Skocz do zawartości
MrZi

Instalacja Mapy/Softu RNS 510.

Rekomendowane odpowiedzi

Dobry pomysł - nie będzie robić update'u Gateway'a w radiu więc jeśli teraz Ci nie rozladowuje to po aktualizacji też nie będzie :)

 

Ok, Twoj firmware zainstalowany, teraz kolejna proba z mapami.

 

Niestety dalej jest to samo... nie wiem o co juz chodzi :<

Edytowane przez Patryk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mogę prosić o pomoc... zrobiłem update softu na 5238 do pirackiej mapy która nie ruszyła, błąd wywalało... kupiłem ORI mapę V13 bo myślałem że piratów czytać nie chce ale **** to samo wywala błąd... po paru próbach w końcu ruszyło ale navi non stop mówiła żeby włożyć płytę z mapami żeby wgrać na HDD... ale nic nie ruszyło... co zrobić żeby to zadziałało... ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem jeden taki przypadek musisz zrobić 2 rzeczy najpierw:

1.sprawdz jak wygląda twardy dysk czy nie ma błędów (w ukrytym menu to jest)

2.wyczysc laser

 

Patryk nie ma opcji by softy od kolegi pab567 lub mój nie pozwalały zainstalować nowych map

Na 100 % masz źle nagrane mapy jak się ogarnę z remontem to możesz do mnie podskoczyć to ci to ogarnę(Opole) lub zagadać z kolegą z Gliwic (Rafał) on też Ci to ogarnie

Edytowane przez ElNinijo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Patryk nie ma opcji by softy od kolegi pab567 lub mój nie pozwalały zainstalować nowych map

Na 100 % masz źle nagrane mapy jak się ogarnę z remontem to możesz do mnie podskoczyć to ci to ogarnę(Opole) lub zagadać z kolegą z Gliwic (Rafał) on też Ci to ogarnie

 

No wlasnie nagralem mapy predkoscia x1 w imageburn na dvd verbatim+dl, pokazuje, ze zgrywa na dysk i nic, mapa dziala z plyta, ale jak juz ja wyciagne to prosi o plyte, zeby dalej korzystac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No wlasnie nagralem mapy predkoscia x1 w imageburn na dvd verbatim+dl, pokazuje, ze zgrywa na dysk i nic, mapa dziala z plyta, ale jak juz ja wyciagne to prosi o plyte, zeby dalej korzystac.

 

Miałem kiedyś taki przypadek wziąłem inną płytę i poszlo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie chce za bardzo rozbierać navi bo jest zalakowana... inne płyty chodzą od razu bez problemu... z którego linku polecacie ściągnąć mapę i soft ? jakim programem to nagrywacie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tobie ewidentnie nie czyta płyt musisz wyczyścić laser innej opcji nie ma jak piszesz że masz oryginalne mapy to nie ma cudów przy czystym laserze idzie od strzału inna sprawa to soft bo gdy masz zły soft to instalka rusza ale proces instalacji kończy się niepowodzeniem a u ciebie nawet nie startuje więc nie ma co dalej rzezbic w gownie tylko izopropanol i laser wyczyścić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nawet na sofcie 3810 wgrałem mapę V13, ale posiadam oryginał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak zobaczyc czy rns510 nie rozladowywuje akumulatora?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Normalnie. Wyjmij kluczyk, zamknij samochod i idz do domu spac. Tylko w miare wczesnie go odstaw do garazu czy posesji lub mozesz np. po okolo 2h wejsc do samochodu i posluchaj czy szumi dysk w RNS. Z tego co pamietam to powinien wylaczyc sie dysk po okolo 15min od wyjecia kluczyka.

 

atp2000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@atp2000

Hmm, instalowalem soft, pozniej mapy, chce wlaczyc auto, a tu nie da sie zapalic, slaby akumulator, podladowalem, teraz wlaczylem sobie radio w aucie i znow nie da sie odpalic, o co chodzi? czy mam kupic nowy aku?

Sprawdzilem, przyszedlem do radia 20 min po wylaczeniu rns'a i zamknieciu auta, nie zauwazylem zadnego szumu, czyli raczej dobrze?

 

Dla tych co nie moga zainstalowac map v13, uzyjcie programu MAPS TOOL 2.1.0, koniecznie tej wersji, postepujcie tak samo jak w innych wersjach, mi zadzialalo, mysle, ze Wam tez pomoze.

Edytowane przez Patryk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie chce za bardzo rozbierać navi bo jest zalakowana... inne płyty chodzą od razu bez problemu... z którego linku polecacie ściągnąć mapę i soft ? jakim programem to nagrywacie ?

Kolego kiedys musi przyjsc taki czas ze trzeba cos otworzyc , wyczyscic i naprawic aby poprawnie działało .

Jak chcesz podjedz do mnie do Gliwic to wyczyscimy laser a jak nie pomoze to wgram ci mapy na swoim czytniku . O koszta nie musisz sie martwic jedyne koszty to koszt paliwa na dojazd do mnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
@atp2000

Hmm, instalowalem soft, pozniej mapy, chce wlaczyc auto, a tu nie da sie zapalic, slaby akumulator, podladowalem, teraz wlaczylem sobie radio w aucie i znow nie da sie odpalic, o co chodzi? czy mam kupic nowy aku?

Sprawdzilem, przyszedlem do radia 20 min po wylaczeniu rns'a i zamknieciu auta, nie zauwazylem zadnego szumu, czyli raczej dobrze?

 

Dla tych co nie moga zainstalowac map v13, uzyjcie programu MAPS TOOL 2.1.0, koniecznie tej wersji, postepujcie tak samo jak w innych wersjach, mi zadzialalo, mysle, ze Wam tez pomoze.

Ale, ze o co chodzi?

 

atp2000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ale, ze o co chodzi?

 

atp2000

 

no mam rozladowany akumulator, mam kupic nowy czy co? ladowalem go juz raz i dalej jest rozladowany po czasie.

Edytowane przez Patryk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To pewnie masz problem z gateway'em. Po instalacji softu zainstaluj fix gateway. Tylko wypal obraz na plyte a nie plik obrazu na plyte CD i zainstaluj w RNS.

 

atp2000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To pewnie masz problem z gateway'em. Po instalacji softu zainstaluj fix gateway. Tylko wypal obraz na plyte a nie plik obrazu na plyte CD i zainstaluj w RNS.

 

atp2000

 

Masz może gdzieś linka sprawdzonego do tego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam, ale wpisz w google fraze to Ci pokaze. Ja sciagalem ze strony anglojezycznej, chyba my-gti.com lub poszukaj na chomikuj.

 

atp2000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patryk Ty musisz zainstalowac softa ktory CI na nowo poprawnie zaaktualizuje gatewaya,

Softy ktore miales ode mnie i od kolegi pab567 one maja opvje aktualizacji gatewaya wylaczona co znaczy ze jezeli wszesniej miales soft ktory Ci rozladowywal akumulator a tak miales to nasze softy Ci tego nie naprawia gdyz opcje gateway maja wylaczona.

 

Wez oryginalny soft 3980 i sprobuj tym softem poprawic kodowanie gateway (najlepiej by bylo vcdsem ale wnioskuje ze go nie masz) to sprobuj oryginalnym softem 3980

 

jak 3980 poprawi CI gatewaya to wtedy zrob update do 4120 lub 5238 ktore masz ode mnie i od kolegi pab567

 

nic innego w tej Twojej sprawie sie zrobic nie da

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam 4120A aktualnie zainstalowane. Da się w radiu jakoś sprawdzić czy jest ten gateway niezainstalowany?

Edytowane przez Patryk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie da sie, z jakiego zrodla masz ten soft, bo jezeli to jest ten ode mnie to tak jak wspomnialem tam jest wylaczona aktualizacja gateway, Twoj wczesniejszy soft robil problemy, bierz soft fabryczny 3980 i instaluj, tylko nie zapomnij wlaczyc w ukrytym menu opcji instalacji starszej wersji oprogramowania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności