Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Wentyle są dwa obok siebie, ten po lewej to od klimy. Ma się włączać i wyłączać jak włączasz / wyłączasz sprężarkę.

Nie wiem jak z jest z biegami. Ma dwa biegi ale nie wiem na jakich warunkach one się zmieniają.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciag dalszy problemów z klimą. Kompresor się załącza, brak drugiego biegu wentylatora klimy, panel klimatronica nie miga. Po podpięcia do kompa wyskoczyły takie błędy. Nabijacz który robił mi klime umywa ręce. 

20180801_114945.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 godziny temu, skrxp napisał:

Wolniej/szybciej jak mniemam, tak? W zależności od tego jaka jest zadana temperatura na climatronicu czy jak to wygląda? 

Ten wentylator jest zaraz przy rozrządzie tak? 

Pierwszy bieg gdy włączysz klime, wentylator kręci się nie za szybko.  Przy większym obciążeniu gdy np zatrzymujemy auto  i pęd powietrza nie chłodzi chłodnicy powinien załączyć sie drugi bieg... wentylator odczuwalnie przyśpiesza, słychać charakterystyczne wycie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie @marcin_pesel@StreamHD i @nTomek. Sprawdziłem ten wiatrak po lewej stronie z mojego punktu widzenia czyli jak stoję na wprost auta patrząc pod maskę i wentylator ani drgnie. W ogóle się nie włącza. Odpaliłem autko, włączyłem klimatyzację i przejechałem 1,5 km. Zajęło mi to około 5-7min. Zgasiłem auto i przed następnym odpaleniem otworzyłem auto, maskę i stanąłem przed silnikiem. Mój pomocnik w środku włączył auto i klimatyzację(dwa razy) - żadnej reakcji. Po przejechaniu tej samej trasy(1,5 km, 5-7min) zostawiłem auto na chodzie z włączoną klimatyzacją od samego początku, otworzyłem maskę i nadal nic. Wiatrak stoi w bezruchu. Pomagałem mu zakręcając go ręcznie ale to nie pomogło w jego uruchomieniu.

 

Edit: było to przed dziesięcioma minutami. Temperatura na dworze to 31 stopni Celsjusza.

Edytowane przez skrxp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź go. Odłącz od instalacji i podłącz "na ostro" pod 12V. Jeśli nie kręci to do wymiany. Można bawić się w wymianę samych szczotek, ale pewnie łożysko już ma luz i za chwilę znów będzie po szczotkach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jutro się za niego wezmę. Możliwe jest to, że przez ten niedziałający wentylator klimatyzacja na postoju wyłącza się i włącza jak chce?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, nTomek napisał:

Sprawdź go. Odłącz od instalacji i podłącz "na ostro" pod 12V. Jeśli nie kręci to do wymiany. Można bawić się w wymianę samych szczotek, ale pewnie łożysko już ma luz i za chwilę znów będzie po szczotkach.

 

Mimo wszystko jest wiele postów, że wymiana szczotek załatwiła sprawę na kawał czasu. Ja też szczoty zmieniałem kilka mięsięcy temu i póki co działa. Jak reszta wentyla jest ok to szczotki ratują sprawę.

 

23 minuty temu, skrxp napisał:

Pomagałem mu zakręcając go ręcznie ale to nie pomogło w jego uruchomieniu.

 

Zobacz czy jak naciskasz na środek wirnika to wentyl startuje. Jeżeli startuje po dociskaniu go to typowy objaw dla zużytych szczotek.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wentylator nie startuje po naduszeniu na wirnik. Kilkukrotnie próbowałem.

 

A sam wentylator wygląda tak:

CAD19C16-8C77-44A6-9F60-6672D805CA14.thumb.jpeg.77319c6f7fadeff6df795d5317d44d96.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to zaczynając od najłatwiejszego - podłącz go prosto pod 12V i zobacz czy działa.

Nie używaj klimy w gorące dni bo jak nie zadziała zawór to może być małe bum.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wentylator bezpośrednio po podłaCzeniu do akumulatora startuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź bezpieczniki S42 i S105. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bezpiecznik 40A oraz 60A pod kierownicą?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc gdyby ktoś szukał odpowiedzi. Wentylator który był zamontowany w aucie po podłączeniu na krótko do auta działał ale mozolnie. Podając mu 12V on chodził na pierwszym biegu. Prawdopodobnie przez to, że był uszkodzony spalił się bezpiecznik(ale tego nie jestem do końca pewien) więc wymieniłem te bezpieczniki, podpiąłem 'nowy'(ze szrotu) wentylator i zaczęło hulać. Tylko, że troszkę zmodyfikowałem tor przewodu idącego od wiatraka do wtyczki z tego względu, że nie mogłem sobie poradzić z wetknięciem go w fabryczne miejsce. Dlatego zdecydowałem się puścić go górą i wygląda to tak:

IMG_2524.thumb.JPG.1278f8677f00fcab2fa7afa2e7128e30.JPG

 

IMG_2525.thumb.JPG.69881a45ef60e22c0ca9127bfac3299d.JPG

 

IMG_2526.thumb.JPG.3b5059b6d44cc6971322f7a0bcf2040f.JPG

Na razie nie widziałem aby klimatyzacja się wyłączała i włączała ponownie podczas postoju na biegu jałowym. Będę obserwować dalej czy również drugi bieg się załączy. Dziękuje Panowie @marcin_pesel, @StreamHD i @nTomek za pomoc ;) 

 

Edit: Sprężarka na postoju już się nie wyłącza i włącza kiedy chce jak i drugi bieg wentylatora działa ;) 

Edytowane przez skrxp
  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem z klimatyzacją ciąg dalszy ...

Tak jak pisałem wcześniej problem polega na tam, że po nabiciu klimy chodziła przez około 2 minuty i przestawała chłodzić. Gruby przewód robił się lodowaty. Spec od klimy powiedział, że przewód zamarza i dlatego nie czuć chłodu i trzeba czujnik ciśnienia wymienić.

Wczoraj go wymieniłem ale różnica jest taka, że teraz przestaje chłodzić po około 15 minutach a oba przewody są ciepłe.

Wie ktoś może co teraz dolega Passatowi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli zamarza przy grodzi? Za dyszą rozprężną też masz zamarznięty (z tego co pamiętam jest przy porcie serwisowym)? Jeśli nie to masz zapchany skraplacz, przynajmniej tak mi się wydaje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gruby przewód na początku pracy klimatyzacji na całej długości robi się bardzo zimny i w wyniku różnicy temperatur zbierają się na nim krople wody. Po pewnym czasie gdy klima przestaje działać robi się ciepły. To, że zamarza mi przewód powiedział mi spec od klimy ale nie określił w którym miejscu.

http://pl.realoem.me/Volkswagen/RDW/PA/1999/221/R/2/260/260041

czy tak jak na tym schemacie skraplacz to cała chłodnica klimatyzacji ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak skraplacz to tzw chłodnica klimatyzacji (tzn. tak ją się potocznie w uproszczeniu nazywa).

Parownik to element w kabinie, obok nagrzewnicy. Gruby przewód zawsze przy pracy będzie zimny. W przypadku schematu z linku rurki 6 i 10 powinny być zimne, rurka 7 ciepła/gorąca. Przy czym rurka 6 możne nawet przymarzać, bo jest bezpośrednio za dyszą, a rurka 10 powinna być chłodna i pokryta skroplinami. Jeśli przymarza to albo problem z regulacją kompresora, albo dysza jest przytkana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może tez być zapchany osuszacz - ja tak miałem i czynnik rozprężał się zaraz za osuszaczem. W moim przypadku od osuszacza w kierunku dyszy rozprężnej przewód zamiast być ciepły był zamarznięty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie ja w skrocie opisze swoja sytuacje bo tez mam problem z klimatyzacja.

Zaczelo sie od stwierdzenia ze sprezarka nie robi cisnienia- kupilem druga z odzysku tez robila za slabe okolo 9 barow.

Postanowilem kupic po regeneracji sprezarke i ta daje 22-26 barow a niskie bylo w granicach 1-2 bara.

Obydwie rurki sa z taka sama temperatura jak otoczenie.

Osuszacz- nowy

Okazalo sie ze wiatrak od chlodniczki nie dziala probowalismy na ostro.

Zamontowalismy drugi z odzysku i dziala ale chyba na pelnych obrotach i przez caly czas od uruchomienia zaplonu wogole sie nie wylacza 

Gdzies wyczytalem ze wiatrak na postoju chodzi caly czas i wylacza sie podczas jazdy wyprobuje to w poniedzialek jak i sprawdze na pierwszy rzut dysze rozprezajaca.

Za wszelkie podpowiedzi wielkie dzieki

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności