Skocz do zawartości
MrZi

Instalacja Mapy/Softu RNS 510.

Rekomendowane odpowiedzi

Sofcik to polecam 4120A na chomiku poszukaj i mapki V13 i bedzie śmigało

 

A czy nie lepiej od razu soft od Pab567 5238 ?

 

Ok aktualizacja softu przebiegła pomyślnie do 4120A teraz tylko mapy zostały.

 

Jedną płytkę nagrałem czyta ją ale podczas wgrywania na hdd pasek leci od nowa za każdym razem jak skończy kopiować dane na HDD. Nie wiem co robię źle. HDD ma 13 GB wolnego.

 

Druga i trzecia płytka zgłasza błąd DVD.

Każda nagrywana innym programem.

Edytowane przez gordonpl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Sofcik to polecam 4120A na chomiku poszukaj i mapki V13 i bedzie śmigało

 

Jeśli 4120A to nie z chomika - po co płacić za transfer ? Polecam z darmowego uploadu.

Podobnie mapę v13 ;-)

 

A czy nie lepiej od razu soft od Pab567 5238 ?

 

 

Poza tym warto sobie zadać pytanie po co instalować obsługę zbędnych funkcji (np dab) w systemie (soft 5238) ?

Soft 4120A nie ma zbędnych funkcji, w obsłudze navi nie rożni się niczym od 5238?

Temat wielokrotnie wałkowany. Wystarczy przeczytać chociaż kilka postów lub przy maximum wysiłku stron wstecz. A każdy zadaje to samo pytanie - jaki soft i jaką mapę zainstalować...

Nie ma nic nowszego i stabilniejszego niż 4120A i 5238.

Oba softy dają to samo: polski lektor i menu, odblokowane DVD podczas jazdy itp. Najnowsza mapa to V13.

Pewne linki albo na Chomiku kolegi Pab567 lub jeśli ktoś nie lubi płacić za transfer to mogę dać namiar na darmowy i szybki upload.

Edytowane przez pysiek95

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeśli 4120A to nie z chomika - po co płacić za transfer ? Polecam z darmowego uploadu.

Podobnie mapę v13 ;-)

 

 

 

 

Poza tym warto sobie zadać pytanie po co instalować obsługę zbędnych funkcji (np dab) w systemie (soft 5238) ?

Soft 4120A nie ma zbędnych funkcji, w obsłudze navi nie rożni się niczym od 5238?

Temat wielokrotnie wałkowany. Wystarczy przeczytać chociaż kilka postów lub przy maximum wysiłku stron wstecz. A każdy zadaje to samo pytanie - jaki soft i jaką mapę zainstalować...

Nie ma nic nowszego i stabilniejszego niż 4120A i 5238.

Oba softy dają to samo: polski lektor i menu, odblokowane DVD podczas jazdy itp. Najnowsza mapa to V13.

Pewne linki albo na Chomiku kolegi Pab567 lub jeśli ktoś nie lubi płacić za transfer to mogę dać namiar na darmowy i szybki upload.

 

A czym nagrywac najlepiej ?

 

Czy metoda wgrywania map z SD działa czy jest ryzyko uwalenia radia ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gordonpl.

Pysiek95 napisał już wszystko!!! Przeczytaj kilka stron wstecz i będziesz wszystko wiedział. Żenada jakaś z twojej strony!

Pysiek95 jak możesz to daj mi na priva namiar na darmowe ściąganie map.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
gordonpl.

Pysiek95 napisał już wszystko!!! Przeczytaj kilka stron wstecz i będziesz wszystko wiedział. Żenada jakaś z twojej strony!

 

No tak :wmorde od kilku miesięcy wałkowane setki razy a i tak każdy nowy ogranicza się wyłącznie do zarejestrowania i napisania pytania co zainstalować i jak ? Po czym oczekują instrukcji krok po kroku. A wydawało by się, że skoro ktoś potrafi pisać to również czytać.

W tym celu stworzono forum, aby pomagać sobie nawzajem, ale korzystajcie z już rozwiązanych problemów i otwartych drzwi....

 

Ale aby nie było:

 

A czym nagrywac najlepiej ?

 

 

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi czym i na czym (płyta) najlepiej nagrywać. U każdego jest inaczej. Jeśli nie będzie wchodzić to czyścić laser i powinno wejśc z każdej płyty i każdej nagrywarki.

 

Czy metoda wgrywania map z SD działa czy jest ryzyko uwalenia radia ?

 

NAJLEPIEJ INSTALOWAĆ Z PLYTY !!!! - z karty to ruletka. Czasem wejdzie, jak u mnie, a czasem uwali navi !!! Sam decydujesz (czyt. ryzykujesz) i sam ponosisz ewentualne konsekwencje.

 

 

gordonpl.

Pysiek95 jak możesz to daj mi na priva namiar na darmowe ściąganie map.

 

Poszło na priv. Niestety mam tylko wschodnią Europę bo poruszam się wyłącznie do Czarnogóry, Albanii i Grecji.

Pozdrawiam

Edytowane przez pysiek95

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam do was pytanie, navi mam ver B, w zeszłym roku aktualizowałem soft z 1100 do 4120a i z tego co przeczytałem wcięło mi trochę dysku, czytałem tutaj że można wgrać soft(4120 jakiś modyfikowany, ponoć najnowsze mapy mogę się inaczej nie zmieścić) który ma podział partycji 60-35-5 i teraz moje pytanie czy mogę od teraz wrzucić ten modyfikowany soft na ten swój 4120a?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam do was pytanie, navi mam ver B, w zeszłym roku aktualizowałem soft z 1100 do 4120a i z tego co przeczytałem wcięło mi trochę dysku, czytałem tutaj że można wgrać soft(4120 jakiś modyfikowany, ponoć najnowsze mapy mogę się inaczej nie zmieścić) który ma podział partycji 60-35-5 i teraz moje pytanie czy mogę od teraz wrzucić ten modyfikowany soft na ten swój 4120a?

 

Tak, softy możesz zmieniać w każdą stronę. Jedyną konsekwencją (poza uwaleniem navi - niesprawdzony i z niewiadomego źródła soft) jest to, że jeśli zmieni Ci podział partycji dysku to stracisz to co na nim masz czyli np. muzyka, mapy itp.

Ja mam 4120A i bez problemu wchodzi najnowsza (V13) mapa więc nie skreślaj go z góry. Poza tym 4120A to własnie zmodyfikowany 4120. Modyfikacja dotyczy głównie tego aby można go było wrzucać do starszych modeli navi czyli już od wersji "A". Inne modyfikacje dodawane już były przez innych użytkowników jak np. odblokowanie DVD, ukrytego menu. Softy powyżej 3XXX z założenia mają podział dysku na trzy partycje a od wersji 41XX raczej dobry podział przewidujący już mapki o dużej wielkości. Najpierw spróbuj wrzucić mapkę a później dopiero, ewentualnie zmieniaj soft - oczywiście o ile masz czysty laser i dobrze nagraną płytę.

Edytowane przez pysiek95

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podrzuci mi ktoś link do nowego softu??? najlepiej gdyby była z mozliwoscia wyboru polskiego jezyka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
podrzuci mi ktoś link do nowego softu??? najlepiej gdyby była z mozliwoscia wyboru polskiego jezyka

 

 

Poszło na priv

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w sobotę nagrałem mapę V13 na DVD-R DL Verbatim.Włożyłem do napędu i otrzymalem komunikat czy skopiować na dysk.Kopiowanie zaczęło się.Trwało ok 30min.Żadnego komunikatu nie było.Dziś na próbę odpaliłem Mapę a on krzyczy włóż płytę.Wygląda na to że chyba nie skopiował map na dysk.Ktoś coś poradzi???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
w sobotę nagrałem mapę V13 na DVD-R DL Verbatim.Włożyłem do napędu i otrzymalem komunikat czy skopiować na dysk.Kopiowanie zaczęło się.Trwało ok 30min.Żadnego komunikatu nie było.Dziś na próbę odpaliłem Mapę a on krzyczy włóż płytę.Wygląda na to że chyba nie skopiował map na dysk.Ktoś coś poradzi???

 

Kolego prawdopodobnie nie skończyło instalacji mapy. Wyjąłes płytę i pozostał czysty dysk z wyczyszczoną wcześniejszą wersją mapy. Musisz powtórzyć ale czekać z wyjęciem płyty aż ją sam wyrzuci. Nie wyjmuj bo nawet podczas jazdy będzie się kopiowała.

Jeśli w między czasie pojawi się problem z czytaniem płyty to:

Nagraj na inna płytę "i" "lub" na innym napędzie a jeśli nadal nie pójdzie to wyczyścić laser.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temat wałkowany wieki....już do znudzenia,ale się powtórzę.

Warunki wgrania map:

1.Czysty i sprawny laser w RNS510

2.Nagrywarka obsługująca zmianę booktype

3.Program do wypalania (imgburn)

4.Płyta DVD+DL

Tyle wymagań.

Pobrany obraz otwieramy w imgburn zmieniamy booktype na DVD-ROM,wypalamy z minimalną prędkością i to wszystko ,musi działać!

 

ps.I przestańcie pisać teksty typu:spróbuj na innej nagrywarce/płycie.Po prostu szkoda płyt.Jak spełnicie w/w warunki pójdzie na pierwszej płycie od strzała.

Edytowane przez mnieteczek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1477989494644155456647.jpg instalacja zacina się na tym etapie, co robić??? APPL dochodzi do 100% po czym restartuje się i wraca do tego momentu Edytowane przez rafal3207

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyczyścić laser na "dzieńdobry"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z laserem jest wszystko ok, tydzień temu mapę wgrywalem i bez problemu poszło

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[ATTACH=CONFIG]149147[/ATTACH] instalacja zacina się na tym etapie, co robić??? APPL dochodzi do 100% po czym restartuje się i wraca do tego momentu
Wyczyścić laser na "dzieńdobry"

 

Można ale równie dobrze może być jakiś błąd na płycie (np. źle nagrana). Ja zawsze wrzucałem soft z DVD RW i również mi się zdarzało, że proces się zatrzymywał. Dopiero kombinacje w ustawieniach nagrywania pomagały...lub ponowne nagranie...sam nie wiem co było przyczyną.

Wyczyścić nie zaszkodzi ale ja bym pokombinował zanim bym się zabrał za demontaż navi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyszczenie lasera i ew. nowa płytka z softem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nagraj soft na DVD plusowej z weryfikacją,potem do auta wciśnij na rns setup+eject+i po restarcie włóż płytę.

 

ps.Soft pociągnij z chomika pab567 pewny i sprawdzony i wyczyść ten laser ,chwila roboty a oszczędzi ci to sporo nerwów.

Edytowane przez mnieteczek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A podczas instalacji zaplon włączony?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A podczas instalacji zaplon włączony?

 

A po co ??? Wrzucasz płytę ,zamykasz auto i do domu na kawę,zawsze tak robię ,po kiego siedzieć w aucie i zaglądać 40min na paski postępu???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności