Skocz do zawartości
bartekch

Wybuch oleju pod blokiem silnik 1.6 TD (SB)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam panowie mam bardzo poważny problem i nie wiem o co chodzi. Problem jest dość ciężki do ogarnięcia.

 

Sprawa wygląda następująca że wracając z pracy ( przy -23 ) zaczelo coś mi dziwnie popiskiwać w silniku, po czym zaczeła się świecic kontrolka od ładowania ( wiedziałem tyle że się pasek na czymś ślizga się ). Dojeżdzając do garażu ( 5km od zdarzenia) nie spodobał mi się dźwięk silnika (suche cykanie) zobaczyłem że mi strasznie sadzi olej pod spodem ( Nie miska olejowa ). Gdy otworzyłem maske nie uwierzyłem w to co zobaczyłem. Olej rozbryzgany na lewej dolnej części bloku , łącznie nawet z nadkolem alternator, filtr powietrza paliwa, sanki skrzynia, elementy zawieszenia :/:

 

Po 20 minutach sprawdziłem poziom oleju, którego już nie było. Bagnet suchy...

 

Panowie pomocy co się stało ? :kwasny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Być może pękła głowica. Silnik KAPUTT...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakby głowica pękła to raczej nie dojechałybm.

 

@

Jutro wstawie zdjecie jak to wszystko wygląda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jakby głowica pękła to raczej nie dojechałybm.

 

Pewny jesteś? :fajny Mój szwagier z pękniętą głowicą przejechał 10km. Trzeba było stawać co kilka kilometrów a potem wziąc samochód na linkę. Bo już nie dało się dalej jechać.

U ciebie ewentualnie mogła jeszcze puscić rurka bagnetu i wychlapało olej. Ale to wróżenie z fusów. Musisz umyć silnik i wtedy coś będzie widać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
sadzi olej pod spodem ( Nie miska olejowa )
jakieś konkrety? my tym bardziej nie wiemy w którym miejscu jest wyciek... i jak powiedział kolega Danek to wróżenie z fusów ;) masz tam chłodnicę oleju?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zatkana odma?

 

Zatkana bo zamarzła

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcia ,zdjęcia,zdjęcia,bez tego to tak jak Danek zaprorokował. Chociaż przy teraźniejszych temperaturach wszystko mozliwe :/:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie rozsadziło filtr oleju co przy tych mrozach nie jest rzadkością, ewentualnie jak pisał kolega Danek75 coś sie stało z chłodnicą oleju.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wg mnie rozsadziło filtr oleju co przy tych mrozach nie jest rzadkością

Może tak być, bo własnie gdy olej jest gęsty może się zaciąć zawór przelewowy w pompie oleju i zbyt wysokie ciśnienie rozrywa filtr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Filtr Oleju oki :/. Zobaczcie sami

Zdjęcie0060.jpg

Zdjęcie0061.jpg

Zdjęcie0062.jpg

Zdjęcie0063.jpg

Zdjęcie0064.jpg

Zdjęcie0065.jpg

Zdjęcie0066.jpg

Zdjęcie0067.jpg

Zdjęcie0068.jpg

Zdjęcie0070.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie na tych zdjęciach nic konkretnego nie widać, a zdejmij osłonę rozrządu może po prosty uszczelniacz wałka,wału wywaliło i olej wydmuchało swoją droga jeśli poszedł simering (uszczelniacz) to masz zamarzniętą odme.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcie0061.jpg

to jest ta odma tak???/a co sie dzieje jak niedziała ona poprawnie?????i za co ona jest odpowiedzialna??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak to jest odma ale do niej idą rurki i z pokrywy zaworów masz ja wyprowadzona jeśli zgromadzone resztki oleju z oparami wody zamarzną blokują ją czyli ciśnienie wytworzone w wewnątrz silnika nie ma ujścia i coś wywala np; uszczelniacz no jakieś słabe miejsce musisz ją zdjąć i wyczyścić ale najpierw bym zobaczył czy to na pewno uszczelniacz zdejmij osłonę rozrządy poświeć latarka i będziesz wiedział z kont wyleciał olej. A widzisz z odmy jest rurka do tej dużej rury co ciągnie powietrze tam właśnie idzie ten nadmiar gazów czy ciśnienie i do komory spalania a później rurą wydechową ze spalinami.

Edytowane przez Józefoo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wygląda to troszkę tak jakby poleciał uszczelniacz wałka pośredniego...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wygląda to troszkę tak jakby poleciał uszczelniacz wałka pośredniego...

 

 

To i mu napisałem tera trzeba czekać aż napisze co i jak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
co się stało ?

Mam nadzieje ze wiesz co to jest zamarzająca odma-zapycha sie żużlem i oparami oleju które zamarzają i skrzynka korbowa nie ma wentylacji, wtedy podciśnienie pod tłokami szuka ujścia i odnajduje go w najsłabszym punkcie....bagnet lub któryś z uszczelniaczy.

Kiedyś w maluchu wypluło mi w ten sposób olej uszczelniaczem na koło zamachowe, a np. w fordzie wypluwało korek oleju...jeszcze w innym przypadku wypluwa olej do dolotu

Czyli sprawdzenie drożności odmy to podstawa, zimeringi z reguły wracają do swego położenia i nie trzeba ich wymieniać....wystarczy usunać powód utraty wentylacji skrzynki korbowej dolać oleju i jeździć dalej.

Sylwester zresztą już o tym napisał...;)..inni też....

Edytowane przez lebow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
trzeba czekać aż napisze co i jak
poczekamy zobaczymy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dopiero w poniedziałek zobacze, bo zjechałem na weekend do domciu

 

I pytanie jeszcze takie, czy mogło olej wypuścić na simeringu na miscje olejowej ? ( o ile takie coś jest ? )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Simmeringi są na elementach obrotowych wokół własnej osi, czyli wałkach, więc nie rozumiem, o co pytasz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności