Skocz do zawartości
da.kus

KATALIZATOR 1.8 TSI BZB 2008r vw passat b6

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

odebrałem własnie passeratti z RPERFORMANCE.

400 pln i odłączony moduł diagnostyki katalizatora.

Przejadę kilka 100km i zobaczymy czy nic nie wróci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cześć,

odebrałem własnie passeratti z RPERFORMANCE.

400 pln i odłączony moduł diagnostyki katalizatora.

Przejadę kilka 100km i zobaczymy czy nic nie wróci.

 

to gratulacje !

Gdzie dokładnie robiłeś, to zadzwonię i pogadam bo mi lokalny tunner powiedział, że w wersji z jedną sondą jest to nie możliwe.

W przypadku jednej sondy nie może jej wyłączyć bo silnik nie będzie miał skąd brać danych do mieszanki. Trochę się zdziwiłem, bo nie chodzi przecież o wyłączenie sondy tylko o wyłączenie kontroli jakości spalin. Powiedział to bez większego przekonania także może ktoś inny zrobi to bez problemu.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

1500km przejechane od zabiegu i błąd się nie pojawił..

Na dniach zajmę się jeszcze fizyczną wycinką katalizatora.

Ogólnie polecam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się nad jedną rzeczą.

U mnie jest jedna sonda za katalizatorem wstępnym. Po numerze odczytanym z sondy okazuje się, że jest to sonda diagnostyczna.

Z zeszytu szkoleniowego dla serwisantów VW dowiedziałem się, że w tym silniku zrezygnowano z sondy regulacyjnej.

Czy to oznacza, że u mnie sonda pełni tylko funkcje diagnostyczne ?

g39.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

wyskoczył mi taki błąd:

 

Address 01: Engine Labels: 06J-907-115-BZB.clb

Control Module Part Number: 06J 906 026 HW: 06J 906 026

Component and/or Version: MED17.5 2932

Software Coding: 0404000318070160

Work Shop Code: WSC 05314 000 00000

VCID: E7D93FAFAFFD

1 Fault Found:

 

001056 - Catalyst System; Bank 1: Efficiency Below Threshold

P0420 - 000 - - - MIL ON

Freeze Frame:

Fault Status: 11100000

Fault Priority: 0

Fault Frequency: 1

Mileage: 140703 km

Time Indication: 0

Date: 2018.14.17

Time: 22:07:19

 

Freeze Frame:

RPM: 2082 /min

Load: 41.2 %

Speed: 92.0 km/h

Temperature: 96.0°C

Temperature: 23.0°C

Absolute Pres.: 1010.0 mbar

Voltage: 13.970 V

 

 

Readiness: 0000 0001

 

Proszę o pomoc, czym to jest spowodowane, jak usunąć usterkę? da się to naprawić czy trzeba wyciąć katalizator i preprogramować sterownik??

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ja mam ten błąd od 2 lat. Średnio raz na 2 wypalone zbiorniki. Na razie z tym żyję. OBDII za 35zł na BT i aplikacja Torque na smartfona. Kasuję i jeżdżę dalej ;). Powodzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mialem ten sam problem, gosc w aso doradzil mi zakup emulatora, ktory oszukuje komputer i nie wywala juz bledu katalizatora ( kontrolki silnika ), jezdze juz tak kilka miesiecy i ani razu nie wywalilo bledu. Emulator wkreca sie w sonde lambde, koszt na allegro to ok 30zl...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mialem ten sam problem, gosc w aso doradzil mi zakup emulatora, ktory oszukuje komputer i nie wywala juz bledu katalizatora ( kontrolki silnika ), jezdze juz tak kilka miesiecy i ani razu nie wywalilo bledu. Emulator wkreca sie w sonde lambde, koszt na allegro to ok 30zl...

 

Witaj. Mógłbyś podesłać link do aukcji. Dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamiętać należy że są emulatory kątowe i proste w zależności od tego ile mamy miejsca nad sondą. Odsuwają one sondę od spalin i zaczyna ona inaczej (wolniej) pracować. Inaczej znaczy dobrze dla nas i sterownika. Te emulatory (przejściówki) mają mały otworek w środku, otworki są różnej średnicy, można zakupić z mniejszym i najwyżej rozwiercić go jakby coś nie tak było. Są jeszcze o różnych głębokościach, bywało że sondy nie można było wkręcić do końca bo już o dno emulatora się opierała, można dać podkładki itp (są różne sondy z owalną końcówką lub wyższą i "prostokątną" ). Te kontowe emulatory są głębsze. Jak na razie się sprawdzają, głównie w Toyocie, tam kata to trzeba by co 50tysi zmieniać żeby błędami nie pluły. Pozdro. Wystarczy wpisać na Alle.. Emulator sondy lambda, chodzi o te mosiężne kątowe lub proste. Resztę doczytasz na aukcjach.

Edytowane przez BociekCC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie w 1.8 tsi 2008r udalo sie zamontowac emulator prosty ale wszedl na styk, wiec zalecalbym katowy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pamiętać należy że są emulatory kątowe i proste w zależności od tego ile mamy miejsca nad sondą. Odsuwają one sondę od spalin i zaczyna ona inaczej (wolniej) pracować. Inaczej znaczy dobrze dla nas i sterownika. Te emulatory (przejściówki) mają mały otworek w środku, otworki są różnej średnicy, można zakupić z mniejszym i najwyżej rozwiercić go jakby coś nie tak było. Są jeszcze o różnych głębokościach, bywało że sondy nie można było wkręcić do końca bo już o dno emulatora się opierała, można dać podkładki itp (są różne sondy z owalną końcówką lub wyższą i "prostokątną" ). Te kontowe emulatory są głębsze. Jak na razie się sprawdzają, głównie w Toyocie, tam kata to trzeba by co 50tysi zmieniać żeby błędami nie pluły. Pozdro. Wystarczy wpisać na Alle.. Emulator sondy lambda, chodzi o te mosiężne kątowe lub proste. Resztę doczytasz na aukcjach.

 

OK jest, jak wpisywałem 1.8TSI nic mi nie pokazało.

Jest jeszcze pytanie - ja mam u siebie jedną sondę. Czy zastosowanie tego wynalazku nie wpłynie na pracę silnika ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko ze to nie jest usunięcie problemu tylko oszukanie komputera. Czy w trakcie przeglądu moze być problem? Jaki to ma wpływ na prace silnika??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W aso nowy katolizator to wydatek ponad 4k, chcesz tyle placic, prosze bardzo, usuniesz w tedy problem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukałem na forum ale nic nie znalazłem konkretnego w owym temacie. Co jakis czas zapala sie check, po podłączeniu wyskakuje błąd o numerze P0420, spalanie w normie mocy jakby ciut mniej podczas świecącej się kontrolki.

Passat B6 2.0 TSI 2008 kod silnika CAWB

Przypuszczam że to kat. Jak go usunę to komp nie zwariuje o ile to ten problem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam szanowne grono :)

 

Od jakiegoś czasu miałem i ja problem z wywalaniem błędu katalizatora. Po kilkakrotnym kasowaniu odczytów w zaprzyjaźnionym warsztacie, pojechałem na ASO aby potwierdzić uszkodzenie. Niestety, padło na katalizator. Cena nowego z serwisu powala na kolana. Na używkę tez się nie zdecydowałem, bo nie wiadomo w jakim stanie rura się trafi. Znalazłem w sieci: http://www.kalinski.pl/

Wycinają zużyty katalizator i wspawują nowy - też ze stajni VW. Robota na miejscu, ok 3 godzin.

Niżej macie specyfikacje części z ASO i moje koszty w tym warsztacie.

 

4131536300_1476386431_thumb.jpg 2590083000_1476386434_thumb.jpg

Chciałem mieć sprawny katalizator, "skrótowe rozwiązania" nie były brane pod uwagę.

To tez jedna z opcji...

Pozdrawiam.

Edytowane przez saxten

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podłączam się pod temat. Czy ktoś ostatnio wymieniał katalizator w 1.8 tsi BZB? Mi padł przy 110k. Błąd P0420 pojawia się jak jadę po trasie czyli jak lecę 120-130km/h przez jakieś 50-60km. W innych przypadkach czyli jazda po mieście problem nie występuje. Wiadomo, pewnie jak dostaję temperaturę to krzyczy błędem.

Co sądzicie o takim zamienniku?

http://allegro.pl/katalizator-audi-a3-vw-passat-1-8-2-0-tfsi-tsi-kat-i5752578929.html

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@JP_Jaro ja u siebie wywaliłem całkowicie kata i dałem emulator. Od tego czasu błąd P0420 już się więcej nie pojawił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Jankus Dzięki za szybkie info. Aktualnie poszukuje bardziej standardowych rozwiązań. A jak z badaniem technicznym ? Jak byłem to spalin nie badali ale jak zaczną to pewnie wyjdzie i wtedy może być problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy od stacji. Nadal są takie gdzie wystarczy przyjechać z dowodem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności