Skocz do zawartości
126tomek

Montaż oświetlenia pod nogi przód i tył-manual

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Również posiadam podświetlenie nóg po otwarciu drzwi. Super sprawa, pomaga w utrzymaniu czystego wnętrza lub gdy coś upadnie ;) Zastanawiam się jeszcze nad dołożeniem małej, dyskretnej czerwonej diody / lampki (np z Audi A6) do jazdy głównie w nocy. Włączana po wł świateł mijania.

 

kup sobie lampkę z ambi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
montuj i opisuj dokładnie co i gdzie podłączyłeś oraz pokaż efekt końcowy tego montażu

 

tak to wygląda pod fotelem:

 

85d11fc4941b1048med.jpg

Edytowane przez mmissiek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zastanawiam się jeszcze nad dołożeniem małej, dyskretnej czerwonej diody / lampki (np z Audi A6) do jazdy głównie w nocy. Włączana po wł świateł mijania.

 

 

Takie ledy ma kolega Tomnik, ja w swoim aucie mam takie lampki zainstalowane.

Kolor czerwony zapala się po włączeniu świateł pozycyjnych i można regulować nasycenie koloru ściemniaczem podświetlenia deski.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do podświetlenia dywaników super sprawdza się podłączenie bezpośrednio pod lampki drzwiowe. Ja również mam takowe założone wkleje kiedyś zdjęcia jak znajde chwile ;)

 

 

Jeśli można to mały OT.

 

Oświetlenie po zmierzchu super sprawa, też się nad tym zastanawiam. To można połączyć wszystko w jedno ciągnąc prąd np od zasilania podświetlenia klawisza otwierania wlewu paliwa, jest najbliżej foteli w każdym kierunku :)

 

Słuchajcie a takie pytanie, w VW tylny rząd siedzeń oświetlany jest bocznymi lampkami. Czy ktoś z Was widział/myślał o doświetleniu przestrzeni pasażerskiej tego rzędu tak jak jest w Audi a6 czyli lampką środkową w tapicerce? U mnie w aucie jeździć niedługo będzie dwoje młodocianych pasażerów i czasem nie widać wieczorem co gdzie upadło. http://allegro.pl/lampka-oswietlenie-kabiny-tyl-audi-a6-c5-97-05-i3315228122.html

Edytowane przez klexiuZST
Offtopic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Słuchajcie a takie pytanie, w VW tylny rząd siedzeń oświetlany jest bocznymi lampkami. Czy ktoś z Was widział/myślał o doświetleniu przestrzeni pasażerskiej tego rzędu tak jak jest w Audi a6 czyli lampką środkową w tapicerce? U mnie w aucie jeździć niedługo będzie dwoje młodocianych pasażerów i czasem nie widać wieczorem co gdzie upadło.
Na pewno myślał. Są tacy, którzy lampki tam zainstalowali .

Według mnie problemy są dwa:

Pierwszy- po obwodzie oryginalnych otworów na lampki w podsufitce, zainstalowana jest metalowa obwódka w celu usztywnienia tychże otworów. Nie wiem na ile brak takowej wpłynie na solidność trzymania się lampki, przylegania do podsufitki.

Drugi - osobiście nie jestem pewien, czy zdecydowałbym się na wykonanie otworu w podsufitce.

 

Pozytywy wiadome-więcej światła z tyłu. Po za tym dobierając odpowiednią lampkę(raczej grupa VAG) można wybrać taką z podświetlanymi na czerwono przełącznikami :mniam

 

Ale, ale... toż to przecież klasyczny off topic :)

Edytowane przez tomnik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

126tomek a powiedz w którym miejscu zamontowałeś lampke na fotelu? Zakładałeś gdzieś na siedzisko czy na ślizg od podnoszenia?

 

O.T.

Na pewno myślał. Są tacy, którzy lampki tam (...)

 

Ale, ale... toż to przecież klasyczny off topic :)

 

Nie można się z Tobą nie zgodzić i przepraszam za O.T ;) . Kto szuka ten znajdzie, jest nawet manual!

Chyba przekonam się bardziej do wyszukiwarki ;)

 

http://forum.vw-passat.pl/threads/103915-Dodatkowa-kabinowa-lampka-tylna?highlight=dodatkowa+lampka+audi

Edytowane przez klexiuZST

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mmissiek, a jak to wygląda pod schowkiem? Czy te lampki to są takie jak w tapicerce drzwi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mmissiek, a jak to wygląda pod schowkiem? Czy te lampki to są takie jak w tapicerce drzwi?

 

zrobię później zdjęcie pod schowkiem pasażera bo zapomniałem a lampki są dokładnie takie jak się montuje pod drzwiami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się pod temacik. Również zrobiłem podświetlanie w moim szaraku zarówno z przodu jak i z tylu (selektywne) czyli pociągnołem zasilanie po kolei z każdej lampki pod drzwiami. Światło daje po 6 diod z taśmy żelowej. Roboty było żeby nie skłamać ze 3.5 godz. ale się opłaciło bo wieczorem efekt jest naprawdę fajny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powiedzcie mi gdzie mam sie podpiac zeby ledy w nogach świeciły ciągle nie tylko wtedy gdy sa otworzone drzwi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zeby ledy w nogach świeciły ciągle
Ciągle ...?

Sprecyzuj. Chcesz aby świeciły się po włączeniu stacyjki w pozycję zapłon, po włączeniu świateł (postojówek),... po włączeniu radia :)

 

Proponuję dwa w jednym http://forum.vw-passat.pl/threads/104264-Dedykowane-Moduly-Led-Oswietlenia-Wnetrza?p=1796351&viewfull=1#post1796351

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, pociągij z radia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dokładnie, pociągij z radia
To z radiem, to był żart...chociaż czemu nie.... :hyhy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zeby ledy w nogach świeciły ciągle

 

podepnij sie pod zacisk x75 nad pedałami... tam jest stałe +12V po przekręceniu kluczyka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przez przekaźnik, powinno dać radę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
podepnij sie pod zacisk x75 nad pedałami... tam jest stałe +12V po przekręceniu kluczyka

masz moze jakiegos screena gdzie jest ten zacisk bo nie moge go znajsc a takie połaczenie by mi najbardziej pasowało :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dobrze pamiętam, to będzie w temacie o montażu świateł do jazdy dziennej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
masz moze jakiegos screena

niemam;) zdejmij plastik (osłonę) nad pedałami/ pod kierownicą, wsadź tam głowę i zobaczysz. Nie da się go nie zauważyć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chodzi o tę osłone co zanzaczyłem na czerwono ? 96494777428751870102.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności