Skocz do zawartości
tofana

Odgłos przelewania się paliwa w baku

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

od jakiegoś czasu słyszę na wybojach przy wolnej jeździe przelewanie się paliwa w baku (na postoju gdy pobujam autem także słychać)

Czy ktoś walczył może z tym problemem bo na 99% wcześniej tego objawu nie było. Ew jak sobie z tym poradzić/naprawić bo chyba to kwestia wady odpowietrzenia zbiornika. Przeszukałem forum ale nic nie znalazłem.Z góry dzieki za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
od jakiegoś czasu słyszę na wybojach przy wolnej jeździe przelewanie się paliwa w baku (na postoju gdy pobujam autem także słychać)
Skoro jest w zbiorniku to musi się przelewać
Czy ktoś walczył może z tym problemem bo na 99% wcześniej tego objawu nie było. Ew jak sobie z tym poradzić/naprawić bo chyba to kwestia wady odpowietrzenia zbiornika.
Może nie zwróciłeś uwagi a może jeździłeś z małą lub z dużą ilością paliwa. U mnie też słychać, ostatnio zacząłem tankować pod korek bo firma mi zwraca za paliwo. Nawet myślałem że to woda w drzwiach tak chlupoce. Jedyna rada to jeździć z bardzo małą ilością paliwa a nie będziesz go słyszał. :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że to jest pompa paliwowa po prostu - i to normalna sprawa.

Ja też słyszę coś podobnego, jak przekręcę kluczyk ale jeszcze nie odpalę auta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wydaje mi się, że to jest pompa paliwowa po prostu - i to normalna sprawa.

Ja też słyszę coś podobnego, jak przekręcę kluczyk ale jeszcze nie odpalę auta.

To co ty opisujesz to pompa paliwa w zbiorniku ale kolega pisze o innych efektach
słyszę na wybojach przy wolnej jeździe przelewanie się paliwa w baku (na postoju gdy pobujam autem także słychać)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zalezy jaka ilosc paliwa w baku jest. Bo jak jest go malo a pompka zasysa powietrze to moze sie wydawac, ze cos chlupie.

Skieruj sie w kierunku odpowietrzenia baku, moze to byc powodem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie chlupanie to najnormalniejszy w świecie odgłos... W innym przypadku musiałbym już trzeciego Passata rozkręcać ;)

Szczególnie słyszalne to jest przy większej ilości paliwa w zbiorniku-jak wspomniał o tym Jacek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam,

od jakiegoś czasu słyszę na wybojach przy wolnej jeździe przelewanie się paliwa w baku (na postoju gdy pobujam autem także słychać)

Czy ktoś walczył może z tym problemem bo na 99% wcześniej tego objawu nie było. Ew jak sobie z tym poradzić/naprawić bo chyba to kwestia wady odpowietrzenia zbiornika. Przeszukałem forum ale nic nie znalazłem.Z góry dzieki za pomoc

 

miałem kiedyś ten sam problem z przelawaniam się paliwa czy to na postoju czy jak było 1/2 lub więcej zbiornika. Problem był na tyle irytujący że nawet założyłem temat na naszym forum i tam znajdziesz odpowiedź na swój problem -->> http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=78874&highlight=przelewaj%B1ce+si%EA+paliwo Teraz problemu juz nie ma bo ja sie po prostu przyzwyczaiłem do tego przelewającego sie paliwa w baku co jest całkowicie naturalnym obiawem jak jest 1/2 i więcej w zbiorniku. Nawet zaczynam się irytować jak go nie słyszę bo wiem że niedługo będe musiął tankować;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za info - się uspokoiłem :D

 

P.S>

tam znajdziesz odpowiedź na swój problem -->> http://forum.vw-passat.pl/showthread...e+si%EA+paliwo

Kurcze, no czesałem wątki - i go nie znalazłem / pomimo wpisywania różnych fraz :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Szczególnie słyszalne to jest przy większej ilości paliwa w zbiorniku-jak wspomniał o tym Jacek.

 

Na początku również miałem z tym problem ale od czego mamy radio w samochodzie:):).Ciut głośniej i po sprawie :)

 

 

Jedyna rada to jeździć z bardzo małą ilością paliwa a nie będziesz go słyszał.

 

No powiem szczerze że nie wiem czy to dobry pomysł jeździć PD-kiem z bardzo małą ilością paliwa. Jakby go miało w pewnym momencie zabraknąć......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A przyczyna tego tkwi w konstrukcji baku :)

 

http://moto.allegro.pl/zbiornik-paliwa-bak-passat-b5-1-8-20v-i1785865697.html

 

tak ów bak w B5 wygląda. Gdy paliwka jest więcej niż połowa odbija się ono od ścianek baku, powstaje fala, która uderza o to wklęśnięcie na środku. I chlupocze. Jak zjedziesz z paliwkiem pod połowę - paliwko przepływa swobodnie od ścianki do ścianki i jest cicho. Jak dla mnie, to mógłby chlupotać non stop.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

też mam podobny problem z odgłosem przelewania się paliwa, tyle że to na pewno nie jest odgłos z okolicy baku a od strony deski rozdzielczej-podszybia. (odgłos jak by się przelewała woda w grzejniku...) nie jestem pewien ale wydaje mi się że zdaża się to podczas dodawania lub ujmowania gazu. wie ktoś może co to może być???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie jestem pewien ale wydaje mi się że zdaża się to podczas dodawania lub ujmowania gazu. wie ktoś może co to może być???

Poczytaj to =>http://forum.vw-passat.pl/showthread.php/5069-bulgotanie-przelewanie-sie-wody-albo-kamyczki..-%29?highlight=kamyczki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności