Skocz do zawartości
126tomek

Montaż oświetlenia pod nogi przód i tył-manual

Rekomendowane odpowiedzi

ale u pasażera w ogole nie ma miejsca na lapmke
Zrobię zdjęcie i je wstawię.

Doradzę też, jak poradzić sobie bez kupowania lampek i robienia otworów na tylne oświetlenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zrobię zdjęcie i je wstawię.

Doradzę też, jak poradzić sobie bez kupowania lampek i robienia otworów na tylne oświetlenie.

 

a więc czekamy z niecierpliwością

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest to samo tylko bez tej czarnej obudowy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niby tak, ale te poniżej bez obudowy są do schowka, a te z obudową są niby pod drzwi. wole sie upewnic zanim kupie, ale wydaje mi sie ze ze wzgledow bezpeiczenstwa lepiej te z obudowa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy to takie lampki tam mają być?
To jest to samo tylko bez tej czarnej obudowy
Michał ma rację. To te same lampki tylko bez czarnej, tylnej obudowy.
ale te poniżej bez obudowy są do schowka
Nie, lampka schowka jest inna.

To, czy zamontujesz bez, czy z tylną obudową nie ma chyba większego znaczenia. Cóz mogłoby do tej lampki wpaść...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no dobra, ale to to jest ta lampka czy jakaś inna tam ma być? wydaje mi się, że powinna się zmieścić..

no i czekamy na opis :D

 

aaa, i nie chodzi o to co by do niej moglo wpasc, a co by ew. mogło się uszkodzić od przewodów lub nieosłoniętej żarówki.. niby temperatura tam wysoka nie jest, ale po co kusić los :)

Edytowane przez qweluke

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Słupek kierowcy, kostka (seledynowa) zaznaczona strzałką.

 

[ATTACH=CONFIG]83152[/ATTACH]

 

Przewody: czerwony (czarny pasek), brązowy (biały pasek)

Pozdro.[/quote

 

witam mam pytanie mój passat z 97r. nie ma oświetlenia w dziwach w tym roku jeszcze nie wychodziło w serii, kupiłem boczki od nowszego i mają już podświetlenie dolne w dziwach chodzi mi o to gdzie mogę to podłączyć? bo jeśli podłączę to do lampek dolnych w dziwach tak jak kolego w poście 1 to jak odtworzę drzwi to zapalą się w czterech dziwach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jest i w oryginale, że się wszystkie zapalają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

manualik :ok :brawo tez chce na dniach zalozyc podswietlenie z tym ze mam tasme z czerwonymi ledami i chcialbym jeszcze zrobic dodatkowy wlacznik tego podswietlenia zeby sie zapalaly bez otwierania drzwi. Moglby ktos doradzic jak to zrobic??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja troszkę inne pytanie ...

jak chcę zrobić podświetlenie lusterek od dołu to gdzie się wpiąć z kabelkami , żeby się zapalało po otwarciu drzwi z pilota oraz jak otworzę drzwi ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
manualik :ok :brawo tez chce na dniach zalozyc podswietlenie z tym ze mam tasme z czerwonymi ledami i chcialbym jeszcze zrobic dodatkowy wlacznik tego podswietlenia zeby sie zapalaly bez otwierania drzwi. Moglby ktos doradzic jak to zrobic??

 

juz chyba wiem jak to zrobic.. wezme dwa kabelki z +, jeden podlacze pod oswietlenie glowne a drogi + pod moj wlasny wlacznik i + np. z zapalniczki.

jest to jakies rozwiazanie czy macie moze jakies lepsze pomysly?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no dobra, ale to to jest ta lampka czy jakaś inna tam ma być? wydaje mi się, że powinna się zmieścić..

no i czekamy na opis

 

Od siebie dodam, że lapka pod nogi z przodu pasuje idealnie spod drzwi, także ja kupiłem taką

http://i.imgur.com/0PfGL.jpg

Miałem szczęście bo znalazłem na allegro 4 takie w cenie 9zł jedna :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak jest i w oryginale, że się wszystkie zapalają.

 

porównywałem to z czterema innymi passatami i jest tylko tak u mnie a oni mieli własnie oryginał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
manualik :ok :brawo tez chce na dniach zalozyc podswietlenie z tym ze mam tasme z czerwonymi ledami i chcialbym jeszcze zrobic dodatkowy wlacznik tego podswietlenia zeby sie zapalaly bez otwierania drzwi. Moglby ktos doradzic jak to zrobic??

 

2600499183.jpg

 

wg foto:

 

u mnie w lampce jest oświetlenie led własnej konstrukcji i tak przycisk 2 odpowiada za światło w bocznych lampkach, (dioda w lewym szkiełku nie może być podłączona do ścieżek za tym szkiełkiem bo te zarezerwowane są dla oświetlenia nóg, trzeba ją pociągnąć kabelkiem pod przycisk 2), przycisk 1 zapala oświetlenie nóg ( w te właśnie ścieżki wpinamy kabelki od pasków ledowych lub innych wynalazków odpowiedzialnych za swiatło na podłodze) kable łatwo poprowadzić z słupkach.

jęśli zrobisz wg tej instrukcji to

-otwarciem drzwi zapalasz całe oświetlenie wnętrza + oświetlenie nóg,

-przełącznikiem 3 zapalasz całą lampkę sufitową + oświetlenie nóg,

-nr 2 zapalasz boczne szkiełka,

-nr 1 zapalasz tylko oświetlenie nóg

 

mam nadzieje że dosyć jasno opisałem, w razie pytań pisz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A nie lepiej byłoby wpiąc sie kabelkami do wtyczki na słupku A niz rozbierać pół auta zeby dostac sie do lampki. Ja zakładałem do A4 i wpinałem sie do wtyczek w słupku A.

 

Gdzie do wtyczki? Bo w sobote chce też u sibie podłączyć oświetlenie a nie chce mi sie rozbierać aż tak auta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, nikt nie odpisuje a czas nagli :)

 

Chce podłączyć lampki aby zapalały się przy otwartych drzwiach lub gdy ktoś ręcznie włączy lampkę nad głową (ta nad szybą) - dla osób z tyłu, a dla osób z przodu po naciśnięciu lampki boczenej (tej gdzie jest "główne" światło z przodu).

 

Jak to najprościej zrobić?

 

Co myślicie o umieszczeniu z tyłu lampki przy nogach w słupki? Chyba najlepsze miejsce na to?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chce podłączyć lampki aby zapalały się przy otwartych drzwiach lub gdy ktoś ręcznie włączy lampkę nad głową (ta nad szybą) - dla osób z tyłu, a dla osób z przodu po naciśnięciu lampki boczenej (tej gdzie jest "główne" światło z przodu).
Takie rozwiązanie wymaga podłączenia lampek :

1. Przy świeceniu selektywnym(np. lewa przednia od otwieranych lewych przednich drzwi), podłączyć do przewodu lampki "poddrzwiowej.

Aby móc zaświecać dokładane lampki włącznikiem oryginalnych, zastosuj się do punktu 2a. Połączenia odseparować trzeba jeszcze diodami prostowniczymi.

 

2. Przy świeceniu wszystkich dokładanych lampek, od jakichkolwiek otwieranych drzwi podłączyć do seledynowej kostki , znajdującej się w w zespole kostek połączeniowych w dolnej części słupka "A" strony lewej .

2a - Lub jeśli chcesz je włączać przyciskiem lampki, każdą z dokładanych musisz podłaczyć do punktu elektr., do którego zainstalowana jest żarówka lampki(tej, której włącznikiem chcesz zaświecać dokładaną). To podłączenie powoduje świecenie wszystkich instalowanych lampek od otwarcia którychkolwiek drzwi + świecenie pojedynczej od włącznika oryginalnej lampki

 

Poradę, jak zainstalować oświetlenie przestrzeni tylnych dywaników wstawię wieczorem(napewno :) ).

Edytowane przez tomnik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, tyle że ja chce:

- włączać lampki selektywnie (np. tylna lewa)

- włączać wszystkie lampki gdy otwierają się którekolwiek drzwi

 

w tym celu muszę:

- każdą z lampek podpiąć z osobna pod wlączanik lampki (poprowadzenie nowego kabla i dolutowanie go do włączanika lampki, ponieważ ma on trzy stany, 0 - domyślny, 1 - włączone na stałe, 2, wyłaczone na stałe) i kabel muszę przylutować do stanu 1, bo inaczej działac nie będzie

- podłączyć lampkę pod druga która jest pod drzwiami - tutaj będzie potrzebna dioda prostownicza

 

dobrze kombinuję?

Edytowane przez qweluke

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miałeś wrzucic zdjęcie, gdzie z prtzodu u pasażera montuje się ta lampkę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności