Skocz do zawartości
hepos

Czy istnieje +12V znikające po wyjęciu kluczyka?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,

 

Chciałem spytać, czy w Passacie B5 98 istnieje taki kabelek z napięciem +12V, na którym pojawia się prąd po włączeniu zapłonu, a znika dopiero w momencie wyjęcia kluczyka ze stacyjki (a nie w momencie wyłączenia zapłonu) ?

 

Dzięki za odpowiedzi, pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest przy radiu, jeden plus jest stały tzw. pamięć, a drugi właśnie po wyjęciu kluczyka znika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, istnieje.Po lifcie jest, więc przypuszczam, że przed FL, też. Nie pamietam koloru przewodu ale znajdziesz go miedzy innymi w kostce do radia.Sprawdź miernikiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak jak mówią koledzy. Napewno jest przy radiu. Pewne, bo nie dawno radio zakładałem. Jutro mogę ci sprawdzić kolor bo akurat mam tam rozebrane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To, że taki kabelek istnieje bardzo ułatwia mi sprawę .motylek8522 Prosiłbym o sprawdzenie tego jaki to kolorek kabelka.

Dzięki wszystkim za odpowiedzi!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czerwony albo żółty ale ja stawiam na zółty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hepos jakie masz radyjko w aucie??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czerwony albo żółty ale ja stawiam na zółty

Żółty :D Bo do niego podłączałem ostatnio rozgałęziacz i nie chciałem, żeby po wyjęciu kluczyka, był zasilany i świecił mi diodą w nocy :D

 

Czerwony to PLUS stały.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba nie masz oryginalnej kostki ISO. Czerwony, żółty, niebieski, pomarańczowy, czarny to kolory kostek nieoryginalnych, pewnie ktoś ucioł kable przy zmianie radia i założył o takich kolorach.

 

przyznaje się że zapomniałem sprawdzić który to kabelek ale jutro wyciągnę radio i opisze co i jak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Żółty :D Bo do niego podłączałem ostatnio rozgałęziacz i nie chciałem, żeby po wyjęciu kluczyka, był zasilany i świecił mi diodą w nocy :D

 

Czerwony to PLUS stały.

 

 

Dokładnie jest tak, jak pisze kolega wyżej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Radyjko było już jak kupiłem auto, jest to jakiś PIONIER z czerwono-niebieskim podświetleniem. Dzięki wszystkim za pomoc .:dobrze :)

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie do kostki ISO wchodzą dwa kabelki czerwono- niebieskie to są plusy, i jeden czerwony to jest plus ze stacyjki, brązowy to oczywiście masa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie, czy 12V istnieje też po wyjęciu kluczyków na gnieździe zapalniczki? Chciałem podłaczyć nawigację którą zamierzam kupić.
Gniazdo zapalniczki jest niezależne od stacyjki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam jak zrobic bym miał cały czas napiencie na gnieżdzie zapalniczki po wyjeciu kluczyka , ? obecnie mam tak że do puki nie dam zapłonu to niema napiencia i to mnie martwi jak np chce ładować komórke i zostawic w aucie i wyjsc zamknac samochód to nie działa ,pomocy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie w b5 jest stały plus na zapalniczce, albo ktoś zmienił specjalnie tak jak ty potrzebujesz albo jest to opcja oryginalna, nie mam pojęcia. Najprościej to pewnie rozkręcić plastiki i podpiąć zapalniczke pod radio do stałego plusa. Prościej by było do bezpieczników się dostać i tam przepinowac złączki tyle ze często na obwodzie zapalniczki są też inne odbiorniki wiec może to nie być dobre wyjście

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to raczej zly pomysl

przewody idace do radia ca cienkie a do zapalniczki grube bo wiekszy prad mozna pobrac

ja bym proponowal podlaczyc to poprzez przekaznik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chce podpiąć w przyszłości lodówkę przenośną to zły pomysł, ale taka ładowarka telefonu pobiera ~500mA czy max 1A, to nie dużo, ale faktycznie można dmuchać na zimne zastosować przekaźnik i wtedy pod radio podpiąć albo bez przekaźnika a wpiąć się w główny przewód od akumulatora np przy bezpiecznikach, opcji kilka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności