Skocz do zawartości
MrZi

Instalacja Mapy/Softu RNS 510.

Rekomendowane odpowiedzi

ElNinijo.

A skąd żeś wziął ten opis?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no masz linka w poscie

a dokladnie opis masz na innym forum traktujacym typowo o nawigacjach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten link jest ogólnie do softów. Nie ma tam informacji, którą zamieściłeś. A jakie to forum o tych nawigacjach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest informacja przeczytaj dokladnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam radio RNS 510. Mam wgrany soft 5238 zmieniony z 3810. Nie mogę zainstalować map. W poprzedniej wersji softu nie chciały mapy zainstalować się na dysku, Cały czas się kopiowało a obecnie po włożeniu płyty można włączyć nawigację gdy płyta jest włożona do czytnika. Nie wiem w czym tkwi problem. Proszę o pomoc i podpowiedzi bo jestem chyba za cienki w tym temacie. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zle nagrana plyta z mapami

jak nagrywasz plyte?

 

Panowie mam radio RNS 510. Mam wgrany soft 5238 zmieniony z 3810. Nie mogę zainstalować map. W poprzedniej wersji softu nie chciały mapy zainstalować się na dysku, Cały czas się kopiowało a obecnie po włożeniu płyty można włączyć nawigację gdy płyta jest włożona do czytnika. Nie wiem w czym tkwi problem. Proszę o pomoc i podpowiedzi bo jestem chyba za cienki w tym temacie. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie. Korzystając z forum poradziłem sobie pośrednio sam z opisanym problemem instalacji mapy do rns 510. Pośrednio bo skorzystałem z pomocy wskazanego na forum Pana Pawła z Ochoty (tel. nr 603855559). Myślę że to było najlepsze rozwiązanie. Pełen profesjonalizm. Wszystko teraz śmiga a przy okazji odblokował mi funkcje na komputerze. Jeśli chodzi o brak możliwości zainstalowania map to chodziło o nieodpowiednie sformatowanie dysku spowodowane najprawdopodobniej instalacją nieodpowiedniej wersji softu. Ostrzegam więc przed panami ogłaszającymi się na allegro odnośnie spolszczenia nawigacji z dojazdem do każdego miejsca w Polsce bo są dobrzy do puki nie dostaną kasy. Sami zchrzanili sprawę, zbywali mnie przez 2 miesiące a później przesłali płyty nie rozwiązując problemu. Na pewno z kasą jestem do tyłu ale nigdy więcej takich fachowców. Nie znam ich imion ale mam telefony wiec zainteresowanym mogę podać w celu wyeliminowania męczarni jakie ja z nimi przeszedłem. Pozdrawiam. PS. Forum jest przydatne ale dla osób mających dużo czasu bo niestety moderatorzy nieżyczliwi jak cholera. Byłem wcześniej na forum forda. Bez porównania. Mam nadzieję że krytykę przyjmiecie z godnością. Zresztą czas pokaże.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pochwal sie co oznacza zle sformatowany dysk wedlug Pana z Ochoty

 

jezeli miales zainstalwoany soft 5238 (a tak napisales) to Twoj dysk byl formatowany na 3 partycje

system + mapy --> muzyka --> poi o odpoiwednio proporcjonalnie jezeli chodzi o przestrzen dyskowa

 

softy ponizej 3xxx mialy 2 partycje

i gdybys mial soft w wersji ponizej 3xxx to moze i bym probowal to zrzucac na partycje ale i tak bylo by to grubymi nicmi szyte gdyz najnowsze mapy mozesz instalowac w kazdej kombinacji partycji (czy to 2 czy to 3)

 

a jak TY masz 5238 to masz 3 partycje

 

dlatego uwazam dalej ze miales zle nagrana plyte z mapami a Pan z Ochoty po prostu zainstalowal Ci mapy ze swojej plyki, a powiedzial cos bo powiedziec musial

 

ale moze jest inaczej???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płyta z mapami była OK.

 

Słowa-klucze z posta ElNinijo to €œodpowiednio proporcjonalnie€. To radio to mój trzeci przypadek w którym upgrade bezpośrednio z wersji 3xxx na 5238 powoduje, że partycja na mapy jest zbyt mała i żeby je zainstalować trzeba wymontować radio z samochodu, podpiąć je pod program serwisowy (ja używam SetConfig, jest też kilka innych) i zmienić w nim proporcje poszczególnych partycji, lub przed 5238 wgrać odpowiednio poprawiony soft który zmieni te proporcje - ja używam pełnej, odpowiednio zmodyfikowanej wersji 4120 (można tez użyć softu, który będzie zmieniał tylko HDD nie ruszając reszty).

 

Po wykonaniu jednej z ww. operacji można już z powodzeniem instalować 5238.

 

Ponieważ nie chciało mi się wymontowywać radia z samochodu (nienawidzę potem ponownie go podłączać - mało miejsca i krótkie kable powodują, że można sobie trochę pociąć ręce o metalowe krawędzie) użyłem drugiej metody.

 

To chyba będzie mój jedyny post na tym forum... Przy okazji - filmy z wątku http://forum.vw-passat.pl/threads/140360-RNS-510-android-GSM-internet to moja Skoda Superb.

Edytowane przez pab567

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przeciez przy instalacji softu od wersji 3xxx w gore czyli co za tym idzie 5238 dysk jest formatowany podczas instalacji automatycznie

 

czy sadzisz ze fabryczny soft wypuszczony przez vw ma buga i nie formatuje poprawnie dysku?z czystej ciekawosci zainstalowalem go dzisiaj u siebie i dysk sformowatowal poprawnie, pozniej puscilem instalke map v12 oraz poi wgraly sie bez problemu

 

wiec trudno mi sie odniesc do tego poza tym nie wiem czy czytales ale:

http://www.my-gti.com/3983/volkswagen-rns-510-hardware-and-software-firmware-versions

 

1. Everyone can use firmware 5238 and newest maps

-> You can always use firmware 5238 on any device from 2005 to October 2013 (with HDD). *Hardware C3-C12*.

-> You can update directly to 5238 with no need for an update in between.

-> There are no exceptions to this, no matter what anybody else says.

 

tlumaczenie

1. Kazdy moze instalowac firmware 5238 i najnowsze mapy

-> Możecie uzywac firmware 5238 na kazdym urzadzeniu od 2005 do pazdziernika 2013 z dyskiem twardym *Sprzet C3-C12

-> Możecie aktualizowac bezposrednio do 5238 bez potrzeby aktualizacji posrednich

-> Nie ma od tego żadnych wyjatkow i nie ważne co na ten temat mówią inni

 

z tego wynika ze soft 5238 mozna instalowac bezposrednio z kazdego innego nizszego softu

 

no ale nie wiedzialem tych problemow z radiem jakie mieliscie wiec sie nie wypowiadam

 

grunt ze wszystko dobrze sie skonczylo o kolega jest zadowolony, w sumie to jest najwazniejsze - zadowolenie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tłumaczenie mi niepotrzebne, angielskim władam biegle :)

 

Nie traktuj wszystkiego, co wyczytasz, jako pewnik - teoria to jedna, praktyka drugie. Na kilkadziesiąt RNS510, które robiłem, to dopiero trzeci taki przypadek - przy czym przy pierwszym nie załapałem, o co chodzi, nie chciało się wgrać ani z płyty ani z SD dopiero jak odchudziłem mapę to się udało. Na początku wręcz myślałem ze radio drugiej warstwy nie chce czytać...

 

Tu nie chodzi o poprawność formatowania tylko o wielkość dysku i proporcje jego podziału. Popatrz na http://www.rnsfirmware.com/ a załapiesz, o co chodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niestety ale wiem o co chodzi i mam gdzies co pisza inni ale tez instalowalem iles tam tych rnsow i machalem je bezposrednio do 5238, szlo bez problemow ale skoro Ty miales problemy to moze ja nie trafilem na takiego rnsa?

 

kazdy ma jakies problemy jedny mnieszje drudzy wieksze tak juz jest i nie ma co sie burzyc

 

jak juz wspomnialem grunt ze klient zadowolony

 

poza tym nie wiem czy wiesz ale najnowsze mapy mozesz isntalowac na fabrycznym sofcie nawet z dwoma partycjami w standardowych proporcjach - i tu Cie zaskocze mapy instaluje sie poprawnie i nawet dzialaja

 

peace

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Peace peace... ja się nie burzę... ja chcę zostawić ślad dla tych, którzy kiedyś mogą mieć taki problem... Inaczej bym tu w ogóle nie wchodził...

 

O ile nigdy nie miałem problemów przy aktualizacji z 1xxx/2xxx do 5238 - ani jak napisałeś z instalacją najnowszych map na starych softach - o tyle właśnie w przypadku przejścia z 3xxx potrafią pojawić się problemy i wiążę je bezpośrednio z tym, że 5238 zostawia rozmiary partycji takie, jakie zastał - a do najnowszych map potrafi to nie wystarczyć.

 

A jakbyś Ty czy ktokolwiek nie dawał rady z podniesieniem softem to zapraszam do siebie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak zapytam z ciekawości. Mam soft 4120 (bez A). Z tego co teraz czytam można by spróbować 5238? I czy jest sens? Co takiego wnosi? No i czy partycje będą odpowiednie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Peace peace... ja się nie burzę... ja chcę zostawić ślad dla tych, którzy kiedyś mogą mieć taki problem... Inaczej bym tu w ogóle nie wchodził...

 

O ile nigdy nie miałem problemów przy aktualizacji z 1xxx/2xxx do 5238 - ani jak napisałeś z instalacją najnowszych map na starych softach - o tyle właśnie w przypadku przejścia z 3xxx potrafią pojawić się problemy i wiążę je bezpośrednio z tym, że 5238 zostawia rozmiary partycji takie, jakie zastał - a do najnowszych map potrafi to nie wystarczyć.

 

A jakbyś Ty czy ktokolwiek nie dawał rady z podniesieniem softem to zapraszam do siebie...

 

ja tez sie nie burze ani nie kwestionuje Twojego doswiadczenia

z jedna ale wazna roznica

 

bo widzisz piszesz ze przejscie z 3xxx do 5238 zostawia roamizry takie jakie zastal -zgadza sie ale tylko w jednym przypadku - gdy instalujesz soft w wersji 5238 modified bo niektore z nich (jest ich troche wersji) maja wylaczone formatowanie dyskow (podzial na partycje gdy juz w systemie jest podzial na 3 partycje) a tylko przelatuje dalej

 

natomiast gdy instalujesz fabryczny soft 5238 to jeszcze nie spotkalem sie by nie formatowal dysku i nie trzeba bylo pozniej instalowac map i pod od nowa

 

taka mala dygresja do tego co w sumie obaj tutaj napisalismy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz Elninijo rozpisuje się i nawet rzekłbym że próbuje pomóc (trochę po czasie). Nikt nie odsyła do czytania postów? Ja wiem jedno-nikt mi nie pomógł tylko Pan Paweł. Panie Pawle proszę tu więcej nie pisać chyba że będzie Pan udawał laika-to wtedy OK. Jeśli tylko Pan pokaże że ma wiedzę to już tak dobrze nie będzie. Myślę że to forum minęło się z celem-ono ma pomagać, być miejscem do wymiany doświadczeń i wskazywać różne rozwiązania problemów. Mam wrażenie że na tym forum najważniejsze jest klikanie stron z postami (czyżby za to płacono?) i uwielbianie kilku guru. Panowie posypcie głowę popiołem i trochę pokory. Nie ma ludzi nieomylnych. Czasy bogów minęły. Pisząc post chciałem aby wszyscy mieli możliwość zapoznania się z moim problemem i sposobem jego rozwiązania. Nikogo nie oceniam tylko wkurza mnie atmosfera na tym forum. Rozumiem że każdy przez chwilę chce być ważny ale proponuję może znaleźć inne miejsce. Panowie dajcie sobie na luz i pozwólcie w normalny sposób korzystać z forum takim laikom jak ja. Oczywiście piszę to z przekorą aby dać do myślenia niektórym nieomylnym "psom ogrodnika". Pozdrawiam. Życzę miłych wakacji/urlopu i .....miłej atmosfery na forum.

Małoważny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Darnag. No to może odpowiesz czym się różni 4120 od 5238? Pytałeś pana Pawła?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie masz DAB - a zakładam, że nie - to od strony funkcji żadnych różnic nie ma. Pewnie usunięte są jakieś błędy których szczegółów nie znam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pab567.

Dzięki za info. Więc nie ma sensu uaktualniać, zwłaszcza jak chodzi. Jedno pytanko: Nie mam z kiery możliwości przełączania programów w radiu, jak również przełączania utworów muzycznych. Stało się to po wgraniu softu 4120, na poprzednim 3810 działało. Dodam, że kodowania mam dobre. Z kiery działa tylko podgłaśnianie i ściszanie. Masz jakiś pomysł?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie auto? Bo na TT nie widzę...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności