Skocz do zawartości
zacek

Nagrzewnica - słabe ogrzewanie zimą

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie :fajny, w związku z tym że Zima niedługo zaskoczy drogowców, chciałem coś spróbować zdziałać z ogrzewaniem w moim Passacie B4. Mimo że silnik osiągnie wymagane 90 stopni, ogrzewanie działa dość marnie i trzeba przejechać z 20 KM żeby naprawdę cieple powietrze leciało. Czytałem gdzieś, że można spróbować przepłukać nagrzewnice jakimś kwaskiem cytrynowym czy nawet kretem do udrażniania rur i to może pomóc. Co sadzicie o tym ?

Jeszcze chciałem sie upewnić czy aby przewody idące do nagrzewnicy są na pewno dobrze podłączone.

[ATTACH=CONFIG]68388[/ATTACH]

2 - idzie do silnika?

1 - po całym układzie?

 

Z góry dziękuje za pomoc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Przerabiałem kiedyś podobny temat w Seacie Toledo. Nie chcąc Cię martwić niestety nic nie pomogło żadne płukanie czy przepychanie pod ciśnieniem więc nie pozostało nic innego jak wymiana. Dzień spokojnej roboty i po sprawie a koszty niewielkie bo nową nagrzewnicę kupisz za około 40 zł. Po wymianie wentylatory parzą a w aucie gorąco :)

Można jeszcze ewentualnie sprawdzić termostat ale skoro twierdzisz, że się dogrzewa to raczej nie będzie to. Co do podłączenia to raczej jest tak jak opisałeś jak ustalę na 100% to dam znać ale z drugiej strony wydaje mi się, że to nie powinno mieć znaczenia w którą stronę woda płynie w tej nagrzewnicy :).

 

 

 

Pozdrawiam

ArturrO

Edytowane przez ArturrO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a te węże co dałeś na foto ciepłe są?? może to wina tej słynnej klapki...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ogrzewanie działa dość marnie

że świerzak zakłada taki temat to rozumiem ale ktoś kto jest na forum 4 lata i nie używa szukajki czy nawet nie zajrzy do warsztatu :zabawa::zabawa:

 

Temat masz tu:http://forum.vw-passat.pl/showthread.php/38825-Wymiana-nagrzewnicy-w-35I-–-How-To-by-Remek-)

 

w twoim przypadku to albo zasyfiona nagrzewnica albo gąbka na klapkach powiedziała papa

Edytowane przez cysiokysio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jest tam ten magiczny zaworek na wężach, który lubi się zasyfić i jest generalnie do wywalenia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
że świerzak zakłada taki temat to rozumiem ale ktoś kto jest na forum 4 lata i nie używa szukajki czy nawet nie zajrzy do warsztatu

 

Do warsztatu zajrzalem, ale wymiana to ostateczność i mialem nadzieje że jakoś wspólnymi silami uda sie znaleźć sposób bez rozprowania calej deski rozdzielczej :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Przerabiałem tą kwestie już tylko w passacie B3. Na klapkach sa takie gąbki, które z czasem się rozrywają. Wspomniał o tym Pan cysiokysio. to może być tez przyczyną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przed wymiana nagrzewnicy grzalo az bylo milo mimo to ze niebylo tych gabek w wiekszosci a teraz po zalozeniu nowej nagrzewnicy i uszczelnieniu gabka lipa cieplego powietrza niezawiele

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mam taki problem odpaliłem auto po dłuższym postoju i wlałem płyn na zime latem była woda i jak wentylator w kabinie był na 0 to z nawiewów wydobywał się dym a jak włączyłem 234 do w kabinie biało czyżby to nagrzewnica padła?? dodam że ubywa płynu nie widać wycieku. pomoże jakiś proszek czy płyn do uszczelniania??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się że czeka Ciebie wymiana uszczelki pod głowicą. Miałem tak samo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czyżby to nagrzewnica
raczej tak
pomoże jakiś proszek czy płyn do uszczelniania??
jak mały wyciek to może pomóc ale musisz się liczyć z tym że zasyfiasz układ

 

---------- Post added at 18:52 ---------- Previous post was at 18:49 ----------

 

Obawiam się że czeka Ciebie wymiana uszczelki pod głowicą.
:debil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
raczej tak

jak mały wyciek to może pomóc ale musisz się liczyć z tym że zasyfiasz układ

licze sie z zasyfianiem układu a co zrobić jak intensywnie parują szyby brak filtra przeciwpyłowego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a co zrobić jak intensywnie parują szyby brak filtra przeciwpyłowego

wymienić nagrzewnicę bo puszcza..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
warto włożyć takie coś czy nie ma sensu się babrać??

Wszystko ładnie tylko...... brak nazwy producenta......a wymiana czeka Cie prędzej czy później..TUTAJ poczytaj i zobacz jakiej marki nagrzewnicę inni polecają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
warto włożyć takie coś czy nie ma sensu się babrać??
oo dobra cena. ostatnio wkładałem znajomemu zamiennik ze sklepu za około 70 zł. ja bym zaryzykował, zwłaszcza że robota fajna, czysta ;) tylko czasu trzeba troszkę zmarnować...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
oo dobra cena. ostatnio wkładałem znajomemu zamiennik ze sklepu za około 70 zł. ja bym zaryzykował, zwłaszcza że robota fajna, czysta ;) tylko czasu trzeba troszkę zmarnować...

tylko że ja zbytnio nie mam czasu:/ brać czy nie brać??

a nie da się już uratować nagrzewnicy chociaż do wiosny????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak dla mnie to jest męczenie hu*a, w zimie z nieszczelną nagrzewnicą...

a stosowanie proszków to na tydzień dwa, potem zatkają układ. a potem czeka Cię jego płukanie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jak dla mnie to jest męczenie hu*a, w zimie z nieszczelną nagrzewnicą...

a stosowanie proszków to na tydzień dwa, potem zatkają układ. a potem czeka Cię jego płukanie...

no to przygotowuje się do wymiany może za tydzień w sobote, zagadam do kumpla żeby mi pomógł zaprosimy Leszka albo i może Żubra i jakoś wykonamy prace:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności