Skocz do zawartości
MrZi

Instalacja Mapy/Softu RNS 510.

Rekomendowane odpowiedzi

A na wyświetlaczu na fisie pokazuje ci nawigację i kompas?

Edytowane przez hubcio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje auto to Touareg, ale z tego co wiem, softy pasują do każdych modeli. Na wyświetlaczu mam wszystko co trzeba. Pokazuje radio, nawigację, kompas (jak navi jest wyłączona), ustawienia. Oczywiście, to co ma być pokazywane można zmieniać przyciskami na kierze. Tak więc wydaje się, że wszystko działa, a jednak przełączanie stacji radiowych nie działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wrzuć zdjęcie kierownicy

 

EDT: dorwałem się do kompa (poprzednio pisałem z fona) i znalazłem temat http://forum.vw-passat.pl/archive/index.php/t-101427.html zobacz jakie masz różnice u siebie w kodowaniu w stosunku do podanego tam 000004000400002000

Edytowane przez pab567

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Moje auto to Touareg, ale z tego co wiem, softy pasują do każdych modeli. Na wyświetlaczu mam wszystko co trzeba. Pokazuje radio, nawigację, kompas (jak navi jest wyłączona), ustawienia. Oczywiście, to co ma być pokazywane można zmieniać przyciskami na kierze. Tak więc wydaje się, że wszystko działa, a jednak przełączanie stacji radiowych nie działa.

 

Nie wiem jak u innych ale u mnie przełącza stacje radiowe przyciskami na kierze tylko w przypadku kiedy jest przestawione na wyświetlanie stacji radiowych między zegarami. Przy ustawieniu czegokolwiek innego między zegarami (navi, dane z kompa itd.) przestawianie stacji radiowych z kiery nie działa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wrzuć zdjęcie kierownicy

 

EDT: dorwałem się do kompa (poprzednio pisałem z fona) i znalazłem temat http://forum.vw-passat.pl/archive/index.php/t-101427.html zobacz jakie masz różnice u siebie w kodowaniu w stosunku do podanego tam 000004000400002000

 

Przerabiałem ten temat, z resztą też w nim pisałem i nic z tego.

Kierownica:

kiera Touareg.JPG

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Nie wiem jak u innych ale u mnie przełącza stacje radiowe przyciskami na kierze tylko w przypadku kiedy jest przestawione na wyświetlanie stacji radiowych między zegarami. Przy ustawieniu czegokolwiek innego między zegarami (navi, dane z kompa itd.) przestawianie stacji radiowych z kiery nie działa...

 

U mnie nawet jak przestawię miedzy zegarami na radio, to zmiana stacji nie działa z kierownicy. A powinna działać tym kołeczkiem na dolnych prawych przyciskach (fotka z poprzedniego posta).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nigdy tego nie robiłem w Touaregu ale w Octavii załatwia się ten problem wgraniem odpowiedniego fixa - próbowałeś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale czego dotyczyć ma ten fix? Radia, czy czegoś w systemie auta? Np. gatewaya?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest właśnie fix do obsługi radia z kierownicy. Na pewno działa w Octavii. W Touaregu nigdy nie robiłem więc nie mam pewności. Jak nie pomoże to najwyżej z powrotem wgrasz dotychczasowy Soft.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
U mnie nawet jak przestawię miedzy zegarami na radio, to zmiana stacji nie działa z kierownicy. A powinna działać tym kołeczkiem na dolnych prawych przyciskach (fotka z poprzedniego posta).

 

Kolego tylko kodowanie VCDS-em

Fix jest tylko do skody.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kodowaniem chyba wszystkiego już próbowałem i bez pozytywnych efektów. Jeszcze mi przyszło do głowy, żeby powrócić do oryginalnego dla mojego tura designu, czyli takiego bardziej "czerwonego". Teraz mam bardziej "pomarańczowy". Jest jeszcze jedna opcja "zielonego", ale ten mi się nie podoba. Nie sądzę, żeby to miało jakieś znaczenie, ale przy sofcie 3810 design był bardziej "czerwony" i wszystko działało. Więc jeszcze tego spróbuję. Więcej pomysłów nie mam.:hmm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie wiem jak u innych ale u mnie przełącza stacje radiowe przyciskami na kierze tylko w przypadku kiedy jest przestawione na wyświetlanie stacji radiowych między zegarami. Przy ustawieniu czegokolwiek innego między zegarami (navi, dane z kompa itd.) przestawianie stacji radiowych z kiery nie działa...

 

U mnie działa także przy navi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno pytanko. Jak aktywuję w RNSie "powrót do ustawień fabrycznych" czy coś takiego, to co się stanie? Przywróci soft pierwotny? Czy np. tylko zresetuje ustawienia np. język, wygląd, czy wykasuje wgrane na dysk dane np. mapy, pliki muzyczne? Pytam, bo nigdy tego nie robiłem, a może by pomogło?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Soft zostanie aktualny, wszystkie ustawienia zresetują się do fabrycznych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale takie rzeczy jak: odblokowane DVD podczas jazdy, czy czytanie karty SD do 32 GB zostanie po resecie do ustawień fabrycznych?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Otóż okazuje się, że przywrócenie ustawień fabrycznych nie jest takie łatwe. Oto screeny ekranów (przepraszam za jakość):

Nadmieniam, że płyta nawigacyjna V10 była w napędzie.

Jakieś pomysły?

Zdjęcie0267.jpg

Zdjęcie0268.jpg

Zdjęcie0269.jpg

Zdjęcie0270.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmień język na niemiecki i wtedy spróbuj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dalej jakaś porażka. Nie wiem, czy przypadkiem gość, który naprawiał mi navi w Krakowie czegoś świadomie nie poblokował. Pamiętam, jak mówił, że innego oprogramowania do tego radia (z płyty) nie nagram. Nie wiem, czy chciał mnie przestraszyć, czy co, ale jak widać na fotkach, nie mogę ustawić ani ustawień fabrycznych ani nawet zmienić języka w navi. Zmieniałem język też na FISie, ale też bez skutku.

Może jakiś inny sposób jeszcze istnieje?

 

Zdjęcie0271.jpg

Zdjęcie0273.jpg

Zdjęcie0275.jpg

Zdjęcie0276.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

znam ten problem doskonale. wczesniej wgrywales jakiegos SW ktory sie wypierdaszył. zapewne ty bądz ktoś pozniej wrzuciliscie swl_fix ktory tak jakby na sile konczyl update (docelowo tak aby mozna było pozniej wgrac inne sw) i na wrzuceniu tego fixa sie skonczylo (dokladnie taki objaw po próbie zmiany jezyka - sw nie wgrane do konca)..

wrzuc sobie najpierw sw 27xx on sie zainstaluje prawidlowo zapewne.

nastepnie skocz do 3810A a pozniej do 4120A...

 

przed wrzuceniem 27xx wejdz w ukryte menu trzymajac dluuuuugo setup i tam zezwol na downgrade (instalacje starszego sw)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Kamilek za podpowiedź. Ale raz już uwaliłem RNSa i drogo mnie to kosztowało. Wrócę do tematu z kimś, kto zna się na rzeczy i będzie miał odpowiedni sprzęt, żeby ewentualnie uratować navi na stole. Sam nie będę ryzykował.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności