Skocz do zawartości
selega1

Zapalenie passata 1,9 tdi 130 km avf dymi, słabo ciągnie,nowy zakup dużo problemów

Rekomendowane odpowiedzi

No to pompa vacum masz coś zle złożone albo po prostu pierdła najlepiej jak bys miał 2 na podstawienie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie mam drugiej na pod miane ale przed wyjeciem wszytko gralo czy jest jakis zaworek w glowicy ?

druga sprawa czy w pompie vacum powinien byc olej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Troche oleju zawsze będzie, może uszczelka gdzieś ci sie podwinęła i nie idzie paliwo na głowice;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co ma vacum do paliwa ? paliwo podaje pompa paliwa w baku a vakum jest od podciśnienia i działa dopiero po uruchomieniu silnika i jest smarowana olejem poprzez kanał olejowy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

następny znawca;/ człowieku to jest pompa vacum-tandem

pompka w zbiorniku podaje do niej paliwo a ona pd ciśnieniem daje je na pompowtryski

jak nie bedzie cisnienie paliwa trzymała w głowicy to nie odpali

Edytowane przez MATI766

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie umnie jest taki problem ze paliwo podaje pompka z baku pompa tez normalnie podaje a sie nawet nie odezwie a pomp avacum byl aczyszczona poniewaz turbina sie zawieszla

 

---------- Dodano o 21:16 ---------- Poprzednia wiadomość o 21:13 ----------

 

I mam panowie taki problem ze autko stoi i nie pali a przed zdjeciem pompy odpalał bez problemu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no wlasnie umnie jest taki problem ze paliwo podaje pompka z baku pompa tez normalnie podaje a sie nawet nie odezwie a pomp avacum byl aczyszczona poniewaz turbina sie zawieszla

 

 

I mam panowie taki problem ze autko stoi i nie pali a przed zdjeciem pompy odpalał bez problemu

 

Tego to już w ogóle nie rozumiem... Co ma pompa tandemowa do zacierających się kierownic turbiny. Wyjmij tę pompę jeszcze raz i sprawdź co jest nie tak. Pewnie jakiś błąd przy montażu lub popsułeś ją niechcący.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
następny znawca;/

 

... napisala to osoba ktora auto pali plakiem. Miłego odbioru!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja polecam ci zrobić tak jak mówi lation i tyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może KATALIZATOR?

Mialem kiedyś problem z 3BG z tym silnikiem. Wracałem z Sopotu na śląsk, w Łodzi zaczął dymić i spadła moc. Pojechałem do ASO, podpieli pod kompa i okej, nie było błędów z turbiną itp. Przyjechałem do domu, zawiozlem go na drugi dzien do mechanika. Zdemontował katalizator, wytrzepał go z tej "ceramiki" i doszło jakby mocy, auto zaczęło śmigać jak wcześniej, zero problemów później. Przypchał się czy coś i pomogło. Inny problem jaki jeszcze mialem, to też dym i masło w zbiorniku z olejem. Trzy razy płukali silnik olejem, nic nie dawało... Padło na SERWO -> koszt 640zł, zalało je wtedy przez niezłe opady deszczu, przy tej awarii pedał hamulca wydawał się taki tępy, tez mu o tym wspomniałem i pomogło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
... napisala to osoba ktora auto pali plakiem. Miłego odbioru!

Człowieku o co ci chodzi jak nie umiesz wnieść nic konkretnego na temat problemu kolegi to sobie nie nabijaj postów , każdy ma wybór więc wcale nie musi palić go na plaka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie w poniedzialek jeszcze raz sie za to wezme moze cos faktycznie zle zrobilem ale watpie bo paliwo normlanie pompa podaje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam autko odpaliło z pomocą plaka tak byl zapowietrzony uklad paliwowy.

Teraz pozostaje mi problem z turbo nie ładuje jak powino i wywali mi balag granica cisnienia nie osiagnieta zalozona druga turbinka i to samo jakies sugestie??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawdz zaworek n75

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaworek sprawdzany nawet zostal przelozny z drugiego auta wezyki nowe i dalej to samo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawdz kable przy wtyczce.umnie jeden byl ulamany i podmiana zaworka tez nic nie pomogla.po przylutowaniu problem znikl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam autko odpaliło z pomocą plaka tak byl zapowietrzony uklad paliwowy.

Teraz pozostaje mi problem z turbo nie ładuje jak powino i wywali mi balag granica cisnienia nie osiagnieta zalozona druga turbinka i to samo jakies sugestie??

 

Do sprawdzenia układ podciśnieniowy, przepływomierz, czujnik ciśnienia doładowania. Jak masz Vaga to popatrz w parametry. Jeżeli przełożyłeś turbinę i nadal to samo to szukaj przyczyny w sterowaniu doładowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam przelozona turbina wyczyszczone kierownice i nie laduje jak trzeba raz mu sie odwidzialo to jechal jak trzeba wszystko po kolei sprawdzone i dalje jest problem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam przelozona turbina wyczyszczone kierownice i nie laduje jak trzeba raz mu sie odwidzialo to jechal jak trzeba wszystko po kolei sprawdzone i dalje jest problem

 

Najlepiej podstaw 2 n75 jak nie pomorze sprawdź przejścia do komputera od zaworka n75 jeśli będą przejście wina leży po stronie komputera albo żle podłączone wężyki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawór n75 zalozylem do audicy i smigala bez problemu do paska z auudicy i dalej klops dzisaj mialem tak ze auto chodzilo zdjolem wezyk z gruszki i zero podcisnienia zgasilem go odpalilem i wszystko wrucilo do normy ale dalej byl mul

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności