Skocz do zawartości
szewczu

Demontaż katalizatora 1.8 T AEB

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam podejrzenie zapchanego katalizator i chce go wymontować podpowiedzcie jakie macie sposoby jego demontażu.

Mi do głowy tylko przychodzi odkręcenie od turbiny tu nie ma problemu ale już odkręcenie od strony wydechu, wiec możeby odkrecić mocowanie wydechu i opuścić go maksymalnie w dół i powinno zrobić sie miejsce. A jakie wy macie spostrzeżenia.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odkręcasz 3 śruby przy turbinie.

Luzujesz opaskę ściskającą (tą przed tłumikiem środkowym) i rozłączasz w tym miejscu wydech.

Odkręcasz mocowanie przy skrzyni.

I kat z odcinkiem rury wydechowej wyjmujesz do góry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oki dzięki tak właśnie myślałem żeby zrobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale pewnie trzeba mieć kanał, prawda?

Bez kanału nie da rady?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to dobrze jest nie miec drugiej sondy lambda :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie lepiej wywalić kata? Podjechać do firmy zajmującej się montażem tłumików, jak zostawisz kata zrobią to za darmo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każdy tłumikarz Ci to zrobi praktycznie za darmo - w zamian za kata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Każdy tłumikarz Ci to zrobi praktycznie za darmo - w zamian za kata.

 

ta, robota za 50 zl a katek warty 130 :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zalezy jeszcze jaki katalizator bo jedne sa wiecej warte a inne mniej.Ja byłem ostatnio na przegladzie i gosc podpia auto pod analizator spalin, dobrze ze zamontowałem sprawny katalizator bo były by jaja wieksze od torby.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odkopię trochę stary temat chciałbym prosić was o dokładne wymiary rury(które są potrzebne przy zakupie) gdyż chcę ją wstawić zamiast katalizatora. Dlatego idąc do sklepu potrzebne mi są dokładne wymiary i mniej więcej koszta takiej rury. Bo nie znam się na tym I czy rura ma być stalowa czy chromowana? Bądź jeszcze jakaś inna? Lepiej wbić bezpośrednio rurę a kata sprzedać czy wybebeszyć kata i w niego wbić rurę? Jeszcze coś, mianowicie takiego kata sprzedawać na allegro czy są specjalne skupy? Z góry dzięki za odpowiedz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności