Skocz do zawartości
Angelus

Wymiana Dolnej Lewej Części Deski Rozdzielczej- Proszę o Pomoc

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Szanownych Kolegów

muszę wymienić ten element:

30042012174.jpg

proszę o porady jak zdemontować ramke od navigacji???

30042012170.jpg

i jak zdjąć tą listwena zegarami

30042012171.jpg

muszę wymienić ten plastik bo się złuszczył tak delikatnie przy stacyjce....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
proszę o porady jak zdemontować ramke od navigacji???

post #74

http://forum.vw-passat.pl/threads/21030-czyszczenie-soczewki-lasera-MFD-i-MCD?p=981770&viewfull=1#post981770

 

---------- Dodano o 20:50 ---------- Poprzednia wiadomość o 20:44 ----------

 

i jak zdjąć tą listwena zegarami

post #3

http://forum.vw-passat.pl/threads/118815-demontaz-drewna-z-deski-rozdzielczej?p=1652548&viewfull=1#post1652548

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zamieszczone przez Angelus528

i jak zdjąć tą listwena zegarami

post #3

http://forum.vw-passat.pl/threads/11...=1#post1652548

ten wątek znalazłem ale ten PDF to kiepska jakość.

Jednak z pdf-a wnioskuje że listwa jest na spinki tylko gdzie ją najlepiej podważyć by nie połamać??

a za link do zdjecia ramki Navi dziękuje:) przeglądałem dział navi ale go nie zauważyłem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te ramki nie są tak delikatne jak je opisują. Podważaj plastikiem i z siłą wyrywaj z zatrzasków. Nie da się tego zrobić "delikatnie".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy ci sie uda wymienić ten element bez demontażu kierownicy i osłony plastikowej kolumny kierowniczej.

Ponieważ ta część z materiałem jest zatrzaśnięta w obudowie plastikowej kolumny kierowniczej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie wiem czy ci sie uda wymienić ten element bez demontażu kierownicy i osłony plastikowej kolumny kierowniczej.

Ponieważ ta część z materiałem jest zatrzaśnięta w obudowie plastikowej kolumny kierowniczej.

jutro się okarze chyba że żonka znajdzie mi na jutro zajecie..... ale zanim się zabiore do tego to rozkminie każdą opcje..

zdjąć kleme z aku??? i czy jesli ją zdejme to Navi zgubi kod????

PS pytałeś z czy dalej działam oto następny mod:

http://allegro.pl/oryginalne-listwy-progowe-alu-vw-passat-b6-b7-hit-i2294097884.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te listwy są od B7 :) Oczywiście będą pasować ale do B6 była inna czcionka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę,że kolegę spotkało to samo co mnie :/ najpierw delikatnie napuchła powłoka przy stacyjcie a później zaczeła się łuszczyć.W wielu Passatach właśnie łuszczy się przy stacyjce.Na szczęscie jest to element wymienny i cenowo w miarę w serwisie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
to element wymienny

tak i to właśnie dobre w tym bo chyba bym się wku.... jaby vcała decha była a nie ten plasticzek

zabieram sie do robotydam znać co i jak:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Widzę,że kolegę spotkało to samo co mnie :/ najpierw delikatnie napuchła powłoka przy stacyjcie a później zaczeła się łuszczyć.W wielu Passatach właśnie łuszczy się przy stacyjce.Na szczęscie jest to element wymienny i cenowo w miarę w serwisie.

 

Jaka to cena? Mi napuchło pod uchwytem telefonu i się złuszczyło

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ramke od nawi trzeba wyjac na siłe, małe prawdopodobienstwo że uszkodzisz, jak nigdy nie był ruszana to ciężko wychodzi , jak była kiedyś zdjęta to wychodzi bez problemu.

Natomiast propuje uważać przy wyjmowaniu ramki drewnianej od licznika, bardzo łatwo ukruszyc krawędz jak bedziedz podważł i ładnie to potem nie wyglada...i włąściwie nie do naprawy, a nowa ponad 800zł w serwisie, na allegro znacznie taniej , ale jak się uważnie poprzyglądać to włąsnie wiekszość jest gdzieś wyszczerbiona od demontażu, sam kiedyś w poprzednim passacie przy wyjmowaniu wyszczerbiłem krawędz na dole licznika...a kupno nowej nie wyszczerbionej nie było takie proste chociaż wszyscy twierzdili ze stan idwalny...

nie podważaj od dołu bo tak najłatwiej wysczerbić, wysuń szuflady srodkowe i od tej strony spróbuj wyciągnąć , trzeba troche poszarpać ale wychodzi

Te ramki nie są tak delikatne jak je opisują. Podważaj plastikiem i z siłą wyrywaj z zatrzasków. Nie da się tego zrobić "delikatnie".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej cała oporacja zajeła mi 90min(specjalne podziękowania za konsultacje telefoniczne dla BIMBASZA) przy okazji wyczyściłem kurze:)heh i ok 13. było po wrzystkim

ale nie obyło sie bez szkód......:(

01052012178.jpg

koszt nowej Ok 35zł wiec niejest zle:)

ale tu już kaszana

01052012176.jpg

cena nowej ok 260zł :(

i tak teraz myślę i myślę i może wymienić te listwy na aluminiowe????

czy w highline były listwy aluminiowe????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
specjalne podziękowania za konsultacje telefoniczne dla BIMBASZA

nie ma sprawy :)

 

czy w highline były listwy aluminiowe????

jasne że były

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Highline zależnie od opcji albo aluminium albo "drzewo" :) ja niestety mam pseudo drewno a dół od szufladek po konsole prawdziwe aluminium.Chętnie bym się z kimś zamienił ;)

ale tu już kaszana

 

Pocieszę Cię tylko,że mi taką listwe w ten sam sposób uszkodził "fachowiec z ASO VW".

 

---------- Dodano o 16:50 ---------- Poprzednia wiadomość o 16:47 ----------

 

Jaka to cena? Mi napuchło pod uchwytem telefonu i się złuszczyło

 

Akurat prawa strona nie jest wymienna.Albo się z tym pogodzić albo wymienić całą deche.

Lewa strona z otworem na stacyjke kosztuje ok 180zł w serwisie.Pewnie wymiana drożej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pocieszę Cię tylko,że mi taką listwe w ten sam sposób uszkodził "fachowiec z ASO VW".

heh Fachowcy w ASO boczki drzwii od wewnątrz mi uszkodzili.... tak mnie te alu na konsole kusi bo reszte mam już w alu....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegów. Widzę, że niektórzy mają ten problem co ja. W moim Passacie B7 zaczęla się łuszczyć część deski rozdzielczej pod listwą, a nad schowkiem. Wygląda to fatalnie - poprostu teflon schodzi z plastiku. Ale to nie wszystko. Schodzi także z plastiku wokół stacycji i teraz zaczyna schodzić z drzwiczek schowka. Byłem w serwicie VW, przekazali to do głównej siedziby i otrzymałem informację, że jest to wynik stosowania złych preparatów i to nie podlega reklamacji. W serwisie stwierdzili, że jest to pierwszy przypadek w Passacie B7. Jak to wygląda u was? Zgłaszaliście to i jakie było postępowanie VW?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sorki nie wiem co ty z autem robisz w wyżej wymienionych miejscach ja mam auto z 2006 i nikt tam nie kopał oprócz mnie ale i tak nic nie wymieniałem a wszystko jest w ori nic nie wymieniane !!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jaki kolor deski, jasna czy czarna???

nie wiem jakich uzywasz srodków do deski rozdzielczej ale niektóre rzeczywiscie sa bardzo agrsywne dla plastiku, a ta czesc deski w passacie badzmy szczerzy najwyzszej jakosci to nie jest... potrafi trzeszczec juz w nowym samochodzie i jest twarda jak dziadowski plastik...

najbadziej żrace sa tzw choinki zapachowe, widzialem kilka przypadków jak sie dosłownie wżarły w deske powiedzone na kratce...

jak mozesz to zrob jakies zdjecie i wrzuc na forum

Witam kolegów. Widzę, że niektórzy mają ten problem co ja. W moim Passacie B7 zaczęla się łuszczyć część deski rozdzielczej pod listwą, a nad schowkiem. Wygląda to fatalnie - poprostu teflon schodzi z plastiku. Ale to nie wszystko. Schodzi także z plastiku wokół stacycji i teraz zaczyna schodzić z drzwiczek schowka. Byłem w serwicie VW, przekazali to do głównej siedziby i otrzymałem informację, że jest to wynik stosowania złych preparatów i to nie podlega reklamacji. W serwisie stwierdzili, że jest to pierwszy przypadek w Passacie B7. Jak to wygląda u was? Zgłaszaliście to i jakie było postępowanie VW?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No luszcza sie plastiki bo reaguja na rozne kosmetyki i na to co mamy na palcach. Zdziwicie sie? U mnie kolega w pracy zawsze i bardzo czesto jada w samochodzie, nie tylko normalne obiady kupowane po drodze ale kilogramy czipsow, a wiadomo ze one sa slone i oleiste a potem dotyka wszystkiego w samochodzie zaraz po jedzeniu czy w trakcie i jest roznica miedzy jego samochodem a innymi, tzn na wszystkich przysiskach od nawiewow czy w radio, szyby i okolo stacyjki wszystkie napisy i oznaczenia juz pozcierane, doslownie ma biale plamy na tych wszystkich przyciskach, jakby w fabryce nie nadrukowali nic. Druga sprawa kosmetyki, tez reaguja. W salonie VW kupilem srodek do czyszcznia deski oryginalny VW i dalem tylko 22 zl kiedy w niemczech widzialem ten sam za 19 euro, wiec sie oplaca i napewno nam nic nie uszkodzi na plastiku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności