Skocz do zawartości
MrZi

Instalacja Mapy/Softu RNS 510.

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie pierwszy zdecydowanie łatwiejszy etap za mną. Przed chwilą z sukcesem wgrałem soft 5274 od kolegi Pab567 (dzięki). Odczekałem w samochodzie na wyłączenie dysku HDD co ku mojej uciesze nastąpiło po ok 9 min. Mam nadzieję, że jutro pojadę do pracy :-) Jutro nagrywam na pożyczonej nagrywarce mapy v13 na płytach DVD DL + Verbatim, zobaczymy czy się uda, jak nie to już jestem zaopatrzony w IPA i zabieram się za czyszczenie lasera w RNS-ie i tak muszę czyścić ten w nagrywarce jeszcze przed nagraniem płyty.

Sam soft wgrywał mi się całkiem długo, chyba ponad 20min. jak długo będą wgrywały się mapy ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

20 minut to dlugo?to Ty chyba pierwszy raz soft instalowales, softy przewaznie instaluja sie 30-40 minut, w gliwicah mieszka rafalek ustaw sie z nim to CI mapy ogarnie jak bedziesz mial problem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 minut to dlugo?to Ty chyba pierwszy raz soft instalowales, softy przewaznie instaluja sie 30-40 minut, w gliwicah mieszka rafalek ustaw sie z nim to CI mapy ogarnie jak bedziesz mial problem

 

Dokładnie, robiłem to pierwszy raz. Mam Passata z RNS od marca :-) Z rafalek już rozmawiałem (chyba jest w rozjazdach), liczę na to, że sam ogarnę temat. Ale jak się nie uda to nie będę marnował kasy i czasu na nagrywanie kolejnych płyt tylko poproszę o pomoc. A co z tymi mapami będą się dużo dłużej wgrywać, teraz tak se wyskoczyłem na szybko przed meczem i się zdziwiłem :-) Na mapy chciałbym zarezerwować odpowiednią ilość czasu. Z tego co tu gdzieś trafiłem to 35min. ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mapy mniej wiecej tyle samo co soft 30-40 minut

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bliżej 40. 5274 się wgrywa trochę krócej bo nie aktualizuje MPEG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś ma jakieś info nt map v14?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z reguły na przełomie października i listopada

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Zaktualizowałem soft w RNS poprzednio miałem 3970 aktualnie 5269. Po aktualizacji działa bez problemów kamera cofania, wizualizacje klimy i czujników parkowania. Zauważyłem na FIS brak komunikatów z nawigacji oraz wyświetlanych danych z odtwarzanej muzyki i stacji radiowych. Sterowanie głośności z kierownicy działa. Co z tym zrobić? Czy pozostaje tylko komputer i właściwy kabelek (niestety nie posiadam) czy może jest jakiś plik, który to poprzez czytnik cd poprawia ten stan.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Komputer i kabelek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Komputer i kabelek

 

Witam temat opanowany wszystko działa jak należy. Teraz kolejne pytanie. Czy jest możliwe zapisanie mapy wschodniej Europy łącznie z Europą zachodnią na twardym dysku, czy tylko korzystanie z niej (Europa wschodnia) z dvd?

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam,

czy w RNS 510 D ( H41, 4120) da radę zainstalować mapę V13 prosto płyty, czy muszę instalować z płyty + SD?

czy po instalacji map V13 istnieje ryzyko że akumulator się będzie rozładowywał, czy to ryzyko dotyczy tylko aktualizacji softu (której i tak robić nie chcę)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam temat opanowany wszystko działa jak należy. Teraz kolejne pytanie. Czy jest możliwe zapisanie mapy wschodniej Europy łącznie z Europą zachodnią na twardym dysku, czy tylko korzystanie z niej (Europa wschodnia) z dvd?

Pozdrawiam.

 

nie jest mozliwe zainstalowanie obu map na dysku, zainstalwoana moze byc tylko jedna mapa

 

witam,

czy w RNS 510 D ( H41, 4120) da radę zainstalować mapę V13 prosto płyty, czy muszę instalować z płyty + SD?

czy po instalacji map V13 istnieje ryzyko że akumulator się będzie rozładowywał, czy to ryzyko dotyczy tylko aktualizacji softu (której i tak robić nie chcę)

 

wersja rnsa nie ma wplywu na instalacje wersji mapy, wplyw na to ma zainstalowana wersja softu, u Ciebie wszystko zalezy jaka masz ta wersje softu 4120 - dokladnie mowiac zalezy wszystko od tego jak masz podzielony dysk

 

po instalacji map akumulator sie nie rozladowuje, bo proces instalacji map nie ma wplywu na jednostke navi

ryzyko rozladowania akumulatora istnieje tylko w momencie aktualizacji softu (ale tylko takich wersji z dupy), są wersje które instaluje sie w ciemno i zawsze wszystko dziala bez problemowo,

 

jezeli chcesz wersje 4120A to zgłoś sie na pm do mnie i dostaniesz taka wersje która nie rozladowuje aku i dzieli poprawnie dysk

jezeli chcesz wersje 5238A to zgłoś sie do kolegi pab567 i dostaniesz taka wersje która nie rozladowuje aku i dzieli poprawnie dysk

 

obie wersje będą działać w Twojej navi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ElNinijo.

A za chwilę zapyta się czym różnią softy 4120A od 5238A. Rzeczywiście, jak ktoś tu pisał, można by to jakoś poukładać...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapomnij - i tak będę pytać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ElNinijo.

A za chwilę zapyta się czym różnią softy 4120A od 5238A. Rzeczywiście, jak ktoś tu pisał, można by to jakoś poukładać...

 

a czym się różnią ?:D

nie mam problemów z rozładowywaniem aku dlatego też nie czuję potrzeby zmiany softu, jeśli różnic nie ma wielkich. mi w sumie brakuje w nawi tylko wyraźnego asystenta pasa ruchu.

zakładając że pozostanę przy 4120, jaką instalkę powinienem ściągnąć - na samo cd czy na CD+SD?

dzięki wielkie za pomoc!

 

a swoją drogą to gdyby podkleić na pierwszej stronie opis softów i sposoby instalacji to by z 70% pytań było mniej:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie... i najlepiej skasowac ikone lupy...

 

atp2000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie wczoraj wypalałem płytkę z v13, pierwsze co mnie dziwi to, że mimo prędkości x1 wypalała się jakieś 30min. + drugie 30mni. weryfikacji. Nie wiem dokładnie bo moja uwaga była w tym czasie skupiona na meczu Polska vs. Niemcy :-) wybaczcie.

Dziś rano na próbę wsadziłem płytę do RNS-a by sprawdzić czy działa. W sumie nie wierzyłem w to, że zadziała mi pierwsza wypalona w życiu płyta z mapami. Laser w navi nie czyszczony, jedyne co to załatwiłem porządną nagrywarkę i jej wyczyściłem laser.

Wracamy do sedna, w RNS płytka zaczęła chwile mielić i włączyła mi się mapa. Zakładam, że to dobrze :-) Tylko nie włączyła się żadna instalacja map na navi i tu zakładam, że to źle ?

Co prawda jak wysunąłem płytę to pojawił się komunikat, że jakieś dane są kopiowane na HDD czy to była ta instalacja ?

Jak to powinno się odbyć po włożeniu płyty do napędu ? Co powinno się stać bym wiedział, że jest dobrze ? :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to uwaliles proces instalacji map

 

jak sie mapy instaluja to po jednokrotnym przycisnieciu przycisku od wylazenia plyty na samym dole pojawi sie pasek postepu, jak dojdzie do konca dostaniesz info ze mapy zostaly zainstalowane na dysku

 

poza tym na poczatku powinienes miec info czy kopiowac mapy na dysk czy uzywac z plyty

 

powtorz proces instalacji jeszcze raz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK, dziękuję bardzo za info. Liczyłem na to, że pojawi się jakiś komunikat z zapytaniem czy instalować czy nie (i bym wybrał nie, a wiedziałbym, że płyta działa). taki miałem chytry plan odwożąc dziecko do przedszkola :-)

Żadnego komunikatu nie miałem, płyta zamieliła i włączyła się mapa z wyborem celu podróży (czy coś podobnego).

Jak nadal nic się nie pojawi tylko włączy się mapa to rozumiem, że mam to tak zostawić ? Tylko pytanie czy po teoretycznym skopiowaniu dostane jakieś info czy będę tam tak siedział do emerytury ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dostaniesz info ze mapa sie zainstalowala i plyta zostanie wysunieta

 

komunikat o pytanie czy instalowac mapy na dysk czy uzywac z plyty musisz miec bo tam trzebac kliknac jak chcesz uzywac map

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności