Skocz do zawartości
126tomek

Montaż oświetlenia pod nogi przód i tył-manual

Rekomendowane odpowiedzi

rozebrałem i nie widze ktore to jest?

03909352549032139575.jpg

54836166593808408561.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pod przekaźnikiem 370 jedną z tych nakretek, opisana powinna być X75... dochodzi tam gruby czerwony przewód

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobrze to teraz mam pytanie (odrazu mówie jestem zielony wiec oczekuje pomocy nie rzucania sie do mnie) jak pod ten zacisk podpiac kabel dwu zyłowy zeby nie robiło zwarc (przeciez na kablu jest +i- jak sie beda stykac to bedzie zwarcie robic )jak tam sie wpiąć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

+ do tego czerwonego x75, a - do brązowego przewodu (masy). Masa jest po lewej od X75, są to oczka na brązowych przewodach przykręcone do karoserii.

Jak tak połączysz to lampki będą się świeciły zawsze przy przekręconej stacyjce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wpiąłem sie tak jak mówiłeś ale wtedy ciągle świecą mi ledy nawet jak nie ma kluczyka w środku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niemożliwe....;) napewno sie wpiąłeś po x75? jeżeli tek to na 1oo% powinno swiecic tylko przy przekręconym kluczyku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wpiąłem sie tak jak mówiłeś ale wtedy ciągle świecą mi ledy nawet jak nie ma kluczyka w środku

 

a skąd kolego masz ledy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

allegro a co to ma do rzeczy?

na sto procent wpiąłem tak jak pisałeś pod przekaźnikiem 370 tam gdzie idzie gruby czerwony kabel i drugi do karoseri tam gdzie brązowe kable idą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wpiąłem tak jak pisałeś pod przekaźnikiem 370 tam gdzie idzie gruby czerwony kabel
Marcin nie pisał o punkcie elektrycznym, do którego podłączyłeś swoje podświetlenie....

Pisał o styku 75x.

Ty wpiąłeś się w stały plus(+).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to ja juz nie wiem pisał ze pod przekaźnikiem 370 to jak to zrobić pomóżcie ! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O Dżisus ....

Marcin pisał o przekaźniku, określając umiejscowienie styku.... pisał też o nakrętkach- zauważyłeś je ? Ten rząd nakrętek, to właśnie połączenie głównych przewodów w aucie. Oznaczone są symbolami, jeden z nich to 75x .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może Cie zmyliłem tym czerwonym przewodem...

patrz na obrazki i zrób jak nalezy ;)

75x-2.jpg

 

tu podłącz + swoich ledów

75x.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
może Cie zmyliłem tym czerwonym przewodem...

patrz na obrazki i zrób jak nalezy ;)

[ATTACH=CONFIG]108785[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]108786[/ATTACH]

 

tu podłącz + swoich ledów

 

Musi zadzialac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wreście działa ;) tylko moze ktos mi podpowie którędy puścić kable od zacisku x75 do pasażera sprzodu zeby tam zrobić ledy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Danjel :brawo

 

kable puść za radiem/klimą. łapy tam może nie wsadzisz ale przepchnij jakiegoś druta od strony pasażera i za jego pomocą przeciągniesz przewody

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Przejrzarzeł wasze posty i zaciekawił mnie ten projekcik, troszkę go zmodyfikowałem i chciałbym żebyście wypowiedzieli się co o tym myślicie:

 

Lampek jakich chiałbym uzyć to te które są montowane jak lampki tylne z możliwością załączania na stałe lub chwilowo przy otwarciu drzwi lub przy otwarciu z pilota (lampka na zdjęciu poniżej).

Po przejrzeniu schemtów z ElsaWin wynika iż wystarczy podpiąć dodatkowy przewód do stałej masy aby otrzymać efekt świecenia permanentnego (pozycja I), świecenia po otwarciu drzwi (pozycja II) lub możliwość całkowitego wyłączenia (pozycja III).

Podłączenie to można powielić na pasażera oraz tył i mamy pełną dowolność w podświetlaniu przestrzeni okolic nóg.

Dla uproszczenia fotka z jedną lampką poniżej.

oświetlenie nóg.jpg

Na kostce seledynowej mamy sygnały R6 (czyli plus) R4 (czyli minus z komfortu) oraz masę stałą na śrubie. Odpowiedni to łączymy z pinami w lampce i gotowe.

Pozdrawiam

 

oswietlenie nóg.xls

Edytowane przez pompeusz666
Wycinek z Elsy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

U siebie w pasku zamontowałem oświetlenie ledowe w kolorze oświetlenia deski,liczników tj czerowny i zapalają się jak włączy się światła pozycyjne ,podświetlone sa również klamki w drzwiach również na czerwono. Wyglada super.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mog bym prosić instrukcje zamontowania taśmy ledowej pod nogi na sam przód tylko zęby zasilanie szło z gniazda zapalniczki zeby można było zamontować przełącznik do włączania i wyłacznia ledów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie moje pytanie bo nie mogę namierzyć seledynowej kostki. Może w moim modelu jest inny kolor. Pomoże ktoś?

 

Poniżej zdjęcie wszystkich kostek przy nodze kierowcy:

 

3f8d930bfc831169med.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności