Skocz do zawartości
13jurek13

poduszki Lemfordera, podróba czy ori??

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, przepraszam za "odkopanie" tematu, ale sprawa bardzo podobna.

Kupiłem cztery poduszki, dwie lemf, dwie corteco. Mam niestety pewne wątpliwości - porównując je ze zdjęciami na allegro czy motointegrator wyglądają inaczej. Ani jedna nie ma też na sobie nazwy firmy, ani loga, nie widać też śladów szlifowania oznaczeń vw/audi (czytałem o tym gdzieś na forum). Pokażę zdjęcia, mam nadzieję, że ktoś mi doradzi (może ktoś ostatnio kupował takie):

 

1. Lemforder 1770101

Jedyne oznaczenia, to na części gumowej w "słoneczkach" (pewnie chodzi o rok) - cyfra 12, obok 13, dalej 14.

 

47043971c136e4ffgen.jpg

a3f6f70ff31795d3gen.jpg

ab513249d1896d40gen.jpg

068e129099da2fd8gen.jpg

 

 

2. Corteco 602572

Poduszka identyczna jak ta wyżej, różni się jedynie osłoną. Na poduszce też jedynie oznaczenia w słoneczkach, tym razem 11, 12 i 13. Na osłonie gumowej oznaczenia 12 i 13.

 

096d8438d1ac8bb3gen.jpg

8564aea0afeb4207gen.jpg

d674f37c69f7fb08gen.jpg

09741612778e7f05gen.jpg

7d967788679e4d65gen.jpg

 

 

3.Lemforder 3665801

Tutaj na szarej osłonie napis >EPDM< oraz k1. Od dołu na samej gumie jest numer części z VW, zgodny z tym na pudełku.

 

b18dbd20730e1670gen.jpg

722364a818503631gen.jpg

314ca6f50242b4a5gen.jpg

 

4. Corteco 21652947

Tu jedynie cztery słoneczka - 11,12,13,14.

 

6c21707060e6d74fgen.jpg

2a77f10a8eba1d98gen.jpg

659250df726c09e8gen.jpg

 

Będę wdzięczny za opinie co do oryginalności. Poduszki kupione od sklepu, na paragonie wypisane są jako lemf/corteco i symbol.

 

Pozdrawiam

47043971c136e4ffgen.jpg

a3f6f70ff31795d3gen.jpg

ab513249d1896d40gen.jpg

068e129099da2fd8gen.jpg

096d8438d1ac8bb3gen.jpg

8564aea0afeb4207gen.jpg

d674f37c69f7fb08gen.jpg

09741612778e7f05gen.jpg

b18dbd20730e1670gen.jpg

722364a818503631gen.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poduszki pod silnik to jakies podróbki. Nie nadają się do montażu - przenoszą ogromne wibracje, aż uszy puchną.

 

Poduszka lemfordera pod skrzynię to oryginał.

 

Poduszka corteco pod skrzynie wygląda na oryginalną.

 

pozbądź się natychmiast tych śmieci. To muszą być Toprany w przebraniu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niekoniecznie Andrzeju

 

mam na magazynie chyba i lema i corteco pod silnik i powiem jutro czy to oryginały czy nie.

Jakkolwiek wg mnie będą to oryginały.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z lemfordera pod silnik zdecydowanie zrezygnuj, zwłaszcza z tych, jeśl oznaczeń nie ma. Ja zakupiłem, były takie same oznaczenia jak na twoich zdjeciach, pudełko oryginalne, a auto tak wibruje, że jeszcze trochę i ***j mnie strzeli (tak, regulacje na poduszke przedniej wlacznie z jej wymiana, dobre zamontowanie, ulozenie silnika wszystko było zrobione). Nie popełniajcie tego błędu kupując pod silnik lema.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Z lemfordera pod silnik zdecydowanie zrezygnuj, zwłaszcza z tych, jeśl oznaczeń nie ma. Ja zakupiłem, były takie same oznaczenia jak na twoich zdjeciach, pudełko oryginalne, a auto tak wibruje, że jeszcze trochę i ***j mnie strzeli (tak, regulacje na poduszke przedniej wlacznie z jej wymiana, dobre zamontowanie, ulozenie silnika wszystko było zrobione). Nie popełniajcie tego błędu kupując pod silnik lema.

hmm bez przesady ,w ostatnim czasie bylem przy 2 passatach i wkladane byly dokladnie te poduszki i zadnych drgan nie ma, raz klient przywiozl sobie toprana to walilo gorzej niz na starych;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale ja też miałem te poduszki lema (bez oznaczeń) i po 5 minutach musiałem je zdemontować i oddać do sklepu - wszystko się trzęsło. Może w benzynie by się sprawdziły, ale na pewno nie w dieslu. Dla porównania mam "starą", 6 miesięczną poduchę Corteco (wybita nazwa) i nowiutkie poduchy z ASO - na nich wszystkich silnik pracuje bardzo kulturalnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam dziś po obejrzeniu poduszki pod skrzynią (prawa) zauważyłem że guma jest popękana w jednym miejscu czy to może być powodem szarpania i stuknięcia podczas zmiany biegów i ewentualnie ruszaniu ? przykładowo jadąc na 2 biegu przy odpuszczeniu gazu i dodaniu jest szarpnięcie i głuche stuknięcie.To numer poduchy 8D0399151J

http://e-katalog.intercars.com.pl/#/produkty/3313303513211-LMI36658-poduszka-skrzyni-biegow.html

http://e-katalog.intercars.com.pl/#/produkty/3013161533211-CO21652948-Poduszka-skrzyni-biegow,scr_content.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolego mikołaju na pierwszej naklejce na pudełku lemfordera masz made in germany i na drugim jest made in china :) więc już wszystko jasne 100% podróbki ,mnie czeka wymiana poduszki skrzyni ponieważ lewarek biegów mi sie rusza podczas dodawania gazu i rozpędzania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie w jednym passacie AVB jak go kupiłem też telepało i drżało, kupiłem lemy i od 2009 roku do dziś cisza i spokój.

Wymienione dwie pod silnik i jedna pod skrzynię. Jak lem jest ori można śmiało zakładać.

W drugim pasku AVF też czekają w garażu na wymianę lemy, tylko z braku czasu jeszcze nie założone, ale jak tylko zagoszczą w aucie podzielę się "wrażeniami".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W mojej opinii to oryginały. MAm na miejscu prosto od dystrybutora taką samą corteco, więc raczej mało prawdopodobne by dystrybutor oficjalny dystrybuował podróbki. Nie popadajcie w paranoje.

Pozdrówki

Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To fatalnie!

 

Nie oznacza to nic innego jak to, że nie da się już kupić dobrych jakościowo poduszek poza ASO. Bo na tych corteco/lem to wybacz, plomby można pogubić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W mojej opinii to oryginały. MAm na miejscu prosto od dystrybutora taką samą corteco, więc raczej mało prawdopodobne by dystrybutor oficjalny dystrybuował podróbki. Nie popadajcie w paranoje.

Pozdrówki

Marcin

 

Marcin, Ja mam poduszki pod silnik od Ciebie i na gumie jest logo Corteco:kciuki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no bo kiedyś to mnie się chciało rzeźbić te znaczki, tu sowę tam logo corteco :)))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a nie znajdziesz jeszcze prawdziwego corteco z logiem ? Chętnie kupię lewą poduszkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poszukam to może po drodze do Głogowa Ci podrzucę - sprawdzisz czy logo ładnie wydziergałem. Może napisać coś więcej "specjalnie dla Andrzeja - Corteco" :)

sorry za OT

 

wracając do tematu

corteco pewnie tez ma kilka fabryk , może jedne pochodzą z jednego inne z drugiego zakładu choć chyba każda powinna taka sama.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak poznać poduszki pod skrzynię w dobrym stanie? Jedynie dokładnie oglądać gumy i środek?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie się wydaję że ktoś musi wrzucić najlepiej wsteczny i na hamulcu próbować ruszać a Ty pod auto i obserwować...o ile nie widać już popękanych elementów gumowych:P

Ja właśnie rozważam taką kontrolę u siebie to telepie trochę i czuć szarpania przy wrzucaniu i zrzucaniu wstecznego:P

A mój passacik ma już 14 wiosen i 309tyś km a nic nie było wymieniane z poduszek jeszcze od nowości:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności