Skocz do zawartości
MrZi

Instalacja Mapy/Softu RNS 510.

Rekomendowane odpowiedzi

Szukam nowego softu i spolszczenia oraz polskiego lektora dla Seata z RNS510 bez wejścia na kartę SD. 

HW-Version:  H04

SW-Version: 0996

HW Vehicle 0xC001

Czy ktoś może udostępnić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich forumowiczów, jestem tu nowy proszę o poradę, szukam nowego softu i mapy do radia rns 510 , aktualnie jest to co na zdjeciach

20210609_143037.jpg

20210609_143031.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś wiadomo o mapach na ten rok? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to chyba jednak koniec skoro taka cisza :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam czy jest ktoś z Gdańska lub okolic kto by udostępnił ewentualnie zaktualizował mapy w rns 510 do v17? 

Edytowane przez audi78

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak mi si euda to odezwe sie

Panowie, troche mnie nie bylo (przesiadka na inne auto) a chcialbym odswiezeyc navi w starym passku, jaka teraz jest najnowsza wersja? Pod soft 4120 A? Z gory dziekuje za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trudna sprawa.On jak wiem, nie kopiuje 1:1 plików z CD tylko instaluje.System Linuxowy.Można by spróbować wyjąć HDD i wówczas skopiować.

Nie wiem, czy ktoś próbował...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej.Wysypal mi się soft po kliknięciu zmiany języka ?

Teraz wyraźnie dłużej włącza się radio a później sypie komunikatami,że nie może pobrać języka(żadnego).

Jaki soft mogę zainstalować do radia?

Reinstalacja nic nie daje.

 

IMG_20210806_194444.jpg

IMG_20210806_194436.jpg

IMG_20210806_194228.jpg

IMG_20210806_194222.jpg

IMG_20210806_194013.jpg

IMG_20210806_193738.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie to teraz nie pamiętam.

 

Edytowane przez Alien_corrado

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to pierwsze co bym zrobil to poprawil instalacje map w navi bo jak masz zainstalowane z karty to leci tylko jezyk aktualnie ustawiony w systemie, cholera wie dlaczego sie wywalil no ale efekt jest taki ze ustawic go ponownie nie mozesz bo go po prostu nie ma

puki co softu nie poprawiaj, jak sie poprawnie dograja pliki jezykowe mapy to powinno wszystko zadzialac jak nalezy,a jak dalej bedzie kibel to bedziemy ko0mbinowac dalej

oczywiscie mapy to dograj z plyty a nie z karty, instalacja map z karty to kurestwo ...

Edytowane przez ElNinijo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Muszę zerknąć jaki mam wersję map.Moze zaktualizuje i się problem rozwiąże.

Myślisz,że mapy tutaj mają związek z wysłaniem się softu?

Zachciało się zmiany języka ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak jak opisalem przy instalacji map z karty leci tylko ten pakiet voice ktory jest aktualnie ustawiony w navi, inne nie,

jak zmieniles jezyk to sie wysypalo, dograj mapy z plyty i powinno wrocic do pelnej funkcjonalnosci bo bedzie komplet jezykow na pokladzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 29.07.2021 o 13:27, audi78 napisał:

Witam czy jest ktoś z Gdańska lub okolic kto by udostępnił ewentualnie zaktualizował mapy w rns 510 do v17? 

Hej Witajcie - po wielu przygodach z RNS-510 w Caravelle 2014 wreszcie udało mi się zaktualizować soft i mapy do wersji V17 :D ale zrobiłem to totalnym FARTEM - już piszę co zrobiłem że się udało (nie piszę poprzednich błędnych aktualizacji bo szkoda czasu).

1. Najpierw wgrałem soft z właściwą pozycją partycji w moim dysku RNS510-6276-Update-VIM Tm_60_35_5 (Wcześniej miałem komunikat o włożeniu dysku z nawigacją i była ****). Oczywiście już próbowałem aktualizować z płyty DVD z wersją V17 zachomikowaną i po tym też "włóż dysk z nawigacją".

2. Potem użyłem aplikacji Maps Tool i wgrałem mapy V17 na kartę SC oraz mały obraz ISO na CD aby uruchomić zgrywanie.

3. Obraz DVD z mapami V17 miałem u siebie i teraz myk był taki że po wgrywaniu map z karty SD znowu był ten sam komunikat "włóż płytę DVD z mapami więc pomyślałem sobie że znowu **** - ale odruchowo jak była wsadzona karta SD włożyłem jeszcze raz dysk DVD z mapami V17 - zazwyczaj zaczynało się kopiowanie plików które się przerywało po jakimś czasie z błędem odczytu - ale tym razem w parę sekund przeleciał kopiowanie i wyskoczył komunikat o sukcesie :D

4. Więc podsumowując metodę - wgrywanie jak w procedurze z karty SD ale w ostatnim etapie po resecie wkładamy płytę DVD z mapami V17 i on dogrywa końcówkę i aktywuje - i u mnie na mojej wersji C14 śmiga!

20210809_194943.jpg

20210807_183222.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powrót po latach ;-)

Witajcie, tak pomyślałem, że wrócę do tematu aktualizacji map z uwagi na spore zmiany w drogach krajów, do których wyjeżdżam (Albania, Bośnia, Czarnogóra...krótko Bałkany) ale trochę wypadłem z obiegu. Powiedzcie jaka minimalnie musi być wersja softu do V17 i czy ma toś może sprawdzoną wersję V17 EAST do udostępnienia.

Bedę wdzięczny za link do sprawdzonych V17 EAST ale nie pod kartę SD.

Obecnie mam soft 4120A - czy wg Was muszę go zmieniać (czego wolałbym uniknąć) czy może pozostać ?

Edytowane przez pysiek95

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Soft ok.Mapa będzie działać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, mam dwie sprzeczne informacje.

Na płytę  do aktualizowania mapy mam nagrać :

1. Plik iso

czy 

2. Pliki nagrane z obrazu iso?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności