Skocz do zawartości
cooler

[B5] Jakie tarcze hamulcowe i jakie klocki?

Rekomendowane odpowiedzi

Hmmm, a te, co sprzedaje pod nazwą ATE to czyjej produkcji są ? Czyli mam rozumieć, że są tylko ich dystrybutorem, a produkcja należy do kogoś innego ?

 

Dokładnie tak, ATE to konstruktor systemów hamulcowych ale nie producent ich elementów.

 

Co do tarcz czy klocków to ATE jest konfekcjonerem, firm produkujących dla nich jest wiele. Jeśli chodzi o tarcze to Włochy, Hiszpania, Polska, Chiny, Niemcy, Anglia. W przypadku klocków są to głównie Czechy czyli Galfer lub Chiny. Dla VW w większości tarcze z ATE to chiny, tam też są w największym stopniu produkowane tarcze na pierwszy montaż do VW.

 

Widziałem, że niedawno montowałeś u siebie ATE, spójrz na pudełka, tam zawsze masz napisane gdzie była produkcja ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli tych ATE nie opłaca się kupować ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde zamieszałeś mi teraz w głowie ;-) Na stronie ATE jest napisane: "ATE jako marka grupy Continental z ponad 100 - letnim doświadczeniem w produkcji hamulców teraz - produkuje tarcze powlekane..."

 

Pudełka poszły w kosz. Ale wierzę na słowo ;-)

Edytowane przez buggie
ortografia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kurde zamieszałeś mi teraz w głowie Na stronie a ATE jest napisane: "ATE jako marka grupy Continental z ponad 100 - letnim doświadczeniem w produkcji hamulców teraz - produkuje tarcze powlekane..."

 

Pudełka poszły w kosz. Ale wierzę na słowo

 

Broń boże nie masz czego żałować, nie masz na pewno byle czego bo na to by sobie ATE nie pozwoliło. Chodzi tylko o to, że w tej cenie możesz kupić coś znacznie lepszego i o pewnej jakości a tak w przypadku ATE raz trafisz to a raz tamto i jakość nie jest jednakowa ;)

 

A jeszcze zapytam, pisałeś wcześniej żeby nie kupować Zimmermanna, jakieś złe doświadczenia ? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się je pokrzywić ale z góry piszę, że mógł to być efekt speca mechanika i nie oczyszczenia piasty przed założeniem, lub moja wina mycia samochodu od razu po zjeżdżaniu z autostrady na myjnię. A przynajmniej tak mi to wytłumaczono. Tym razem przy zakładaniu wypolerowałem piastę z rdzy na błysk.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tym razem przy zakładaniu wypolerowałem piastę z rdzy na błysk.

 

Tak to właśnie powinno wyglądać ;) Piasta na błysk i broń boże żadnych smarów między tarcze a piastę. Jeśli tak zrobiłeś przy montażu aktualnego zestawu to będzie na pewno służył dobrze i długo :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie potrzebuję porady dotyczącej doboru tarcz do klocków hamulcowych

Kupiłem klocki ceramiczne ATE

Do tych klocków potrzebuje dobrać odpowiednie tarcze hamulcowe.

Pytanie jakie na pewno ATE pytanie tylko czy zwykle czy nacinane, które będą lepsze do tych klocków.

Proszę o wsze sugestie, porady.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kontaktowałem się w tej spawie z ATE, oto odpowiedź:

 

Witam,

Power Pad – niedostępne.

Ceramiczne klocki tylko do tarcz zwykłych.

Do Power Disc proponuję zwykłe klocki.

 

W przypadku pytań proszę o kontakt.

 

Pozdrawiam/Mit freundlichen Grüßen/ best regards,

 

Tomasz Bińkowski

Continental Vehicles&Aftermarket

Doradca Techniczno-Handlowy ATE

 

Tel.+48 608 463 436

Fax +48 22 89 44 256

 

[email protected]

www.ate-hamulce.pl

 

 

Nie drążyłem tematu, bo i tak dorawałem PowerPady do PowerDisc'ów. Choć zastanawia mnie dlaczego do PD nie można wsadzać klocków Ceramic skoro w necie wszyscy sprzedają też taki zestaw (PD + Ceramic) i na forach znalazłem wielu użytkowników, którzy taki zestaw mają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam serdecznie potrzebuję porady dotyczącej doboru tarcz do klocków hamulcowych

Kupiłem klocki ceramiczne ATE

Do tych klocków potrzebuje dobrać odpowiednie tarcze hamulcowe.

Pytanie jakie na pewno ATE pytanie tylko czy zwykle czy nacinane, które będą lepsze do tych klocków.

Proszę o wsze sugestie, porady.

Pozdrawiam

 

Napisz trochę o tym gdzie jeździsz i jak jeździsz. Czy raczej trasa czy miasto ? Czy agresywnie czy normalnie ? Do tych kryteriów dobiera się tarcze i klocki ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jaka może być szacowana cena wymiany tarczy i klocków na tył ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a jaka może być szacowana cena wymiany tarczy i klocków na tył ?

 

W zależności od warsztatu i miasta cena będzie się zaczynać od około 80-90 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz trochę zdolności manualnych i podstawowe narzędzia to dasz radę ogarnąć temat wymiany we własnym zakresie. Nawet pod blokiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeśli masz trochę zdolności manualnych i podstawowe narzędzia to dasz radę ogarnąć temat wymiany we własnym zakresie. Nawet pod blokiem.

 

Co do tej roboty pod blokiem to różnie z nią bywa. Ciężko w takich warunkach zadbać o czystość a to podstawa przy wymianie tarcz i klocków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale się da.

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Robiłem, co prawda nie w passacie ale wymieniałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że się da, nie ma rzeczy niemożliwych ;)

 

Ale np ręcznie ciężko oczyścić właściwie piasty, przydało by się jakieś źródło prądu żeby zrobić to przy pomocy szczotki czołowej na wiertarce ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja czyścilem wkrętarką ze szczotką drucianą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja czyścilem wkrętarką ze szczotką drucianą

 

Też można ;) Można by to nawet ręcznie szczotką drucianą zrobić z tym, że dużo ciężej no ale dla chcącego nic trudnego ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Zwracam się do Was koledzy z prośbą o pomoc w doborze kompletu tarcz i klocków

na przednią oś do mojego Wozidła B3 2E :) System hamulcowy firmy Lucas mam.

 

Niestety poprzedni komplet (juridy) był bardzo nie udany i po kilku miesiącach zaczął być po prostu niebezpieczny - o denerwującym biciu na kierownicy nawet nie wspomnę. Niby zachowałem zasady jazdy na nowym komplecie, nie hamowanie na pełnej sile itp itd.

 

Jeżdżę głównie po miejscu 3-7 km oraz krótkie trasy 25-50 km od czasu do czasu w tygodniu. Raz, czy dwa razy do roku zdarzają się wyjazdy trochę dalej 200-300 km.

 

Impuls do jak najszybszej zmiany tego badziewia to okazja wyjazdu na Octoberfest do Monachium czyli całość ponad 2000 km na początku października.

 

Zestaw będę kupował w jednej z sieci sprzedaży i warsztatów na S. ;)

Zaoferowali mi jakieś czeskie po 70 zł za sztukę na początek, Brembo i Lucas po trochę ponad 100 zł za sztukę. Zapytałem o ATE bo często przewija się ta nazwa w całym wątku ale to już koszt 170 zł za sztukę.

Odnośnie klocków dostałem ofertę na Textara po 100 zł za komplet.

Okładziny do naczepy robią napradę dobre ale jak w przypadku klocków to nie mam pojęcia.

 

Nie jestem rajdowcem i raczej jeżdżę spokojnie, ale dynamicznie bo silnik 2e daje taką możliwość.

Nie jestem specjalistą co w takich warunkach dobrać, dlatego przychodzę do Was po porady :)

Edytowane przez LukiS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A widzisz jakiego modelu dotyczy ten watek ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ups :(

kurczę znam zasady ale jakoś się rozpędziłem i przez szukajkę tak mi znalazło :(

Proszę o przeniesienie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności