ok dzieki za zainteresowanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

mam pytanie, jest mozliwosc kupna (jakis sklep czy cos) samych rolek do przegubow? W sensie calych lozysk, jedno mi spadlo, rozebralem, lozyska jeszcze chodza ale troche je slychac, jesli nie to zakladam te same

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze pytanie

moze ktos spotkal, gdzie mozna kupic sam dekielek od przegubu, chodzi o ta blache, ktora przy wybijaniu delikatnie mowiac uszkadza sie i wygina

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam mały problem z diagnozą.

Słyszalny terkot z prawej strony jakby w okolicy prawej półosi.

Problem narastał w czasie (pojawia się częściej), nie występuje ciągle.

Po powstaniu problemu wymienione łożyska kół + prawy przegub zewnętrzny - brak efektu.

Dźwięk wyraźnie słyszalny od bardzo wolnej jazdy do około 90 km/h (później pewnie też jest).

''Terkot'' (jakby ''prykanie'' : ) ) jest skorelowany z prędkością im większa prędkość obrotowa kół tym szybszy ''terkot''.

Testy:

1 - rozpędzenie pod górkę i wyłączenie silnika - dźwięk również słyszalny przy wyłączonym silniku, auto toczy się z górki nabierając prędkości - dźwięk występuje i jego częstotliwość rośnie z prędkością. Dźwięk występował aż do zatrzymania ( w miarę zwalniania auta częstotliwość maleje - silnik cały czas wyłączony)

2 - rondo - przed wjazdem na rondo dźwięk występuje - kręcę ''kółko'' na rondzie obciążając prawe koło, zjeżdżam z ronda i - brak terkotania - generalnie ostre skręty w lewo obciążające prawe koło likwidują dźwięk. Potem skrzyżowanie i skręt w prawo (90 stopni) dźwięk znowu się pojawia.

3- dźwięk pojawia się sporadycznie niezależnie czy silnik włączony/wyłączony(toczenie) i obciążony/nieobciążony (bieg/luz)

4 - po zmianie opon na letnie problem istnieje

Może ktoś ma sugestie: przegub wewnętrzny / dyf ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź zawias.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej.

Zakupiłęm przegub Deckermana i 1500 km i kibel. Do wymiany bo nadaje jak sie masz wiktor.

Teraz pytanie:

Da radę po np vinie dowiedzieć sięo ilość Zewn. uzębienie, od strony koła 33 czy 38. Bo jest HUSTON.

Ile ma być bo są 2 rodzaje przegubów.

 

Podobno Kamoka budżetowo daje radę ale nie wiem sam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wykręć centralną śrubę i policz zęby będziesz miał 100% pewności, znajomy kiedyś po vinie kupował i wyszła kicha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak też zrobię.

Ale lipa wielka z tym przegubem.

że w tym samym silniku były 2 rodzaje ????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odkopałem temat...

 

Czy zużyty wewnętrzny przegub może powodować ząbkowanie/ścieranie od wewnętrznej strony opony?

 

W zeszłym roku przy wymianie opon na zimowe zauważyłem na prawej przedniej jej nadmierne, nierównomierne zużycie bieżnika przy wewnętrznej stronie.

Po ponownej zmianie na letnie wyczuwałem jakieś dziwne szumienie/huczenie z prawego koła (nasilające się przy skręcie w lewo).

 

W piątek założyłem nowe opony na przód. Pojechałem w trasę (600 km). Na równej drodze, od samego początku przy przyspieszaniu czuć i słychać było mocne drgania całego samochodu, które ustępowały przy lekkim skręcie w prawo i przy jeździe na luzie czy z górki. Efekt występował przy jeździe powyżej 90 - 100 km/h. Przy niższych prędkościach nic nie słychać.

 

Po powrocie domu i obejrzeniu prawej, przedniej opony zauważyłem, że tak jak stara opona przed wymianą też ją zaczęło ścierać od wewnętrznej strony.

 

Przegub do wymiany czy może być jeszcze coś innego?

Edytowane przez rainman777
Przeniesiony do prawidłowego działu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przegub nie będzie powodował uszkodzenia opon. Do sprawdzenia zawieszenie i łożyska.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawdziłem zawieszenie na szarpakach. Diagnosta z całą pewnością stwierdził, że zawieszenie jest w porządku, żadnych luzów. Łożysko też nie huczy.

 

Przy tych drganiach/stukach nic nie przenosi się na kierownicę, ani na lewarek zmiany biegów.

 

Przy prędkości ponad 120 km/h przy lekkim łuku w lewo słychać to jakby mocniej. Ustępuje przy łuku w prawo.

co jakiś czas też mam wrażenie, że muszę lekko korygować kierownicę w lewo, aby auto szło prosto.

 

 

jest możliwe, że to brak zbieżności/geometrii? czy jeszcze czegoś innego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności