Skocz do zawartości
selega1

Zapalenie passata 1,9 tdi 130 km avf dymi, słabo ciągnie,nowy zakup dużo problemów

Rekomendowane odpowiedzi

Jakie podciśnienie ładuje vaku? Na wejściu do elektrozaworu N75 powinno być podciśnienie 0.8 - 1 bar. Z kolei na przewodzie od N75 do turbo 0.5 - 0.6 bara na biegu jalowym. Jak masz wakuometr to sprawdź dokładnie podciśnienia. Możesz mieć przetarty, rozłączony przewód od podciśnienia w ogóle niezwiązany ze sterowaniem turbo a w układzie będzie bałagan. Pompa ma swoje ograniczone możliwości wytworzenia podciśnienia i w przypadku nieszczelności w ukladzie klops ze sterowaniem. Sprawdź na początek samo wyjście podciśnienia przy vaku, lubi się poluzować króciec.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pompa byla zdejmowana czyszczona wymienione wszystkie wezyki podmieniane turbiny zawory jeszcze sie zastanawiam nad elektryka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a sprawdziles poprawnosc podlaczenia przewodow podcisnienia?? patrzyles ze schematem albo na drugie auto i u siebie??

mialem kiedys taki przypadek u klienta ze ktos mu wymienial turbo i najzwyczajniej pomylil podcisnienia i turbo ladowalo jak glupie... a u Ciebie moze byc na odwrot... sprawdz wezyk po wezyku gdzie ktory idzie i dobrze sie przypatrz bo do zaworu n75 idzie chyba ze trzy przewody.

a jak nie to juz zostaje komp i uwalony sterownik...

chyba ze egr cos fiksuje... a sprawdziles czy masz szczelny dolot?? moze jest gdzies nieszczelnosc na laczeniu i sper...a cisnienie?? nie wydaje ci sie ze moze za glosno cos chodzi??

ja tylko rozwazam opcje bo z fusuf wrozyc nie umie jeszcze;)

i wlasnie dlatego i z tego powodu jestem zwolennikiem duzych silnikow ale gladkich( NO TURBO!!)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszystko sprawdzane 2 razy podmieniane zawory n75 n 18 wymieniona turbina na druga dalej to samo ładuję jakoś do 1.4 bara i nic więcej i odrazu błąd nie osiągnięta dolna granica doładowania zostało mi jeszcze podmiankę egr gruszka chodzi lekko jak dodaje gazu normlanie pracuje czy to moze byc katalizator?? ciezka sprawa raz po czysczeniu kierownic byl spokoj jeden dzien juz niemam pojecia co jeszcze zrobic?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podmień czujnik doładowania na próbę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam panowie po długiej przerwie problem z brakiem mocy rozwiązany wina lezała po stronie katalizatora na chwile obecna wypruty i zasuwa jak nowo narodziny :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie mam taki problem. autko jedzie po czym go zgaszę i po zgaszeniu mam problem z odpaleniem przez 5-10 minut. rozrusznik kręci kontrolki nie przygasają a jednak odpalić nie mogę. jak minie ten czas 5=10 minut, to pali od strzała. Dodam że nie dzieje się to za każdym razem.

 

proszę o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega miał tak samo.Wgrał nowe mapy do pompy wtryskowej i teraz jest ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WITam mam problem z moim passatem ostATnio ciezko palil ale dzisiaj wogole nic zero reakcji krece i nic rozrusznik kreci paliwo jest OKOLO POL ZBIORNIKA A on nie pali pomocy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności