Skocz do zawartości
MrZi

Instalacja Mapy/Softu RNS 510.

Rekomendowane odpowiedzi

Ja zdążyłem ściągnąć z podanego wcześniej jakiegoś linku do forum niemieckiego chyba. W każdym razie było tam chyba 23 części. Oczywiście pisało, że jest to wersja "testowa". Niestety zużyłem 4 płyty na trzech nagrywarkach, a obraz zawsze błędnie się nagrywał. Szkoda płyt tylko.

nie testowa tylko do przetestowania. Rozmiar iso taki sam jak z innego źródła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Chciałbym wgrać nowe mapy V14 do mojego rns-a 510. Wypada chyba zacząć od softu. Poniżej info z ukrytego menu:

Delivery part number 1TOO35680F

HW H06

SW 3970

Map version 8117

 

Tradycyjnie, jaki soft byłby najlepszy? Ewentualnie proszę o inne wskazówki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam,

Chciałbym wgrać nowe mapy V14 do mojego rns-a 510. Wypada chyba zacząć od softu. Poniżej info z ukrytego menu:

Delivery part number 1TOO35680F

HW H06

SW 3970

Map version 8117

 

Tradycyjnie, jaki soft byłby najlepszy? Ewentualnie proszę o inne wskazówki.

 

Kolego masz wszystko na priv.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kolego masz wszystko na priv.

 

Wielkie dzięki, wszystko w punkt. Dam znać jak mi poszło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chlopaki a ja mam jakis dziwny problem z ta wersja mapy. Mianowicie wypalilem zgodnie z instrukcja plytke, wkladam ja i jest rozpoznana prawidlowo. Zaczyna sie kopiowanie i po jakis 30-40min wypluwa plyte i gasnie rns. Zauwazylem ze w trakcie kopiowqnia jak jestem w menu to pojawia sie i znika oznaczenie mapy:

 

DSC_0016.jpg

 

DSC_0017.jpg

 

Po wyciagnieciu plyty, nie ma nic. Wystepuje tylko komunikat wloz plyte navi dvd. Co moze byc problemem ?

 

Przy V13 nie mialem takich problemow :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Źle wypalona płyta lub laser do czyszczenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja zdążyłem ściągnąć z podanego wcześniej jakiegoś linku do forum niemieckiego chyba. W każdym razie było tam chyba 23 części. Oczywiście pisało, że jest to wersja "testowa". Niestety zużyłem 4 płyty na trzech nagrywarkach, a obraz zawsze błędnie się nagrywał. Szkoda płyt tylko.

 

A ja to ściągnalem, nagrałem na plyte dvd firmy Verbatim i poszło za pierwszym razem:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Źle wypalona płyta lub laser do czyszczenia.

 

Tylko jak wlacze NAVI i jade to mapa normalnie dziala. Jednakze czyta ja caly czas z plyty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i? W którymś miejscu na płycie jest błąd lub laser nie potrafi tego miejsca odczytać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No i? W którymś miejscu na płycie jest błąd lub laser nie potrafi tego miejsca odczytać.

 

Ok, bede probowal dalej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ok, bede probowal dalej.

 

Jak ja poprzednia mapę czyli v13 wgrywalem to chyba 5 lub 6 płyta poszła dopiero także musisz uzbroić się w cierpliwość:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kolego masz wszystko na priv.

 

Pysiek95. Czy ja też mógłbym poprosić o zestaw z linkami?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z doświadczenia wiem ze najlepsze płyty do map to najtańsze ścierwo DL jakie można kupić. Drogie nie koniecznie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
z doświadczenia wiem ze najlepsze płyty do map to najtańsze ścierwo DL jakie można kupić. Drogie nie koniecznie

Potwierdzam. Mi na Verbatim czy TDK nie poszlo.

 

atp2000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś się orientuje czy zwiększyli pokrycie dla Polski w tej nowej mapie v14?.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pewno jest już ekspresowa wylotówka z Warszawy na Radom przez Sękocin.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta mapa która była do ściągnięcia V14 8477 to wersja oficjalna czy jak ktoś wcześniej wspomniał testowa? Jeżeli testowa to czy jest to w pełni funkcjonalna mapa?

Co do ustawień ImgBurn to w opcjach BookType mam wybrać zakładkę z firmą mojej nagrywarki a potem w okienkach Change for: DVD+R i Current Setting: DVD-ROM ? czy w Change for: DVD+R DL Czy w opcjach Advanced mam ustawić swoją nagrywarkę i potem jej ID czy nie jest to konieczne?

Do tego czy jest jakiś sposób na sprawdzenie czy moja nagrywarka pozwala na zmianę BookType bo czytałem, ze nie wszystkie na to pozwalają.

Nie wiem czy jeżeli program mi pozwala przestawić BookType to znaczy, że moja nagrywarka to obsługuje czy program swoje a nagrywarka i tak będzie po swojemu nagrywać i nie będę o tym informowany?

 

Mój model nagrywarki LG: HL-DT-ST DVDRAM GH22NS50

Nagrałem sobie mapy na Verbatim DVD+R DL z prędkością x2.4 dodatkowo dałem weryfikację i przeszła ok.

W ImgBurn dałem Change for: DVD+R DL a Current Setting: DVD-ROM w Advanced settings nic nie ruszałem

Jak Wrzuciłem płytkę do navi to pomieliła parę razy i wypluła, wyświetliła komunikat, ze problem z płytą.

I teraz nie wiem czy jakimś cudem źle się nagrała czy może źle dałem ustawienia a może moja nagrywarka ma problem ze zmianą BookType.

Edytowane przez Patyk0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy może trzeba laser wyczyścić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm narazie zakładam że laser ok bo wczoraj aktualizowałem firmware do 4120A i poszło bez problemów. Więc zakładam, że przez 1 dzień laser nie zabrudził się.

niech mi ktoś potwierdzi czy dobrze w ustawieniach nagrywania dałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności