Skocz do zawartości
da.kus

KATALIZATOR 1.8 TSI BZB 2008r vw passat b6

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam pytanie,mianowicie mój katalizator umarł a ciężko z zamiennikami,orginał niestety too expensive ale znalazłem to

 

http://www.ebay.co.uk/itm/VW-PASSAT-B6-BZB-CYGA-1-8-TFSI-EXHAUST-CATALYTIC-CONVERTOR-3C0-254-504-EX-/250651185441

 

co wy o tym sądzicie.Nie wiem jeszcze czy jest różnica między manualem a tip tronik.czy można sprawdzić po nr vin lub rejestracji czy będzie pasował?

Edytowane przez da.kus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy jakim przebiegu ci umarł? Mój przy 130 tys. i niestety wymieniłem na nowy co ciężko odczuł mój portfel - 4600 zł. Pytam się, bo w serwisie coś bąknęli, że te katalizatory (cermiczne) mają ograniczoną żywotność. Podobno są tańsze zamienniki z większą żywotnością.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój padł po 125tyś z tym że mil, niezły wydatek w twojej sytuacji.Ją zamówiłam go właśnie i już jest wysłany,może jutro dojdzie to wymiana bo przegląd mi się kończy za kilka dni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i po zabiegu kat wymieniony.Mam pytano odnośnie sondy lambdy,bo przy wymianie kata nie wyglądała najlepiej,cała zasyfiała!!!a mechanik zalecił kupno nowej.Puki co zostawiłem starą i nie wiem czy kupować nową czy jest sens,bo w sumie po co skoro wszystko jest ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A po co skoro dziala? Mechanik jakiś chyba biedny bo zaleca wymiane brudnej sondy... Brudna to jest na zewnatrz nie w srodku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mechanicy w uk juz tak maja ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No masz rację Tomek jeden nawet sugerował że muszę wymienić dwie sondy,a mam tylko jedną.Na szczęście mam już dobrego mechanika,a nie wymieniacza.

Edytowane przez da.kus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie.

Małe pytanko. W passacie 1.8 tsi (oznaczenie silnika bzb) jest tylko jedna sonda. Znalazłem takową na ebay, lecz nie jestem pewien czy w tych oznaczeniach bzb był tylko jeden rodzaj czujnika?

Może ktoś podpowiedzieć.

Edytowane przez passat 7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BZB ma jedną sonde za katalizatorami. Jej nr. 06J906262C

Edytowane przez Bajer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki kolego @Bajer. Pytam dla tego że sonda którą chcę zamówić jest z czterema kablami. W opisie wyraźnie jest napisane że do bzb, z kolei mój mechanik powiedział mi że sonda do mojego ma 5 kabli. Sam sprawdzę dziś ile faktycznie ich jest. A poza tym szukałem w internecie i nigdzie nie spotkałem się z 5 kablami w bzb.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BZB jest nieco inaczej "opomiarowany" niż inne TSI. Nie posiada sondy szerokopasmowej (5kabli) przed katami do kontroli spalin. Posiada tylko sonde wąskopasmową (4 kable) do kontroli tz. długoterminowej. Twój mechanior widocznie nie miał do czynienia z 1.8TSI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z Was ma namiary na zamiennik katalizatora do BZB? Czeka mnie to również, podobnie jak u Was przebieg 145 tys. Znalazłem coś takiego na niemieckim ebay http://www.ebay.de/itm/Katalysator-VW-Passat-3C2-1-8-TSI-und-2-0-FSI-inkl-Einbausatz-/400527271041?pt=DE_Autoteile&hash=item5d41492481

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Katalizator wymieniony, sonda też.

 

Komputer nie pokazuje żadnych błędów (wcześniej był P0420 - błąd katalizatora), ale problemy pozostały:

 

- spalanie znacznie podwyższone (tempomat 110km/h autostrada - 9-9,5 litra, miasto 12 przy bardzo delikatnej jeździe, bez korków i przy pokonanych co najmniej 15 km - wcześniej palił ok. 2-2,5l mniej)

- biały dym, na zimnym dużo kopci, na rozgrzanym mniej, ale nadal

- bierze trochę oleju ok. 0,2l na 1000km

- ubywa nieznacznie płynu chłodniczego (wycieków brak)

- lekko poszarpuje cyklicznie przy delikatnym przyspieszeniu od 2 do 4 tys obr (przy czym mocy mu nie brakuje)

 

Mechanicy nie wiedzą co to może być. Może ktoś ma pomysł?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Odświeżę temat bo akurat ten pasuje do mojego problemu. Otóż silnik BZB emisja spalin EURO 4 (kod na naklejce w bagażniku).

Pojawił mi się błąd wydajności katalizatora (check się zapalił). Nie ma żadnych innych objawów. Błąd skasowany i na razie jest ok. Sonda również pracuje. Moje pytanie jest takie. W tym silniku jest jedna sonda, ale jest w innym miejscu niż na rysunku z Etki tj:

2014-02-13_112006.jpg

Więc jak mierzy jakość spalin za katalizatorem, chyba że katalizator to jest to przy kolektorze, przed elastycznym połączeniem patrząc od strony silnika.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

pojawił się błąd:

001056 - Catalyst System; Bank 1: Efficiency Below Threshold

P0420 - 000 - - - MIL ON

Freeze Frame:

Fault Status: 11100000

Fault Priority: 0

Fault Frequency: 2

Mileage: 198204 km

Time Indication: 0

Date: 2014.12.29

Time: 16:17:29

 

Freeze Frame:

RPM: 2624 /min

Load: 19.2 %

Speed: 58.0 km/h

Temperature: 99.0°C

Temperature: 33.0°C

Absolute Pres.: 990.0 mbar

Voltage: 13.843 V

 

który mówi o śmierci katalizatora...

 

Są firmy, które mogę wyłączyć sprawdzanie katalizatora programowo... ciekawy pomysł, ale poszukałem na ebay'u i znalazłem to:

 

http://www.ebay.de/itm/Downpipe-3-Zoll-76mm-mit-Sportkat-fur-1-8-2-0-TSI-TFSI-VW-Audi-Seat-Skoda-neu-/321627960217?pt=DE_Autoteile&hash=item4ae2853399

 

Myślicie, że podejdzie plug&play?

Błąd przestanie wyskakiwać czy będe musiał i tak 'oszukac' sterownik zeby katalizatora nie sprawdzał?

 

Dziekuję

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Są firmy, które mogę wyłączyć sprawdzanie katalizatora programowo... ciekawy pomysł, ale poszukałem na ebay'u i znalazłem to:

 

 

Witam. Czy masz namiar na taka firmę?

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam. Czy masz namiar na taka firmę?

Pozdrawiam.

 

Tak, w Warszawie:

Sportmile/Masters, r-performance, albo do Diagtronic w Jankach

 

ogólnie prawie każdy tuner do którego dzwoniłem robi takie rzeczy w cenie od 400pln.. do 700pln

za wycięcie starego kata życzą sobie od 200pln do 400pln..

 

dlatego zastawiam się czy wywalenie tej starej części wydechu i wstawienie downpipe z linku który podałem rozwiąże mój problem z błędem czy też i tak będę musiał oszukać sterownik u tunera:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Nie wiem gdzie masz sondę. Ja mam za pierwszym katalizatorem, tym przy kolektorze - jest jeszcze drugi. Po jego wyrzuceniu raczej błąd będzie cały czas. Trzeba zrobić program.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzięki. Nie wiem gdzie masz sondę. Ja mam za pierwszym katalizatorem, tym przy kolektorze - jest jeszcze drugi. Po jego wyrzuceniu raczej błąd będzie cały czas. Trzeba zrobić program.

 

Tak sie cały czas łudzę że uda się bez ingerencji w elektronikę..

 

dzwoniłem do CS Łódź.. programowe wycięcie robią za kwotę 500 plnów, za wycięcie programowe plus program chcą 1800 plnów.

Bije się cały czas z myślami.. samochodem chce pojeździc do końca roku.. wiec pewnie tylko go wykastruje .. ale ten program mnie nęci strasznie..

 

jak masz taki sam problem, może umówimy się na grupową prace w Łodzi:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się. Mam kawałek drogi do łodzi. Popytam najpierw u siebie w Lublinie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności