Skocz do zawartości
mar0100

Ile kosztował was ostatni remont zawieszenia?

Rekomendowane odpowiedzi

t aniedawno sobie robiłem to.. sanki opuszczasz 10cm..

Nie wiem co wy tam opuszczać musicie. Dolne wahacze normalnie wychodzą z mocowań, gdy się śruby odkręci z tulei.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie wiem co wy tam opuszczać musicie. Dolne wahacze normalnie wychodzą z mocowań, gdy się śruby odkręci z tulei.

Potwierdzam - nigdy nic nie opuszczałem do wymiany dolnych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przy pierwszym podejściu do prawego banana mocowałem się bez opuszczania, gimnastyka była, ale się udało.

zaraz potem było coś jeszcze do wymiany i stwierdziłem że zrobię od razu komplet z drążkami kierowniczymi.

poluzowanie sanek na śrubach o kilka obrotów zdecydowanie upraszcza sprawę, jeśli idzie o wyjęcie śruby od tulei banana.

 

zawieszenie zrobiłem przy 284tyś, teraz jest 308tyś i póki co, jest cisza i spokój.

 

koszty: komplet lema - 1550 + 100 za zbieżność.

Edytowane przez Desper

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie wiem co wy tam opuszczać musicie. Dolne wahacze normalnie wychodzą z mocowań, gdy się śruby odkręci z tulei.

 

Niby sie da, w benzynie 1.6 nie da sie bo maszprzewody paliwowe i jej nie wysuniesz. Zamiast sie mocować lepiej opuscic sanki i tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Bo wystarczy pomyśleć i na około 4 dni przed planowaną wymianą zawiechy, trzeba ze 2 razy dziennie popsikać śruby WD-40 :D W dniu demontażu ja swoje wykręciłem w niecałe 4 minuty i bez żadnych oporów. Wystarczyło na koniec - po odkręceniu nakrętki - puknięcie w śrubę i wyszła bezproblemowo.

Miałeś fart. Czasami nawet to nie pomaga i trzeba grzac palnikiem. W moim Passacie wszystkie śrugy szły bez problemu ale tak jak ty psiukałem WD ale dzień wczesniej i tylko tą długą górnął

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja jak wymienialem caly kpl wahaczy to same wahacze MS cos kolo 650zł + wymiana 200zł (w tym rowniez wymiana popychaczy hydraulicznych) + 100 zbierznosc.To wszystko u zaprzyjaznionego mechanika.W autoryzowanym serwisie krzykneli sobie 560zł za wymiane i zbierznosc + 180zł wymiana popychaczy.

 

650 (MS) +200+100=950zł po znajomosci

650 (MS) +560+180=1390zł w autoryzowanym serwisie

 

 

Najlepsze jest to,ze robil mi to znajomy co pracuje wlasnie w tym serwisie i gdybym zdecydowal sie na serwis to i tak on by to wymienial :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja jak wymienialem caly kpl wahaczy to same wahacze MS cos kolo 650zł + wymiana 200zł (w tym rowniez wymiana popychaczy hydraulicznych) + 100 zbierznosc.To wszystko u zaprzyjaznionego mechanika.W autoryzowanym serwisie krzykneli sobie 560zł za wymiane i zbierznosc + 180zł wymiana popychaczy.

 

650 (MS) +200+100=950zł po znajomosci

650 (MS) +560+180=1390zł w autoryzowanym serwisie

 

 

Najlepsze jest to,ze robil mi to znajomy co pracuje wlasnie w tym serwisie i gdybym zdecydowal sie na serwis to i tak on by to

 

wymienial :)

180 zl za wymiane popychaczy w serwisie to coś nie wysoko siebie wycenili

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności