Skocz do zawartości
MrZi

Instalacja Mapy/Softu RNS 510.

Rekomendowane odpowiedzi

Oczywiście że bez urazy. Zawsze mówię, że mądrego miło posłuchać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Oczywiście że bez urazy. Zawsze mówię, że mądrego miło posłuchać :)

 

Raczej przeczytać :cool Posłuchać to raczej przy piwku :piwko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Piszę, żeby się pochwalić swoimi efektami. Poniżej mój przypadek, czasami ku przestrodze.

 

Ściągnałem obraz nowego softu przez bezpłatne pobieranie z fileshark. Nagrałem programem Imgburn z najniższą dostępną prędkością na płytę Sony DVD-R. Wrzuciłem płytkę i zaczęła się instalacja, niestety dochodziło do 100% na APPL następował reset i znów APPL od początku ... sytuacja powtarzała się bez końca. Nagrałem drugą płytkę, tym razem SONY DVD-RW... niestety znów to samo.

 

Pomyślałem, żeby jeszcze raz ściągnąc obraz płyty, tym razem skorzystałem z konta premium czyt. pobieranie bez ograniczenia prędkości. Nagrałem soft na płytkę, tym razem Verbatim DVD-RW i nagrywanie domyślną prędkością (2,4x).

 

Wrzuciłem płytkę, zaczęła się instalacja, utknęło na chwilę przy APPL, postanowiłem włożyć kluczyk i odpalić auto. O dziwo, instalacja ruszyła, zakończona pełnym sukcesem.

 

Teraz mam lekki problem z wgraniem nowych map. Mianowicie po włożeniu płyty do RNS, niestety wyskakuje mi błąd ( Błąd CD/DVD), instalacja nawet się nie rozpoczyna. Nagrałem na płytę DVD DL Verbatima, ze zmianą typu księgi na DVD-ROM. Przewiduję, że niestety może chodzić o laser. Chyba nie muszę mówic, że niechętnie chce mi się zabierać za czyszczenie. Może macie jakieś inne pomysły? Proszę o sugestię

 

Miałem dokładnie taką sama sytuację, pierwsze co to sprawdź czy w ogóle twoja nagrywarka obsługuje zmianę BookType. To że sobie zmienisz w programie to absolutnie nic nie znaczy. No cóż szkoda, że programy do wypalania nie wykrywają, dostępności tej funkcji w nagrywarkach i w zależności od nagrywarki wyłączałyby możliwość włączenia tej opcji dając informację, że nie da sie lub da zmienić booktype. Ja sam byłem początkowo przekonany, że wszystko ustawiłem jak trzeba i niestety to zapędziło mnie w ślepy zaułek w poszukiwaniach problemu. Dopiero ktoś z forum mnie uświadomił.

O ile firmware Ci poszedł (tak jak i mi) bo nagrywałeś na zwykłych CD lub DVD, o tyle przy mapach które ważą sporo więcej niż firmware potrzeba użyć już DVD+R DL a z nimi sprawa ma się zupełnie inaczej.

Edytowane przez Patyk0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Ponieważ w temacie RNS nie jestem zbyt biegły to mam prośbę do forumowiczów.

Dane mojego RNS to:

Delivery: 1T0035608P

HW: H61

SW: 5269

Map Version HDD: 8348

 

Bardzo proszę o informację czy w tej konfiguracji mogę zainstalować V14 i czy będą dostępne POI bo V13 wgrywał mi serwis i niestety aktualnie okienko POI jest nieaktywne.

 

Z góry dziękuję za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I ja też mogę pochwalić się sukcesem. Nagrałem V14 West na płytkę Maxela, włożyłem do navi, płytkę odczytała, zapytała czy instalować, czy odtwarzać z płyty, dałem z płyty i działa.

Dzięki pysiek95 za link do płytki (darmowy). Co prawda ściągało chyba 10 godzin ale dało radę :-)

 

Teraz inne pytanie. Mam wgrany soft 4120 i nie działa mi kółeczko na kierownicy, tylko ściszanie i podgłaśnianie. Mam ochotę wgrać soft 4120A, być może naprawiłoby się to kółeczko?

Co szanowne grono na to?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy instalował już ktoś nową mapę z karty sd? Pytam bo nie wiem czy próbować bo teoretycznie na stronie maptool nie ma jeszcze wpisanej kompatybilności z mapą v14.

Może jednak skoczę po ta płytę czyszczącą do euro agd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zainstalujesz mapy v14 przez map tools. Jeszcze jej nie obsluguje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Miałem dokładnie taką sama sytuację, pierwsze co to sprawdź czy w ogóle twoja nagrywarka obsługuje zmianę BookType. To że sobie zmienisz w programie to absolutnie nic nie znaczy. No cóż szkoda, że programy do wypalania nie wykrywają, dostępności tej funkcji w nagrywarkach i w zależności od nagrywarki wyłączałyby możliwość włączenia tej opcji dając informację, że nie da sie lub da zmienić booktype. Ja sam byłem początkowo przekonany, że wszystko ustawiłem jak trzeba i niestety to zapędziło mnie w ślepy zaułek w poszukiwaniach problemu. Dopiero ktoś z forum mnie uświadomił.

O ile firmware Ci poszedł (tak jak i mi) bo nagrywałeś na zwykłych CD lub DVD, o tyle przy mapach które ważą sporo więcej niż firmware potrzeba użyć już DVD+R DL a z nimi sprawa ma się zupełnie inaczej.

 

Nagrywam LG GP57EB40 Slim, nie mam pojęcia gdzie sprawdzić obsługę zmiany typu księgi. Muszę, jeszcze spróbować wypalić przy pomocy Nero, gdzieś wyczytałem, że komuś pomogła zmiana programu od nagrywania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam.

Ponieważ w temacie RNS nie jestem zbyt biegły to mam prośbę do forumowiczów.

Dane mojego RNS to:

Delivery: 1T0035608P

HW: H61

SW: 5269

Map Version HDD: 8348

 

Bardzo proszę o informację czy w tej konfiguracji mogę zainstalować V14 i czy będą dostępne POI bo V13 wgrywał mi serwis i niestety aktualnie okienko POI jest nieaktywne.

 

Z góry dziękuję za pomoc

Zainstalujesz V14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję. Zabieram się do roboty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę o potwierdzenie ustawień w ImgBurn

Chcę nagrać mapy V14 które oczywiście nie zmieszczą się na zwykłej DVd tylko DVD DL ale to każdy wie.

Czy dla obrazu tej mapy mam mieć takie ustawienia:

1.jpg

 

czy może jednak taką:

2.png

 

Zostawiłem rozwiniętą listę bo może oprócz tego podświetlonego to jakąś inną powinienem wybrać?

 

Przy obydwu ustawieniach nic nie ruszałem w opcjach "Advanced"

Nagrywarka jak widać to Lite-on iHAS 124 ver.B - więc na pewno ma bitsetting. Nagrałem płytę dla ustawień z pierwszego screena i po włożeniu do navi chwilę mieli po czym wywala komunikat o błędzie CD/DVD i wyrzuca płytę z napędu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nagrałem płytę dla ustawień z pierwszego screena i po włożeniu do navi chwilę mieli po czym wywala komunikat o błędzie CD/DVD i wyrzuca płytę z napędu.

 

Laser do przeczyszczenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
I ja też mogę pochwalić się sukcesem. Nagrałem V14 West na płytkę Maxela, włożyłem do navi, płytkę odczytała, zapytała czy instalować, czy odtwarzać z płyty, dałem z płyty i działa.

Dzięki pysiek95 za link do płytki (darmowy). Co prawda ściągało chyba 10 godzin ale dało radę :-)

 

Teraz inne pytanie. Mam wgrany soft 4120 i nie działa mi kółeczko na kierownicy, tylko ściszanie i podgłaśnianie. Mam ochotę wgrać soft 4120A, być może naprawiłoby się to kółeczko?

Co szanowne grono na to?

 

Tyle, że aby przywrócić ustawienia gateway'a - czyli przywrócić wszystkie funkcjonalności min. w multikierownicy - to wypadałoby najpierw jakiś starszy soft, np. jeden z podstawowych powiedzmy 1100. Ale wtedy stracisz wszystko z dysku czyli również mapy. Można spróbować np. ten 4120A, który Ci chyba polecałem...jeśli nie to daj znać na priv.

Na pewno nie wyczyści Ci dysku a z dużą dozą prawdopodobieństwa przywróci wszystkie funkcjonalności bo sam w nim podmieniałem pliki instalacyjne gateway'a.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tyle, że aby przywrócić ustawienia gateway'a - czyli przywrócić wszystkie funkcjonalności min. w multikierownicy - to wypadałoby najpierw jakiś starszy soft, np. jeden z podstawowych powiedzmy 1100. Ale wtedy stracisz wszystko z dysku czyli również mapy. Można spróbować np. ten 4120A, który Ci chyba polecałem...jeśli nie to daj znać na priv.

Na pewno nie wyczyści Ci dysku a z dużą dozą prawdopodobieństwa przywróci wszystkie funkcjonalności bo sam w nim podmieniałem pliki instalacyjne gateway'a.

 

Chyba jednak najlepszą opcją będzie podpięcie VCDS-a i zakodowanie nawi od nowa.

Po co robić tyle niepotrzebnych instalacji softu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Update RNSa zajął 35min. Płyta DVD TDK nagrana narzędziem dyskowym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nadal nie działają mi płyty z mapą które nagrałem na 2 różnych nagrywarkach i na takim samym typie DVD Verbatim. Laser był czyszczony poprzez rozebranie nawigacji i przeczyszczenie wacikiem nasączonym izopropylem. Cały czas to samo wkładam DVD DL po czym nawigacja mieli chwilę i wypluwa płytę i wyświetla komunikat: Błąd CD/DVD sprawdź płytę. Nadmieniam, że oryginalne płyty DVD z filmami działają. Nawigacja pracuje na firmware 4120A i ponoć ten soft pozwala na instalowanie V14.

Na obecną chwile wyczerpały mi się pomysły, może kupię od kogoś kto wie i sprawdził u siebie, że jemu działa jego wersja mapy i wtedy sprawdzę u mnie. Jeżeli jest ktoś z moich okolic to może udałoby się spotkać i sprawdzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cześć,

mapy są wgrywane tylko na hdd? Firmware wgrywa się w pamięć rnsa czy coś też na hdd? Do czego zmierzam. Ja czyściłem laser płyta na mokro, różne płyty, nagrywarki i nic. Może ktoś mógłby wykonać obraz dysku z działającymi mapami V14 np. ghostem i potem to wrzucić na dysk w drugim radiu? Windowsy tak przenoszę, może z mapami też by dało radę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś mi sie wydaje, że nam zostaje jedynie wgrywanie przez kartę SD za pomocą MapsTool, niestety obecna wersja 2.1.3 obsługuje jedynie mapy do wersji V13.

W moim przypadku to i tak lepsze bo moja wersja map to 7333 z 24.04.2009r.

Najgorsze, że nie mam pojęcia co jest przyczyną. Zaczynam sam sobie tłumaczyć, że laser pewnie już niedomaga ze starości czy z zużycia.

Edytowane przez Patyk0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Coś mi sie wydaje, że nam zostaje jedynie wgrywanie przez kartę SD za pomocą MapsTool, niestety obecna wersja 2.1.3 obsługuje jedynie mapy do wersji V13.

W moim przypadku to i tak lepsze bo moja wersja map to 7333 z 24.04.2009r.

Najgorsze, że nie mam pojęcia co jest przyczyną. Zaczynam sam sobie tłumaczyć, że laser pewnie już niedomaga ze starości czy z zużycia.

 

To poczatkiem grudnia dopiero bedzie mozna. Autor programu map tools dal znac ze dopiero wtedy bedzie aktualizacja pod mape v14.

 

Ps.

 

Ja juz mam koniec przygody... Poztywny oczywiscie :)

 

DSC_0027.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności