Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

azot pod ciśnieniem z kontrastem UV i sprawdzają gdzie jest wyciek.
To tez wiem ale jak nieszczelnosc jest naprawde mala to nawet kontrast nic nie da,wiem bo u siebie szukalem tak malego wycieku,po miesiacu ubywalo 120gram udalo mi sie to opanowac dociagajac wszystkie nakretki ale na ktorej uciekalo to juz nie wiem)))).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Być może głupie pytanie ale czy do wymiany sprzęgła z elektromagnesem trzeba spuszczać czynnik? Moje sprzegiełko sie zagotowało że aż dym z niego idzie. I to po dwóch tygodniach od wymiany kompresora i nabicia klimy. Na szczescie nie wyrzuciłem starego który puszczał czynnik na uszczelniaczu centralnym ale po rozebraniu okazało się, że nadaje się tylko do kompletnej regeneracji ale taniej mnie wyszło kupić używany ale szczelny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Być może głupie pytanie ale czy do wymiany sprzęgła z elektromagnesem trzeba spuszczać czynnik? Moje sprzegiełko sie zagotowało że aż dym z niego idzie. I to po dwóch tygodniach od wymiany kompresora i nabicia klimy. Na szczescie nie wyrzuciłem starego który puszczał czynnik na uszczelniaczu centralnym ale po rozebraniu okazało się, że nadaje się tylko do kompletnej regeneracji ale taniej mnie wyszło kupić używany ale szczelny.

 

 

Jeżeli uda się odkręcić sprzęgło na samochodzie (rzadkość) to nie trzeba. Bardzo duże znaczenie ma ile tam jest miejsce jeżeli zmieści się ściągacz to bez problemu. Jeżeli to się nie uda zostaje wymontowanie sprężarki co wiąże się z kolejnym spuszczeniem odczynnika i nabiciem sprężarki. U mnie w 1.9 niestety było za mało miejsca. Po za tym w moim przypadku to rozleciało się łożysko na sprężarce a sprzęgło było dobre. Jesteś pewny że to sprzęgło ? Jeżeli po załączeniu klimy pasek stoi albo się obślizguje (sprzęgło załączone) to zatarła się sprężarka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po załączeniu pasek kręci się normalnie. Nie ślizga się ani nie staje tylko idzie dym ze sprzęgła i zgrzytanie w okolicach właśnie sprzęgła sprężarki. Parę postów wcześniej masz opisane przeze mnie objawy.

Edytowane przez pietrek_g

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mógłby się ktoś odnieść do wcześniej opisanego przeze mnie problemu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam taki problem podczas jazdy klima chłodzi dobrze, jak zatrzymam się nagle sprężarka się rozłącza i załącza cyklicznie w odstępie kilku sekund, ruszam i znów jest wszystko w porządku, jak stoję na biegu jałowym, ale podniosę obroty na ponad 1100-1200obr/min jest również ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

mam problem ze swoją klimatyzacją, kupiłem samochód i wymieniłem całą klimatyzacje, wszystkie rurki itd, została ona nabita, ale sprężarka sie nie włączała, mechanik mi wymienił przewody i się załączala.

 

Teraz jak sie zrobilo cieplo i chcialem ja uzywac zauwazylem ze nie zalacza sie wentylator. Jak zalaczam to slychac ze silnik inaczej pracuje.

 

Co moze byc tutaj przyczyna ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam,

mam problem ze swoją klimatyzacją, kupiłem samochód i wymieniłem całą klimatyzacje, wszystkie rurki itd, została ona nabita, ale sprężarka sie nie włączała, mechanik mi wymienił przewody i się załączala.

 

Teraz jak sie zrobilo cieplo i chcialem ja uzywac zauwazylem ze nie zalacza sie wentylator. Jak zalaczam to slychac ze silnik inaczej pracuje.

 

Co moze byc tutaj przyczyna ?

 

Wnioskuje że uszkodzony wentylator na "aledrogo" po stówce można kupić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O to chodzi, że jak go podlacze na krotko to on dziala.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam, mam taki problem podczas jazdy klima chłodzi dobrze, jak zatrzymam się nagle sprężarka się rozłącza i załącza cyklicznie w odstępie kilku sekund, ruszam i znów jest wszystko w porządku, jak stoję na biegu jałowym, ale podniosę obroty na ponad 1100-1200obr/min jest również ok.

 

Bardzo prawdopodobne że układ jest przypchany (dysza rozprężna, osuszacz itp. Do tego może nie działać wentylator klimatyzacji i dlatego tak się dzieje miałem tak samo jak kupiłem auto. Wszystko zostało wymienione i teraz śmiga elegancko o chłodzi jak trzeba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam kolego. Chcialem sie Ciebie zapytac bo podobno masz to opanowane iz mam problem z klima w Moim B6 gdyz sie nie wlacza a po skanie na Clomatroniku wychodza bledy takie jak 71' 00h oraz 4f9 0A.h oraz 524 04.h podpowiesz mi co to za bledy. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam kolego. Chcialem sie Ciebie zapytac bo podobno masz to opanowane iz mam problem z klima w Moim B6 gdyz sie nie wlacza a po skanie na Clomatroniku wychodza bledy takie jak 71' 00h oraz 4f9 0A.h oraz 524 04.h podpowiesz mi co to za bledy. Pozdrawiam.

 

Kolego błąd 71' 00h jest związany z silnikiem klapy regulacji temperatury. Te 2 następne albo są ze sobą powiązane albo dotyczą czegoś innego dokładnie nie wiem jak to jest b6. Ale jeżeli fizycznie kompresor pracuje to masz problem z klapami regulującymi powietrze zimne/ciepłe itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pany, jaki jest mniej więcej koszt płukania klimy? Byłem dziś z moim kompresorem u fachmana. To nie sprzęgło jednak padło tylko kolejny kompresor się zatarł. Facet stwierdził, że to przez niewypłukany układ po wymianie kompresora. Stwierdził, że dwa tygodnie to i tak długo wytrzymał mi ten kompresor. Za samo płukanie zawołał 250zł. Najpierw jednak muszę wymienić ponownie kompresor. Coś jeszcze trzeba wymienić przed płukaniem? Zastanawiam się nad osuszaczem i dysza rozprężną. Czyli teraz popłynę na jakiś 1000zł jak liczę tak na szybko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pany, jaki jest mniej więcej koszt płukania klimy? Byłem dziś z moim kompresorem u fachmana. To nie sprzęgło jednak padło tylko kolejny kompresor się zatarł. Facet stwierdził, że to przez niewypłukany układ po wymianie kompresora. Stwierdził, że dwa tygodnie to i tak długo wytrzymał mi ten kompresor. Za samo płukanie zawołał 250zł. Najpierw jednak muszę wymienić ponownie kompresor. Coś jeszcze trzeba wymienić przed płukaniem? Zastanawiam się nad osuszaczem i dysza rozprężną. Czyli teraz popłynę na jakiś 1000zł jak liczę tak na szybko.

 

 

Czyli tak jak przypuszczałem. Cena w sumie normalna. To trzeba wypłukać chemią i wszystko rozebrać dlatego taka cena. Ja w sumie tego nie robiłem u siebie ale za to wymieniłem dyszę i osuszacz i śmiga już klika miesięcy. W dodatku 2 razy spuszczałem odczynnik bo sprężarka którą kupiłem (używaną) pochodziła nie długo ze względu że od początku chrobotała tak z pół roku (uszkodzenie łożyska wewnątrz). Obecnie wszystko śmiga drugi kompresor ponowne nabicie + olej. I myślę że po takich zabiegach będzie służyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pany, jaki jest mniej więcej koszt płukania klimy? Byłem dziś z moim kompresorem u fachmana. To nie sprzęgło jednak padło tylko kolejny kompresor się zatarł. Facet stwierdził, że to przez niewypłukany układ po wymianie kompresora. Stwierdził, że dwa tygodnie to i tak długo wytrzymał mi ten kompresor. Za samo płukanie zawołał 250zł. Najpierw jednak muszę wymienić ponownie kompresor. Coś jeszcze trzeba wymienić przed płukaniem? Zastanawiam się nad osuszaczem i dysza rozprężną. Czyli teraz popłynę na jakiś 1000zł jak liczę tak na szybko.

 

Nie koniecznie popłyniesz na 1000,250 zł jak piszesz płukanie, jak klima szczelna czynnik odciągnie + nabije różnice zatem koszt w granicach 50 zł, osuszacz 80 zł, dysza z 10 + kompresor. Jak masz gwarancje rozruchową bo przypuszczam że używka możesz zawsze atakować szrociarza że padł kompresor i niech sprzeda inny/ wymieni na inny jak już po obniżonej cenie.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie gość od którego kupiłem kompresor nie uznał gwarancji gdyż stwierdził że skoro kompresor chodził przez 2 tygodnie to on mi sprzedał sprawny. Kompresor kupie tym razem po całkowitej regeneracji czyli ok. 600zł na allegro, 250 płukanie, 100 nabicie, reszta cen tak jak podałeś mniej więcej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam mam problem z wetylatorem padl mi wiec wymienilem lecz nie chodzi po wlonczeniu klimy na krutko dziala jak zwariowany co sprawdzic bezpiecznik ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam to samo padła sprężarka opiłi w układzie nowaa używana sprężarka płukanie układu osuszacz nissensa dysza rozprężna już 300 plus robota płukanie napełnianie i będzie ze 700zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja będę chciał założyć sprężarkę po regeneracji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WITAM, podłącze się do tematu otóż od roku szukam uczciwego i profesjonalnego serwisu klimatyzacji ponieważ już po raz trzeci nabiłem klimę a środek r-134 uciekł po 4 dniach, we wszystkich serwisach których byłem nie potrafią znaleźć miejsca ubytku . Dodam, że jestem z mazur i interesują mnie serwisy z okolic OLSZTYN - SZCZYTNO ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności