Skocz do zawartości
cooler

[B5] Jakie tarcze hamulcowe i jakie klocki?

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie Jakie polecicie klocki na przód do przetoczonych tarcz Boscha-a?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tanie i tak zaraz będziesz zmieniał cały komplet jak toczyłeś :)

 

 

remsa breck roadhouse

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli nie polecacie toczenia? Tarcz jeszcze nie toczyłem ale poważnie sie nad tym zastanawiam.Z miła checią poznam jeszcze jakąś opinie na ten temat? Ktoś toczył?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tocząc tarcze osłabiasz jej strukturę przez co później jeszcze szybciej się zużywa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Janek te tarcze i klocki będą pasować,

 

klocek tylko jest to wersja od peżota, jest cienszy ma 15,2 mm a nie jak podaje sprzedawca na allegro, 17,2 (tyle mają te do vaga)

 

Klocek spasuje ale szybciej się skończy, jest też tańszy a wiadomo na allegro ccc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki elemenateur za podpowiedź, a to kłamcy kupie oczywiście klocek 17,2 ( ATE 13.0460-2820.2)

Janek te tarcze i klocki będą pasować,

 

klocek tylko jest to wersja od peżota, jest cienszy ma 15,2 mm a nie jak podaje sprzedawca na allegro, 17,2 (tyle mają te do vaga)

 

Klocek spasuje ale szybciej się skończy, jest też tańszy a wiadomo na allegro ccc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to nie kłamcy, to rynek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na wlepce w bagażniku odczytałem kod i jest tak:

1ZC Hamulce tarczowe przód: 282x25mm (282x25mm - 288x25mm)

To znaczy, że mogę założyć 282 lub 288?:niewiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A oprócz wlepki gdzie mogę sprawdzić jaki rozmiar tarcz będzie u mnie odpowiedni ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po numerze VIN w sklepie. Ewentualnie pisz do Marcina elemenateur i on Ci sprawdzi. Prawdopodobnie masz 288 mm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie ktora firma brembo czy zimmerman chodzi o tarcze tyl?Na przodzie zimmerman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to weź OZ Karolu także na tył.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie jaki tarcze i klocki polecacie założyć na przód?? Dodam że mam teraz tarcze 288 a zmieniam na 312. Obecnie mam zestaw ATE i na początku całkiem dobrze hamowały ale teraz jest średnio. Do tego na dniach będzie podniesiona moc więc zależy mi żeby nowy zestaw dobrze hamował. Wszelkie sugestie mile widziane?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, czym się różnią tarcze TEXTAR 92082303 od TEXTAR 92082305? dodatkowo, brać lepiej TEXTAR, czy tarcze Zimmermann, te podstawowe, plus jakieś klocki? mam problem z TRW oraz ATE. oba komplety z przodu się pogięły. Modele podstawowe, klocki ate zwykłe. W co się teraz władować?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie brzmi. Dlaczego się pogięły? Może błędy podczas montażu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie jest to normalne żeby dwa komplety tarcz się pogieły. Też bym szukał przyczyny w niewłaściwym montażu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie, czym się różnią tarcze TEXTAR 92082303 od TEXTAR 92082305? dodatkowo, brać lepiej TEXTAR, czy tarcze Zimmermann, te podstawowe, plus jakieś klocki? mam problem z TRW oraz ATE. oba komplety z przodu się pogięły. Modele podstawowe, klocki ate zwykłe. W co się teraz władować?

 

05 tex opisuje jako dodatkowo nawęglane.

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

po jakim dystansie pojawiły się problemy ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja teraz założyłem nowy komplet TRW. Przez pierwsze 100-200 km nie było szału, ale teraz jak już pykło 600 to hamuje bardzo dobrze. Warto dodać, że przez 500km je "docierałem", a teraz dalej planuję nie wciskać hamulca do oporu aż z 700 przejadę na tym komplecie. Chociaż już teraz zdarza mi się agresywniej przyhamować. Z drugiej strony jak długo docierasz tarcze i klocki? Nie przegrzałeś może tarcz i klocków? Stare tarcze nie mają fioletowo/niebieskiego odcienia? A tłoczki są w porządku, bądź te całe prowadnice? Wszystko powinno ruszać się leciutko, a i tłoczek powinien schować się spokojnie cały.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ktoś już testował polskie klocki i tarcze Breck?

 

Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności