Skocz do zawartości
maystero

problem z centralnym zamkiem

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Panowie, mam kłopot z centralnym zamkiem. Otóż, wiadomo że jak sie przekroczy prędkość 20km/h to się uruchamia "AUTO LOCK" Wszytko było by fajnie tylko że jak sie zatrzymam i chce zabrać pasażera to nie mogę otworzyć drzwi naciskając przycisk "otwórz"!

 

centralny.jpg

 

Naciskam, naciskam i NIC. Musze dopiero mechanicznie - klamką otworzyć. Dodam że usterka jest nie regularna, czasem wszystko całymi dniami chodzi dobrze a czasem z rana jak zabieram pasażerów do pracy to nie moge otworzyć drzwi.

 

Druga sprawa jak ten przełącznik rozebrać? Może coś tam nie styka dobrze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisałeś, że dzieje się to nieregularnie. Ale czy np. pogoda ma na to wpływ? Chodzi mi o wilgotność powietrza, temperaturę itp.

Najwyraźniej coś Ci nie styka, a tego typu przypadłości bywają właśnie zależne od tych czynników.

Masz możliwość podjechania do ASO na VAGa? Będziesz wiedział, czy coś Ci padło, czy to tylko właśnie coś nie styka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego, możesz mieć racie z tą "wilgotnością". Przeważnie rano mam ten "problem". Jak jest jeszcze rosa na trawie. Później jak już wracam z pracy i jest sucho to jest dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie może styki zaśniedziały i "gubią prąd". ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też tak myślę. Ktoś wie jak ten przełącznik rozebrać, żeby nic nie połamać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie próbowałem tego jeszcze rozbierać, ale pewnie niedługo będę musiał rozkminić ten temat, ponieważ delikatnie przetarło mi się to miejsce pomiędzy przełącznikami lock/unlock i w nocy wygląda obciachowo jak jest tak dziwnie podświetlone. :P

 

Pewnie będę pierwszym, który to połamie przy rozbieraniu. :-D Ja nawet przy zdejmowaniu koła potrafię sobie naciągnąć ścięgno.... :haha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Też tak myślę. Ktoś wie jak ten przełącznik rozebrać, żeby nic nie połamać?

 

Trzeba zdjąć cały boczek. Później odpiąć kostkę, odkręcić śrubkę, delikatnie podważyć 6 zatrzasków i wyjąć cały zespół z klamką. Dopiero wtedy jest swobodny dostęp do 4 zatrzasków trzymających same przyciski lock/unlock.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mogły jeszcze przewody popękać i trzymają tylko na jednym włosku i przełącznik nie podaje prawidłowego impulsu. Pojawiająca się usterka przy niższej temp i większej wilgotności może wskazywać na zimny lut. Miałem w poprzednim passacie b5 taką przypadłość, że zamek otwierał się i zamykał jak chciał przy niższej temp i większej wilgotności okazało się że trzeba było przelutować styki w mechanizmie zamka. Tak czy inaczej chyba bez zdjęcia tapicerki się nie obejdzie. Z tego co wiem zapinki trzeba jakoś odblokować aby je wyczepić z otworów w drzwiach inaczej się pourywają. Zapobiegawczo kup na alle... zapasowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odgrzeje temat. Otóż podpoiłem się do auta dziś kabelkiem i odczytałem:

 

Wednesday,09,May,2012,20:42:47:10074
VCDS Version: Beta 11.2.0

               Address 46: Central Conv.       Labels: 3C0-959-433-46.CLB
Control Module Part Number: 3C0 959 433 K    HW: 3C0 959 433 K
 Component and/or Version:    KSG PQ46 ELV 038 0455
          Software Coding: 0091020851030E763804941570084F0E703C00
           Work Shop Code: WSC 05311 000 00000
          Additional Info: 1K0951605C  LIN BACKUP HORN H03 1301                     NGS n.mounted        
          Additional Info:                  IRUE n.mounted        
                     VCID: 326F1EFBD6EF
1 Fault Found:

01038 - Central Locking Thermal Protection 
           000 -  - 
            Freeze Frame:
                   Fault Status: 01100000
                   Fault Priority: 4
                   Fault Frequency: 2
                   Reset counter: 74
                   Mileage: 233657 km
                   Time Indication: 0
                   Date: 2012.05.09
                   Time: 20:41:46

Czy ktoś może mi pomóc co z tym dalej? Nadmieniam że problem staje sie coraz bardzie upierdliwy :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdz kable, bo wszsytsko na to wskazuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

otwórz drzwi i pomiędzy zawiasami są przewody w pancerzu gumowym,ściągnij ten pancerz i sprawdź kable,u mnie przy otwieraniu drzwi migało podświetlenie i czasami nie działało zamykanie i otwieranie drzwi,miałem 3 kable popękanie jak polutowałem teraz chodzi bez zarzutów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Od jakiegoś czasu gdy otwieram auto z pilota, nie otwierają się przednie prawe drzwi. Gdy nacisne na drzwiach kierowcy przyciski "zamknij" i "otwórz" to prawe drzwi otwierają się. Reszta drzwi działa normalnie. Co może być uwalone?

Edytowane przez rainman777
Przeniesiony zgodnie z pkt. 2.1.a regulaminu forum

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wcisnij pilotem raz i za chwilke jeszcze raz i wtedy sprawdź czy sie otwierają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć Panowie. Sprawa jest dziwna. Od jakiegoś czasu zamarzała mi klamka od kierowcy ale omijałem to otwierając drzwi od wewnątrz wchodząc od strony pasażera. Dziś podjechałem pod sklep i nie gasząc auta wyskoczyłem na chwilę. Po powrocie problem. Wszystkie drzwi zamknięte. Telofon do ojca, przywiózł drugi kluczyk ale pilot nie reagował (auto zamknięte z pracującym ciągle silnikiem i kluczykiem w stacyjce) Dopiero otwarcie grotem klucza awaryjnego pomogło. Drzwi już nie zamykałem tylko wsiadłem i pojechałem do szwagra rozebrać drzwi w ciepłym warsztacie. Rozebrałem boczek, odpiąłem kostki, prowadnice itp. Klamkę nasmarowałem, złożyłem wszystko. Międzyczasie gdy były odpięte kostki od lusterek i sterowania szyb był włączony zapłon. Poprosiłem kolegę o podpięcie interfejsu i sprawdzenie błędów. Niby wszystko ok ale... auto odpala na obydwu kluczykach ale klucze są martwe. Nie działa zamykanie, otwieranie w obydwu. Kontrolka miga przy wciskaniu kluczyka (czerwona na kluczyku). Wewnętrzne guziki na drzwiach zamykają i otwierają drzwi, bagażnik, wlew wszystko działa na drzwiach. Niestety samochód w ogóle nie reaguje na wciskanie guzików na pilotach (obydwu, baterie sprawne). Widziałem, że użytkownik przemyslawch miał identyczny problem ale nie napisał rozwiązania. Passat b6, grudzień 2008, silnik cbab, wersja highline, anglik

 

 

 

 

Rozwiązane za pomocą cdif 3

Edytowane przez adamw336

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jak Kolego. Informacje były przydatne? Udało się rozwiązać problem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W centralnym zamku jeden z silniczków stracił połączenie czeba rozebrać i wyczyścić.

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

W centralnym zamku jeden z silniczków stracił połączenie czeba rozebrać i wyczyścić. Są tam dwa silniczki są one wciskane na styki i na stykach tracą połączenie będziesz widział jak rozbierzesz bo będą okopcone.

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Problem z silniczkiem w centralnym zamku czeba rozebrać i wyczyścić styki z silniczka naprawa pomoże na 100%

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności