StreamHD Zgłoś #2281 Napisano 1 Sierpnia 2018 Wentyle są dwa obok siebie, ten po lewej to od klimy. Ma się włączać i wyłączać jak włączasz / wyłączasz sprężarkę. Nie wiem jak z jest z biegami. Ma dwa biegi ale nie wiem na jakich warunkach one się zmieniają. 1 Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
KubaS1888 Zgłoś #2282 Napisano 1 Sierpnia 2018 Ciag dalszy problemów z klimą. Kompresor się załącza, brak drugiego biegu wentylatora klimy, panel klimatronica nie miga. Po podpięcia do kompa wyskoczyły takie błędy. Nabijacz który robił mi klime umywa ręce. Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
marcin_pesel Zgłoś #2283 Napisano 1 Sierpnia 2018 22 godziny temu, skrxp napisał: Wolniej/szybciej jak mniemam, tak? W zależności od tego jaka jest zadana temperatura na climatronicu czy jak to wygląda? Ten wentylator jest zaraz przy rozrządzie tak? Pierwszy bieg gdy włączysz klime, wentylator kręci się nie za szybko. Przy większym obciążeniu gdy np zatrzymujemy auto i pęd powietrza nie chłodzi chłodnicy powinien załączyć sie drugi bieg... wentylator odczuwalnie przyśpiesza, słychać charakterystyczne wycie. Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
skrxp Zgłoś #2284 Napisano 1 Sierpnia 2018 (edytowane) Panowie @marcin_pesel, @StreamHD i @nTomek. Sprawdziłem ten wiatrak po lewej stronie z mojego punktu widzenia czyli jak stoję na wprost auta patrząc pod maskę i wentylator ani drgnie. W ogóle się nie włącza. Odpaliłem autko, włączyłem klimatyzację i przejechałem 1,5 km. Zajęło mi to około 5-7min. Zgasiłem auto i przed następnym odpaleniem otworzyłem auto, maskę i stanąłem przed silnikiem. Mój pomocnik w środku włączył auto i klimatyzację(dwa razy) - żadnej reakcji. Po przejechaniu tej samej trasy(1,5 km, 5-7min) zostawiłem auto na chodzie z włączoną klimatyzacją od samego początku, otworzyłem maskę i nadal nic. Wiatrak stoi w bezruchu. Pomagałem mu zakręcając go ręcznie ale to nie pomogło w jego uruchomieniu. Edit: było to przed dziesięcioma minutami. Temperatura na dworze to 31 stopni Celsjusza. Edytowane 1 Sierpnia 2018 przez skrxp Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
nTomek Zgłoś #2285 Napisano 1 Sierpnia 2018 Sprawdź go. Odłącz od instalacji i podłącz "na ostro" pod 12V. Jeśli nie kręci to do wymiany. Można bawić się w wymianę samych szczotek, ale pewnie łożysko już ma luz i za chwilę znów będzie po szczotkach. Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
skrxp Zgłoś #2286 Napisano 1 Sierpnia 2018 Jutro się za niego wezmę. Możliwe jest to, że przez ten niedziałający wentylator klimatyzacja na postoju wyłącza się i włącza jak chce? Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
StreamHD Zgłoś #2287 Napisano 1 Sierpnia 2018 13 minut temu, nTomek napisał: Sprawdź go. Odłącz od instalacji i podłącz "na ostro" pod 12V. Jeśli nie kręci to do wymiany. Można bawić się w wymianę samych szczotek, ale pewnie łożysko już ma luz i za chwilę znów będzie po szczotkach. Mimo wszystko jest wiele postów, że wymiana szczotek załatwiła sprawę na kawał czasu. Ja też szczoty zmieniałem kilka mięsięcy temu i póki co działa. Jak reszta wentyla jest ok to szczotki ratują sprawę. 23 minuty temu, skrxp napisał: Pomagałem mu zakręcając go ręcznie ale to nie pomogło w jego uruchomieniu. Zobacz czy jak naciskasz na środek wirnika to wentyl startuje. Jeżeli startuje po dociskaniu go to typowy objaw dla zużytych szczotek. 1 Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
skrxp Zgłoś #2288 Napisano 1 Sierpnia 2018 Wentylator nie startuje po naduszeniu na wirnik. Kilkukrotnie próbowałem. A sam wentylator wygląda tak: Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
StreamHD Zgłoś #2289 Napisano 1 Sierpnia 2018 No to zaczynając od najłatwiejszego - podłącz go prosto pod 12V i zobacz czy działa. Nie używaj klimy w gorące dni bo jak nie zadziała zawór to może być małe bum. 1 Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
skrxp Zgłoś #2290 Napisano 2 Sierpnia 2018 Wentylator bezpośrednio po podłaCzeniu do akumulatora startuje. Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
nTomek Zgłoś #2291 Napisano 2 Sierpnia 2018 Sprawdź bezpieczniki S42 i S105. Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
skrxp Zgłoś #2292 Napisano 2 Sierpnia 2018 Bezpiecznik 40A oraz 60A pod kierownicą? Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
nTomek Zgłoś #2293 Napisano 2 Sierpnia 2018 Wg. schematu to 40A (zasilanie wentyla), 5A (cewki przekaźników). Poczytaj też temat Wentylator od chlodnicy klimy Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
skrxp Zgłoś #2294 Napisano 2 Sierpnia 2018 (edytowane) Więc gdyby ktoś szukał odpowiedzi. Wentylator który był zamontowany w aucie po podłączeniu na krótko do auta działał ale mozolnie. Podając mu 12V on chodził na pierwszym biegu. Prawdopodobnie przez to, że był uszkodzony spalił się bezpiecznik(ale tego nie jestem do końca pewien) więc wymieniłem te bezpieczniki, podpiąłem 'nowy'(ze szrotu) wentylator i zaczęło hulać. Tylko, że troszkę zmodyfikowałem tor przewodu idącego od wiatraka do wtyczki z tego względu, że nie mogłem sobie poradzić z wetknięciem go w fabryczne miejsce. Dlatego zdecydowałem się puścić go górą i wygląda to tak: Na razie nie widziałem aby klimatyzacja się wyłączała i włączała ponownie podczas postoju na biegu jałowym. Będę obserwować dalej czy również drugi bieg się załączy. Dziękuje Panowie @marcin_pesel, @StreamHD i @nTomek za pomoc Edit: Sprężarka na postoju już się nie wyłącza i włącza kiedy chce jak i drugi bieg wentylatora działa Edytowane 4 Sierpnia 2018 przez skrxp 2 Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
tybur Zgłoś #2295 Napisano 3 Sierpnia 2018 Problem z klimatyzacją ciąg dalszy ... Tak jak pisałem wcześniej problem polega na tam, że po nabiciu klimy chodziła przez około 2 minuty i przestawała chłodzić. Gruby przewód robił się lodowaty. Spec od klimy powiedział, że przewód zamarza i dlatego nie czuć chłodu i trzeba czujnik ciśnienia wymienić. Wczoraj go wymieniłem ale różnica jest taka, że teraz przestaje chłodzić po około 15 minutach a oba przewody są ciepłe. Wie ktoś może co teraz dolega Passatowi? Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
radekrp90 Zgłoś #2296 Napisano 4 Sierpnia 2018 Czyli zamarza przy grodzi? Za dyszą rozprężną też masz zamarznięty (z tego co pamiętam jest przy porcie serwisowym)? Jeśli nie to masz zapchany skraplacz, przynajmniej tak mi się wydaje. Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
tybur Zgłoś #2297 Napisano 4 Sierpnia 2018 Gruby przewód na początku pracy klimatyzacji na całej długości robi się bardzo zimny i w wyniku różnicy temperatur zbierają się na nim krople wody. Po pewnym czasie gdy klima przestaje działać robi się ciepły. To, że zamarza mi przewód powiedział mi spec od klimy ale nie określił w którym miejscu. http://pl.realoem.me/Volkswagen/RDW/PA/1999/221/R/2/260/260041 czy tak jak na tym schemacie skraplacz to cała chłodnica klimatyzacji ? Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
radekrp90 Zgłoś #2298 Napisano 6 Sierpnia 2018 Tak skraplacz to tzw chłodnica klimatyzacji (tzn. tak ją się potocznie w uproszczeniu nazywa). Parownik to element w kabinie, obok nagrzewnicy. Gruby przewód zawsze przy pracy będzie zimny. W przypadku schematu z linku rurki 6 i 10 powinny być zimne, rurka 7 ciepła/gorąca. Przy czym rurka 6 możne nawet przymarzać, bo jest bezpośrednio za dyszą, a rurka 10 powinna być chłodna i pokryta skroplinami. Jeśli przymarza to albo problem z regulacją kompresora, albo dysza jest przytkana. Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
ronuch Zgłoś #2299 Napisano 11 Sierpnia 2018 Może tez być zapchany osuszacz - ja tak miałem i czynnik rozprężał się zaraz za osuszaczem. W moim przypadku od osuszacza w kierunku dyszy rozprężnej przewód zamiast być ciepły był zamarznięty. Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
kindaszek Zgłoś #2300 Napisano 11 Sierpnia 2018 Witam Panowie ja w skrocie opisze swoja sytuacje bo tez mam problem z klimatyzacja. Zaczelo sie od stwierdzenia ze sprezarka nie robi cisnienia- kupilem druga z odzysku tez robila za slabe okolo 9 barow. Postanowilem kupic po regeneracji sprezarke i ta daje 22-26 barow a niskie bylo w granicach 1-2 bara. Obydwie rurki sa z taka sama temperatura jak otoczenie. Osuszacz- nowy Okazalo sie ze wiatrak od chlodniczki nie dziala probowalismy na ostro. Zamontowalismy drugi z odzysku i dziala ale chyba na pelnych obrotach i przez caly czas od uruchomienia zaplonu wogole sie nie wylacza Gdzies wyczytalem ze wiatrak na postoju chodzi caly czas i wylacza sie podczas jazdy wyprobuje to w poniedzialek jak i sprawdze na pierwszy rzut dysze rozprezajaca. Za wszelkie podpowiedzi wielkie dzieki Pozdrawiam Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach