Skocz do zawartości
pyruś

Spalanie na krótkiej trasie 3,3 km

Rekomendowane odpowiedzi

Każdy łatwo może policzyć ile spali mu autko na dłuższej trasie, ale czy jest ktoś w stanie powiedzieć mi ile auto spali na następującym odcinku i warunkach:

- 3,3 km miasto

- 8 min drogi (wg Automapy)

- 4 sygnalizacje świetlne (możliwość stania na światłach)

- 1 radar na 50km/h

- zimny silnik

- temperatura zewnętrzna ok. 10 stopni

- opony 15/185

 

Chodzi mi o ilość zużytego ON biorąc pod uwagę że wg komputera na trasie jadąc 95 km/h przy 2000 obr/min średnie spalanie pokazuje 4,7-5 l/100km. Zauważyłem, że z wyliczeń wychodzi mi trochę więcej ok 0,5 litra/100km. Silnik AVG 110KM napęd 4motion.

Wyliczenie byłoby łatwe gdyby silnik był ciepły. Średnie spalanie na poziomie 6 litrów (miasto) pomnożyłbym przez 0,033 co da mi 0,198 L spalonego ON.

Zadaje to pytanie ponieważ będę pokonywał ten odcinek codziennie 2 razy i nie wiem czy to ma sens.

 

Czekam na wasze przemyślenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zalej na full, przejedź te trasę kilka razy (powiedzmy 10), ponownie zalejesz na full i zobaczysz ile paliwa Ci wejdzie. Wtedy sobie policzysz jakie spalanie wyszło.

PozdraVWiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 min spacerkiem,oszczędniej Ci wyjdzie

Spacerkiem to dłużej ;)

3,3 km w 20 minut to wychodzi 2,75 m/s a to spacerek to nie jest :)

 

Najprościej to zrób tak jak doradza Ci Artur :dobrze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak Michał pisze spacerkiem to schodzi ok 40 min, szybkim chodem ok 35min a w gajerku nie chce mi się tak pomykać zwłaszcza jak np pada śnieg czy deszcz. W ładną pogodę pewnie czasami się przejdę. Właśnie to jest taki głupi odcinek, że na pisze długo a auta się nie odpłaca odpalać. ,

Chyba tak zrobię, że zaleje na fula i przejadę kilka razy. Tylko wtedy przez tydzień nie mogę nigdzie indziej jeździć a to trochę komplikuje zadanie :( a dodatkowo spalę paliwo na dojazd do stacji paliw, a to zakłamie wynik.Może ktoś na podstawie pracy fizyki silnika potrafi to wyjaśnić. Np. wtryski, temp silnika itp.

Edytowane przez pyruś

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a dodatkowo spalę paliwo na dojazd do stacji paliw, a to zakłamie wynik

Ale pewnie do stacji nie masz jakoś strasznie daleko, tak że silnik się nagrzeje i spalanie gwałtownie spadnie.

 

Może ktoś na podstawie pracy fizyki silnika potrafi to wyjaśnić. Np. wtryski, temp silnika itp.

Pewnie jakieś sposoby są, ale na ile dokładne/dobre tego nie wiem. Na pewno trzeba by w nich brać pod uwagę styl jazdy. Dodatkowo masz 4 sygnalizacje świetlne - nie wiesz czy będziesz na nich stał, a jak będziesz to czy jedną zmianę czy więcej.

 

W tym przypadku to tak jak pisał kolega wcześniej, zatankuj do pełna, powiedzmy 10 przejazdów, dotankuj i masz jasne. Dojazd do stacji nawet możesz pominąć - wyjdzie Ci średnie x.x l/100 km i sobie obliczysz ile spalasz na te 3.3 km. Wynik pewnie będzie w rzeczywistości minimalnie większy bo dojeżdżając dodatkowe km na stację auto będzie miało wyższą temp. silnika a więc spalanie średnie się obniży - jednak będą to tak małe różnice że je śmiało pomiń.

 

Gdyby nie Twój strój w lecie najlepszy był by rower :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gdyby nie Twój strój w lecie najlepszy był by rower

 

eee,a dlaczego?W garniaku też można na rowerze jeździć? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ksiądz Mateusz w pełnym rynsztunku jeździ rowerem :lol

 

Zawsze można w bańkach mieć paliwo i lać auto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też myślałem o rowerze, ale jednak nie na każdą pogodę się sprawdza. Dzięki za podpowiedzi, jak nie wymyślę innego sposobu na sprawdzenie tego spalania to pewnie zastosuje sposób zalania do pełna i 10 kursów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skuter polecam 3litry pali ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skuter to super sprawa, jeździłem kiedyś Simsonem to palił mi 2,5 L ale niestety mieszkam w bloku, a nie mam garażu :( zostawić na osiedlu skuter to strach, bo jak nie ukradną to chołota coś wykręci czy poprzecina :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam tak jak ty.Tylko 5,5 km. spalanie na poziomie 8 l.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Może ktoś na podstawie pracy fizyki silnika potrafi to wyjaśnić

 

Tak, Antek Maciarewicz wraz ze swoimi ekspertami jest w stanie to wyliczyć :)

A poważnie to tak jak pisze Michał - jakiekolwiek próby wyliczenia będą obarczone dużym błędem, więc najlepiej zrobić test który da Ci dokładne dane.

 

Na marginesie TDI nie jest przeznaczony do dojazdów 3km, to typowy przykład złego dobrania narzędzia do potrzeb. Jak wieszasz obrazek na ściankę gipsową to używasz 5kg "baśki"? Smarta kup, będzie ekonomicznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Passat był kupiony wcześniej, tak więc w tym momencie źle dobrałem pracę do posiadanego samochodu :) hahahaha . Wiem o tym, że TDI nie lubi krótkich tras bo nie zdąży się rozgrzać ale nie rozstanę się z nim!!!! Mam jeszcze zapasowe auto - Tico więc może będę używał go na tą krótką trasę, ale on też dużo spala na początku bo chodzi ssanie póki nie rozgrzeje się silnik. Własnie zacząłem się też rozglądać za rowerem z silnikiem elektrycznym, zasięg ok 40 km na jednym ładowaniu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyszło, że jeżdżę rowerkiem jak jest ładna pogoda :) pozdrawiam. Temat do zamknięcia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zanim zamkniecie to dodam, ze moj AVF spala w takich warunkach 11-12 l/100 km.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja na codzien na kolej dojezdzam (jakies 5km) i przejade 850-950km.

no ale na zakupy, do przedszkola, do rodziny, itd tez sie jezdzi nie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy jestem ile pala wasze benzyniaki na takich odcinkach..

 

Moj pali, tankowanie do pelna, w zakeznosci od korkow od 11-13l lpg.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Moj pali, tankowanie do pelna, w zakeznosci od korkow od 11-13l lpg.

 

Mój, w zależności od korków i stopnia pośpiechu pali od 10 do 15 ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mój, w zależności od korków i stopnia pośpiechu pali od 10 do 15 ;-)

 

Mój tak samo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności