Skocz do zawartości
madziareta3

Jaki olej do 1,8 T 150km z LPG?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość resi

Olej zmieniony na 10W40 Motul. Jednakże nadal napinacz cyka. Chyba nie obędzie się bez wymiany :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a vag wywala blad napinacza ?

czy jestes pewien ze to napinacz cyka a nie zawor ?

jesli nie wywala ci bledow napinacz to nie ruszaj. bo to sa koszta.

moze nagraj ten dzwiek, posluchamy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja jak kupilem paska niby przebieg 190 to mechanik mi polecil polsyntetyk przy tym przebiegu wczesniej chyba chodzil na mineralnym bo sie dopatrzylem pod maska dwoch kartek z olejem jaki byl wlany i (półsyn i mineral) jedna przeczyla drugiej datami hehe.

Po zmianie oleju na polsyn. przy wyzszych obrotach zaczal klekotac ale tego sie dowiedzialem jak jechalem w trasie poz.-wawa no i oczywiscie czujnik cisnienia tez do wymiany bo przy 180/190km/h zapalal sie na czerwono .

Czujnik wymieniony olej tez na mineralny mobila chodzi cichutko kontrolka sie nie zapala oleju nie bierze ani grama .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

blad napeno jest po lini elektrycznej nastawnika, hydraulicznie dziala, sprobuj odpiac wtyczke czy nie jest zasniedziala,poruszac kablami. Co do dzwieku nie dam glowy ze to napinacz ( napinacz jak jest spierniczony to raczej slychac rzezenie lancucha no i wywala blad nie ustawienia. Dzwiek ten bardziej mi sie kojarzy jakby brakowalo cisnienia oleju na popychaczach ( nawet potwierdza to fakt ze na zimny nic nie halasuje, poniewaz jest wieksze cisnienie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość resi

Czyli że popychacze do wymiany ? Koszt porównywalny z napinaczem.

 

Rozumiem że po zdjęciu pokrywy zaworów, ściągnięciu wałków - popychacze bez problemu same wyjdą np. przy użyciu magnesu ? Nic więcej nie trzeba ściągać ?

 

PS. chciałbym aby moderator wydzielił mój problem do osobnego wątku, nie chcę zaśmiecać tematu o oleju.

 

edit.

 

Błąd napinacza wyeliminowałem poprzez psiknięcie we wtyczkę od napinacza preparatem do styków. Na tę chwilę się nie pojawia.

Edytowane przez resi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z popychaczami sie wstrzymaj, wpierw sprawdz cisnienie oleju manometrem na zi mnym i cieplym silniku, zimny powinien miec w granicach 5 bar a cieply nie mniej niz 1,8 bar, byc moze niektore kanaly olejowe masz jeszcze przytkane jakims syfem. Troche pojezdzij i zobacz co sie dzieje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość resi

Jutro będę mieć manometr w łapce od znajomego diagnosty - sprawdzę i dam znać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolego jezeli wyskoczyłby Ci bład uszkodzenie wałka rozrządu to był by to napinacz 2 wałków rozrządu miałem ten problem w audi a3 20v 125KM i po wymianie było juz dobrze także dokładnie numeru błędu nie paimetam na vagu ale uszkodzenie wałk to jest od napinacza i będzie Ci szarpał ponieważ jeden wałek będzie luzniejszy na łancuchu i bedzie przestawiany kąt. Dodam że napinacz w intercarsie kosztuje 2000 a na allegro z roczną gwarancją 550-600zł ja wybrałem allegro i na nastepny dzien kurier dowiozl do domu. Lepsza opcja. Pozdrawiam a Jesli chodzi o olej to ja w swoim pasku wlewam 10w40 Castroltanszy od mobila a róznicy w jakosci nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności