Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

wiem że kompresor byłe regenerowany przez poprzedniego właściciela, mam całą fakturę z tego zabiegu, zastanawiam się tylko kiedy to było robione bo aktualnie mnie pamięć zawodzi a papiery mam w domu.

 

Pytanie jeszcze 1 czy gdyby padało sprzęgiełko to tak dobrze by się kręciło przy wyłączonej klimie? nie powinno się też wtedy blokować?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy wyłączonym kompresorze sprzęgiełko jest rozłączone więc koło pasowe kręci się swobodnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra więc skupię się na sprzęgiełku orientujesz się może jaki może być koszt takiego sprzęgła? jak tego szukać? bo w intercarsie niczego takiego nie znalazłem. Rozumiem że reszta z tego co napisałem nie jest prawdopodobna? Jak miała by wyglądać naprawa tz. demontaż przodu potem kompresora itd? czy muszę spuszczać czynnik?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pasek możesz spróbować naciągnąć i zobaczysz czy to coś da. Co do cen to nie mam pojęcia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok dzięki za wsparcie, sprawdzę ten pasek może dziś się uda.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pasek pewnie za slabo naciagniety i tyle,a co tego obiegu zamknietego to tak ma byc jak jest zaje..cie goraco to klapa obiegu zamknie sie sama u mnie jest tak samo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeszcze jedno pytanko, jak już będę próbował naciągać pasek to od razu go wymienić na nowy? i z jaką siłą go naciągnąć? gdzieś czytałem że 25Nm to taki standard, czy po prostu naciągać tak daleko aż przestanie piszczeć ?

 

Z góry dzięki za info

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

naciagnij na starym poprostu mocniej niz jest teraz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok tak też uczynię i dam znać jak wyszło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś ma do sprzedania dekiel do sprężarki zaxel do B5 AFN 98 rok

 

IMAG0175.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam panowie i panie. Może mi ktoś powiedzieć co to jest za przewód od klimy? (jak się nazywa, lub oznaczenie) Czy takie coś się spawa czy od razu wymienia?

Mam B5 1997r climatronic AJM

1yokys.jpg

mwb0xu.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AUDI A4 WĄŻ PRZEWÓD KLIMATYZACJI 8D0260704H.jpg

 

jak się nie mylę ten wąż ma oznaczanie 8D0260704H bo kiedyś też go wymieniałem

Edytowane przez PersoN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spawac sie nie da bo za cienka scianka,tylko wymiana albo dorobic w zakladzie co maja przewody silowe do koparek ja dorobilem caly elastyczny ten cienki od chlodnicy do podszybia 40zl mnie wyszedl i dzila jak powinien.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam forumowiczow .mam male pytanie do znawcow tematu . Czy jest mozliwosc wygiecia tych aluminowych przewodow ktore biegna kolo miski olejowej do kompresora .bo co roku musze jezdzic na naprawe owych przewodow gdyz sa nizej niz miska i szybko ulegaja zniszczeniu :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie łatwiej założyć osłonę pod silnik, która je osłoni?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Juz to przerabialem oslona osloni ale na krotka mete z czasem przygnita mi waz i robi sie pęknięcie robie to juz co roku a w czwartek mam wizyte i chialbym wiedziec czy jest mozliwosc bo pewnie bedzie musial pospawac .wiec chce aby mi go tak wygial abym nie mial juz z tym problemu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy jest mozliwosc wygiecia tych aluminowych przewodow ktore biegna kolo miski olejowej do kompresora .bo co roku musze jezdzic na naprawe owych przewodow gdyz sa nizej niz miska i szybko ulegaja zniszczeniu :(

 

Wyginać? Absolutnie. Raczej odkręcić i wtedy je odpowiednio ustawic i dokręcić nakrętki. Bo skoro są ponizej miski, to ktoś je źle zamocował.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Person dzieki za oznaczenie. Czy moze ktoś potwierdzić? Bo zamówiłbym na allegro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, jestem nowym użytkownikiem forum wiec jeśli czegoś nie doczytałem z góry przepraszam.

Mój problem z klimą wygląda następująco wymieniłem wadliwą sprężarkę i nabiłem klime, pochodzila tydzień i przestała działać prawidłowo, jakiś miesiąc temu kolejny "spec" wypłukał mi całą instalacje, wymienił dysze dławiącą nabił klime i znowu pochulało z tydzień czasu i zdechło. Teraz jestem dzień po wymianie wentylatora chłodnicy klimatyzacji i czujnika temperatury zewnetrznej. Klima szczelna, wentylator się załącza, sprzęgiełko od sprężarki równierz, a klima raz działa raz nie, żyje własnym życiem, czasem chłodzi, choć częściej nie.

Dodam, że autodiagnoza wyświetla mi następujące kody błędów 25b 02, 4fa 02, 4f7 02, 4f8 02, wszystkie serwomotory działają poprawnie, zamykaja się i otwierają jak powinny, a i tak raczej nie powinny mieć wpływu na poprawne chłodzenie, zwłaszcza przy takiej temperaturze otoczenia.

zwracam się o pomoc, bądź poradę o jakiegoś dobrego speca od klimy w rejonie Zagłębia Dąbrowskiego, bądź Śląska.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może osuszacz jest zabity, wzrasta ciśnienie w klimie i wyłącza sprężarke.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności